حضور بمب‌افکن‌های روس و چین در حریم هوایی ژاپن؛ توکیو جنگنده‌های خود را به شمال و جنوب گسیل کرد
+ پ -
حضور بمب‌افکن‌های روس و چین در حریم هوایی ژاپن؛ توکیو جنگنده‌های خود را به شمال و جنوب گسیل کرد

بعد از حضور بمب‌افکن‌های روسی در شمال و جنگنده‌های چینی در جنوب حریم هوایی ژاپن، توکیو جنگنده‌های خود را در سطحی از پروازهای دوره جنگ سرد به پرواز درآورد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جنگنده‌های نیروی هوایی ژاپن روز چهارشنبه (دیروز) برای اولین بار در طول سه دهه گذشته به سطح پروازهای دوره جنگ سرد به پرواز درآمدند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دلیل این سطح از پرواز برای جنگنده‌های ژاپنی، حضور بمب‌‌افکن‌های روسی در شمال ژاپن و پرواز هواپیماهای نظامی چین در حریم هوایی جنوب این کشور بود.

نیروهای دفاعی ژاپن اعلام کردند از آغاز سال جدید میلادی تاکنون، جنگنده‌های ژاپنی ۹۴۴ بار به پرواز در‌آمدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۶ برابری را تجربه کرده است و از سال ۱۹۵۸ تا کنون دومین رکورد از تعداد پروازها بوده که افزایش ببی‌سابقه‌ایست.

رویترز ادامه می‌دهد از زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه اوکراین تا کنون،‌ فعالیت‌های نظامی روسیه به سرعت افزایش یافته و این درست زمانی اتفاق می‌افتد که چین هم بودجه دفاعی خود را افزایش می‌دهد و موجب نگرانی ژاپن است.

گرچه اقدام مستقیمی از سوی نیروهای نظامی روسیه و چین مشاهده نشده اما اخیرا تعداد هواپیماهای گسیل شده از سوی این دو همسایه ژاپن در حریم هوایی این کشور رو به افزایش نهاده است.

«دریادار ساموئل لاکلیر» فرمانده نیروهای نظامی آمریکایی در اقیانوس آرام دراین‌باره گفته است اقدامات نظامی روسیه در طول چند ماه گذشته به سطح دوره جنگ سرد رسیده است. وی ادامه داد بمب‌افکن‌های روسی مامورت‌های شناسایی متعددی بر فراز آسمان ژاپن، آلاسکا و سواحل غربی آمریکا انجام می‌دهند. پروازهای جنگنده‌های چینی هم معمولا در شرق دریای چین و نزدیک جزایر مورد مناقشه چین و ژاپن صورت می‌گیرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff