1

حضور در انتخابات تکلیف میهنی و دینی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس در نشست هم اندیشی با ائمه جمعه اهل سنت استان حضور در انتخابات را یک حق و یک تکلیف میهنی و دینی دانست و گفت: انتخابات هم حق است و هم تکلیف است، حق است چون انسان در سرنوشت خودش، در عمران و آبادانی کشورش، سرنوشت نسل آینده مسئول است و باید در آن سهیم باشد و تکلیف است چون باید به مسئولیت خودش در این برهه از تاریخ عمل کرده، نقش خود را در مواجهه با دشمن روشن کند و جلوی خواسته دشمن بایستد و برای عزت و عمران و آبادانی کشور به وظیفه اش عمل کند.

عزیزاله کناری فرماندار بندرعباس نیز در این نشست در جمع علما و فرهیختگان گفت: امنیت، سلامت، رقابت سالم و مشارکت حداکثری چهار اصل اساسی هر انتخابات است که وظیفه دست اندرکاران و نخبگان است که در جهت تحقق آنها  تلاش کنند. فراهم کردن زمینه حضور و مشارکت حداکثری و ایجاد رقابت سالم از وظایف عمومی و علما و نخبگان جامعه است.

وی در ادامه افزود: لازمه تحقق اینها رعایت دو اصل انکار ناپذیر قانونمداری و بی طرفی است که باید آن را مد نظر قرار داد.

فرماندار بندرعباس در این نشست همچنین بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: با توجه به قرار گیری در وضعیت قرمز کرونایی و اینکه درصد بالایی از آلودگی ها کنونی جامعه ناشی از دور همی های خانوادگی و حضور در مراسمات عروسی و دیگر مراسمات می‌باشد، لذا انتظار است شهروندان عزیز از دورهمی های خانوادگی و برگزاری مراسمات خودداری نمایند تا زنجیره انتقال و شیوع کرونا قطع شود.

گفتنی است، نشست هم اندیشی علما و ائمه جمعه اهل سنت استان با هدف بررسی نقش حضور و مشارکت مردم و نخبگان در تحقق استقلال و شکوفایی بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، فرماندار بندرعباس و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان در سالن غدیر فرمانداری برگزار شد.

انتهای پیام/