حضور بانوان در ورزشگاهها نباید منجر به خدشه دار شدن اخلاق و شرع اسلامی شود
+ پ -
حضور بانوان در ورزشگاهها نباید منجر به خدشه دار شدن اخلاق و شرع اسلامی شود

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک گفت: حضور بانوان در ورزشگاه ها از موضوعاتی است که در سال های اخیر راه حل مناسبی برای آن ارائه نشده است.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد آئین پرست ،رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک در گفتگو با خبرنگار آذینی اظهار کرد: زنان می توانند در ورزشگاه ها جهت مشاهده مسابقات ورزشی حضور پیدا کنند البته به استثنای برخی رشته های ورزشی که وضعیت پوششی ورزشکاران مرد مناسب حضور بانوان نیست.

 وی افزود: حضور  بانوان در ورزشگاهها باید دارای جایگاههای خاصی باشد تا حرمت ها و ارزش ها رعایت شود البته حق زنان است که در فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی در جامعه در کنار مردان نقش آفرینی می کنند.

آئین پرست یادآور شد: باید توجه داشت در این خصوص  کارهای فرهنگی بیشتری صورت بگیرد و حضور زنان در ورزشگاه ها باید از بازی های ملی که در آنها هبستگی و اتحاد بیشتری وجود داره شروع شود.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک ابراز کرد: باید برای حضور زنان در ورزشگاه ها ضوابط شرعی رعایت بشود و لازم است تمهیداتی همچون جدا کردن راه ورود و خروج خانم ها و آقایان، جدا کردن جایگاه آنها در ورزشگاه ها در نظر گرفته شود.

این مسئول اضافه کرد: مطمئنا وقتی قانون ممنوعیت ایجاد می کنیم حساسیت ها هم در جامعه بیشتر می شود لذا مسئولان بویژه متولیان فرهنگی در کشور باید همزمان با توسعه و پیشرفت دیگر بخش های جامعه به توسعه و پیشرفت های فرهنگی توجه نمایند چنانچه اگر فرهنگ ارتقای پیدا کنند بدون شک آسیب ها اجتماعی کاهش و رشد جامعه بیشتر می شود.

آئین پرست تصریح کرد: پاک کردن صورت مسئله راه درست و مناسبی نیست لذا باید همیشه به فکر حل مسئله باشیم  و اساسا جوانان و نوجوان امروز  بسیار  باهوش و قدرت درک بالایی به لحاظ پیشرفت علم و تکنولوژی دارند.

رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: نمی توانیم صراحت قانونی جهت منع حضور بانوان در ورزشگاه ها داشته باشیم ولی در هر صورت بعد شرعی و نظر مراجع از اعتبار فوق العاده ای برخورداست و باید نظر آنها را در این خصوص جویا و نسبت به رعایت  حد و حدود اسلامی و شرعی شد.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff