تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 384537
تاریخ انتشار:جمعه ۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
حجت الاسلام طائب:

حضور شهدای گمنام در جزیره کیش نمونه ای از تحقق وعده الهی/ مقاومت و بصیرت دواصل اساسی در صیانت از ولایت فقیه است

حجت الاسلام طائب با اشاره به تحقق وعده های الهی گفت: به واسطه حضور شهدای گمنام در جزیره کیش که چراغ های روشن خداوند هستند امروز در این مسجد جمعیتی گردهم آمده اند که با این شهدا همفکر و همراه هستند.

حضور شهدای گمنام در جزیره کیش نمونه ای از تحقق وعده الهی/ مقاومت و بصیرت دواصل اساسی در صیانت از ولایت فقیه است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام مهدی طائب رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار درمراسم گرامی داشت سالروز ورود ۵ شهید گمنام به جزیره مرجانی کیش پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام و غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا که با حضور امام جمعه کیش، جمعی از معاونت های سازمان منطقه آزاد کیش، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در کیش و مردم مومن و خداجوی جزیره برگزار شد حجت الاسلام طائب با اشاره به اینکه همه انسان ها در روی زمین به دنبال کسب آسایش و زندگی خوب هستند گفت: زمانی که حاکمیت در اختیار اهل حق و عدل باشد همه خوب زندگی می کنند و زمانی که شرارت بر جامعه حاکمیت پیدا کند همه مردم گرفتار زحمت خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه آرزوی انسان برای زندگی سالم و در آرامش تحقق نخواهد یافت مگر زمانی که حاکمیت جامعه با اهل حق و عدل باشد افزود: تمام ادیان الهی آخرت را قبول دارند و وعده الهی در رابطه با آخرت محقق خواهد شد آخرت یا خوب است یا بد و نوع سومی برای آن متصور نیست و حد وسط ندارد.

وی ادامه داد: خداوند فرموده است که اگر سخن مرا بپذیرد و به آن عمل کنید حاکمیت حق را برای شما در دنیا و زندگی عالی و دائم در آخرت برقرار می کنم.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه با وجود وعده های بسیاری از مردم از خداوند پیروی نمی کنند دلیل این مطلب را خلف وعده های بشر در ارتباط با یکدیگر دانست و افزود: در این عالم انسان ها گاه به یکدیگر وعده می دهند بدون نیت عمل به وعده، گاه وعده های بی ربط می دهند زیرا قدرت عمل به وعده را ندارند و گاه به وعده های داده شده عمل نمی کنند و آن را به بهانه های مختلف نادیده می گیرند به همین دلیل مردم به هر گونه وعده ای واکنش منفی نشان می دهند.

وی تاکید کرد: خداوند همواره به وعده های خود عمل کرده و می کند زیرا خداوند توان تحقق وعده های خود را دارد و هیچگاه بی قصد و نیت و بی ربط وعده ای نداده است.

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار با یادآوری خاطره روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، مبارزات مردم و ایستادگی قاطعانه رهبرکبیر انقلاب در مقابل سخنان مخالفان داخلی و خارجی اظهار کرد: در روزهایی که انقلاب به پیروزی رسیده بود ما هیچ چیز نداشتیم و با دست خالی امام راحل(ره) در برابر ترس عده ای از قدرت های استکباری با قاطعیت فرمود که «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند» و چنین نیز شد.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در برابر تهدیدهای اسرائیل مبنی برحمله اتمی به ایران اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز در برابر تهدیدهای اسرائیل فرمود«رژیم غاصب صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که در صف دشمنان ملت ایران به حساب بیاید و اگر غلطی از آنها سر بزند، جمهوری اسلامی ایران، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.»

حجت الاسلام طائب ادامه داد: اعتماد امام راحل(ره) به خداوند و ایستادگی ایشان در برابر ابرقدرت ها در ابتدای پیروزی انقلاب و در زمان حمله صدام که از سوی کشورهای بزرگ حمایت می شد در حالیکه ایران از کمترین توان نظامی و نیروهای ارتشی برخوردار بود موجب شد تا وعده الهی در خصوص پیروزی حق بر باطل تحقق یافته و ایران اسلامی با برتری کامل و سربلندی از میدان مبارزه خارج شود و این پیروزی به فرموده امام از الطاف الهی بود.

وی حضورشهدای گمنام در جزیره کیش را نمونه ای از تحقق وعده های الهی دانست و افزود: قبل از پیروزی انقلاب جزیره کیش به این میزان آباد نبود و امروز به واسطه حضور شهدای گمنام که چراغ های روشن الهی در این شهر هستند در اوج آبادانی قرار گرفته است و جمعیتی امروز در این مسجد گرد آمده اند که با این شهدا همفکر و همراه هستند.

این مقام مسئول در قرارگاه عمار با تاکید بر اینکه یکی از زمینه های حضور حضرت ولی عصر(عج) امن ساختن خانه خدا برای حضور حضرت است بیان کرد: امروز خانه خدا در چنگال صهیونیست و آمریکا گرفتار شده و باید برای ظهور امام عصر(عج) امن شود.

وی با بیان اینکه درجریان اختلافات منطقه ای و سوریه بسیاری بر این باور بودند که ایران باید از این مبارزه کناره گرفته و از سوریه خارج شود ابراز کرد: در مبارزات سوریه ما از زمان جنگ با صدام هم تنهاتر بودیم و تنها یک ابرمرد در مقابل این جریان های مخالف ایستادگی کرد و گفت که باید مقاومت و ایستادگی کرد زیرا که وعده الهی حق است و اگر ایمان داشته باشیم پیروزی از آن اسلام و مسلمین خواهد بود.

حجت الاسلام طائب با اشاره به سخنان یکی از کارشناسان آمریکایی که گفته بود« سرنوشت منطقه را کسی تعیین خواهد کرد که حلب را آزاد سازد» گفت: امروز با آزادی حلب کسانی که از سوریه روی برگردانده بودند باز می گردند.

وی تصریح کرد: کسانی که در مقابل استکبار سر فرود می آورند و از آشتی دم می زنند از استکبار در هراس هستند در حالیکه امام تنها از قدرت خدا سخن می گفت و پیروان وی نیز در سوریه تنها به قدرت خداوند تکیه و اعتماد می کنند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه رهبر فرمودند که «اگر جوان ها و سربازان ما برای دفاع از مرزها و شهرهای میهن اسلامی به جنگ دشمن در سوریه نمی رفتند امروز ما باید در شهرهای شیراز و اصفهان وتهران از خود دفاع می کردیم» تاکید کرد: در ۸ سال دفاع مقدس ما ۱۸۰ هزار شهید دادیم و اگر جوانان ما در سوریه در مقابل دشمن مبارزه نمی کردند و دشمن وارد کشور می شد باید بیش از ۲ میلیون شهید می دادیم و کشور تبدیل به ویرانه می شد.

وی با تاکید بر اهمیت پیروی از ولایت فقیه تصریح کرد: مهمترین مسئله ای که امروز موجب شده تا استکبار جهانی در مقابل ایران سرفرود آورده و به قدرت ایران اذعان کند پیروی از ولایت فقیه است و ملت فهیم ما ۳۷ سال است که ولی فقیه خود را حمایت کرده و از این اصل مهم پیروی و صیانت کرده است.

رئیس شورای راهبردی قرارگاه عمار بر مقاومت و بصیرت به عنوان دو اصل اساسی در صیانت از ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد و افزود: این شهدا آمده اند تا راه  را برای ظهور امام عصر(عج) باز کنند.

وی با اشاره به مبارزات مردم یمن بر علیه آل سعود خاطر نشان کرد: خداوند یک میلیون نیروی یمنی را مأمور ساخته تا خانه خدا را از وجود آل سعود پاک کند و امروز یمنی ها ابابیل هستند که آمده اند تا اصحاب فیل را که بر خانه خدا تسلط یافته اند نابود کنند و باید دعا کنیم سجیل آن ها آماده شود تا شاهد نابودی آل سعود بوده و حجی بدون آل سعود برگزار کنیم.

پخش کلیپ و مرثیه سرایی برای شهدای گمنام جزیره کیش توسط حاج میثم مطیعی مداح اهل بیت  از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در دی ماه سال ۱۳۸۱ پیکر مطهر پنج شهید گمنام گلگون کفن دوران دفاع مقدس که در مناطق جنگی کشور به امانت سپرده شده بودند به جزیره کیش انتقال یافته و در مسجد امام حسن مجتبی (ع) آرمیدند. هم اکنون گلزار این شهیدان زیارتگاه عموم کیشوندان و مسافرانی است که فداکاری ها و جانفشانی های آنان را فراموش نکرده و نخواهند کرد.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=384537
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,234 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی