حضور در اعتکاف بهرمندی از دریای رحمت الهی/ اعتکاف عصاره ای از تمام عبادات و معنویات اسلامی است
+ پ -
حضور در اعتکاف بهرمندی از دریای رحمت الهی/ اعتکاف عصاره ای از تمام عبادات و معنویات اسلامی است

معتکف بندرعباسی با بیان اینکه اعتکاف دگرگونی فرواوانی در اخلاقیات من داشت، گفت: حضور در جمع معتکفین بهره مندی از دریای بزرگ رحمت الهی است.

شبکه اطلاع رسانی هرمز با حضور در جمع معتکفین بندرعباسی مصاحبه ای ویژه با این عزیزان انجام داد که امید است الگویی برای همه ما باشد.

فاطمه ایزدی ۱۲ ساله معتکف سال اولی در گفتگو با هرمز با اشاره اولین تجربه ی حضورش دراعتکاف گفت: یکی از دلایل اشتیاقم برای حضور در این مراسم اعتقادی و الهی ، اشنایی بیشتر با ارزش های اسلامی است.
وی افزود: پیش از حضور در مراسم اعتکاف تعارف فراوانی توسط دوستان شنیده بودم و مشتاق بودم هر چه زودتر تجربه اآن را درک کنم.
اعظم سعیدی۲۸ساله در گفتگو با پایگاه خبری هرمزبا بیان این که برای ۵ باراست در مراسم اعتکاف شرکت کردم گفت :قبل از این که برای اولین بار شرکت کنم تقید زیادی برای انجام واجبات و ترک محرمات نداشتم.
وی با بیان اینکه اعتکاف دگرگونی فرواوانی در اخلاقیات من داشت گفت :اعتکاف یک دوره کوتاه انسان ساز است.
سعیدی با بیان اینکه اعتکاف برکات زیادی در زندگی من داشته است خاطر نشان کرد :پس از پنج بار حضور در مراسم اعتکاف هنوز اشتیاق بار اول را دارم و تک تک دقایق حضور در این مراسم ارزشمند استفاده کنم.
وی معتکفان سال اولی را به حضور قلب در مراسم اعتکاف سفارش کرد وتصریح کرد:جوانان که برای اولین بار این مراسم شرکت می کنند با قرائت قرآن، ادعیه و اقامه نماز ها مستحبی از معنویات موجود دراین مراسم بهره کامل را ببرند
سعیدی با بیان اینکه در حالی برای ۵ باردرمراسم اعتکاف حضور دارم و باردار هستم احضار کرد :معقتدم که حضورم در مراسم اعتکاف در حالی که بادار هستم می تواند اثار خوبی برای فرزندم داشته باشد.
سعیدی با بیان اینکه بخاطر بارداری نمی توانم از همه ی از ظرفیت های اعتکاف بهره ببرم گفت :با وجود این باز هم در جمع معتکفین حاضر شدم تا اینکه بتوانم به اندازه ی خودم از دریای بزرگ رحمت الهی بهره ببرم .
سکینه حسینی ۷۵ ساله در گفتگو با هرمز برای ۱۳ بار است در این مراسم معنوی و الهی شرکت کردم گفت: برای اینکه با خدای خودم نزدیک تر شوم شرکت می کنم .
حسینی با بیان اینکه اعتکاف می تواند آثاربسیار موثر و عمیقی در روحیه جوانان داشته باشد گفت :اعتکاف یکی از دست آوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است .
وی  اظهار کر:د دشمنان سعی دارند مراسم اعتکاف را بی ارزش جلوه دهند گفت :آنها به خوبی بر این مسئله واقف هستند که اعتکاف عصاره ای از تمام عبادات و معنویات اسلامی است ، از این رو نمی خواهند این درخت پرثمر بیش از این رویش پیدا کنند.

 

حال و هوای دانشجویان  بندرعباسی در اعتکاف امسال

به گزارش هرمز به نقل از  هرمزپرس دیروز ۱۵ اردیبهشت با به پایان رسیدن اعتکاف ۳ روزه دانشجویان در مسجد دانشگاه ازاد بندرعباس دانشجویان با حسرت  و به اجبار از ان فضای معنوی دل کندند.

حسین به خبرنگارهرمزپرس گفت:دل کندن از این محیط معنوی بسیار سخت است و حسرت میخوریم که چرا بهتر از این فضای روحانی و پر از معرفت  استفاده نکردیم.

حسین ازحال و هوا و جو حاکم بر مسجد دانشگاه ازاد و دانشجویان معتکف به خبرنگار هرمزپرس گفت: در این ۳ روز که ما مهمان خانه خدا بودیم حس و حال عجیبی داشتیم و جو صمیمی و دوستانه بین همه دانشجویان برقرار بود ،دانشجویان در همه مباحث علمی،مذهبی،سیاسی و دینی با هم به مباحثه می پرداختند.

وی ادامه داد:در این ۳ روز وقت افطار یا سحر که میرسید دانشجویان به کمک هم سفره می انداختند و افطار یا سحر خود را با دوستانشان تقسیم میکردند که رابطه دوستانه ی خوبی با هم برقرار کرده بودند.

این دانشجوی معتکف افزود:رازو نیاز ها ،دعا ها و انس با قرانی که در این اعتکاف گرفتیم باعث شد تا اول خودمان را بهتر بشناسیم و بعد از شناخت خود راه های بهتر رسیدن و ارتباط با خدای رحمان را در یابیم،من به شخصه در اولین اعتکافم به درک و معرفت بالایی از دین و و خدای عزو وجل رسیدم و امیدوارم عمری باقی بماند تا سال دیگر هم در این جمع صمیمی و معنوی قراربگیرم.

گفتنی است دانشجویان بعد از ۳ روز معتکف شدن درمسجد دانشگاه ازاد اسلامی واحد بندرعباس پس از شکستن روزه ،صرف افطار، اقامه نماز مغرب و عشا و مراسم وداع به خانه های خود برگشتند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff