حضور بانوان در بخش های مدیریتی شرکت نفت ستاره خلیج فارس ستودنی است 

منتظری تختی در دیدار مشترک با هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و محمدعلی دادور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس؛ توجه ویژه مدیریت عالی این مجموعه به حضور زنان در عرصه مدیریتی را بسیار با ارزش توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نرگس منتظری تختی سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان در این دیدار که مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان نیز حضور داشت خطاب محمدعلی دادور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس اظهار کرد: در اسلام به جایگاه زن در مدیریت جامعه تاکید فراوان شده است و احادیث و روایات های فراوانی از ائمه معصومین داریم که امت اسلامی را به رعایت حقوق زنان در مدیریت جامعه اسلامی تشویق میکند.

وی افزود: اگر چه امکانات بالقوه یک کشور برای رشد و توسعه اقتصادی ـ اجتماعی تا حدود زیادی تابع منابع طبیعی است، ولی اکثر اقتصاددانان توسعه معتقدند آنچه به واقع ویژگی و جریان توسعه اقتصادی ـ اجتماعی را تعیین می کند منابع انسانی آن کشور است به عنوان نیمی از منابع انسانی، زنان نه فقط موضوع و هدف هر نوع توسعه ای به شمار می روند بلکه عامل پیشبرد اهداف مهم آن هستند و به کار گرفتن صحیح و مطلوب آنان نه فقط نیل به اهداف توسعه را آسانتر می کند، بلکه از نظر تحقق اهداف، توزیع عادلانه تر درآمدها و افزایش رفاه و سطح زندگی خانواده های تأثیرات مثبتی ایجاد خواهد کرد.

منتظری تختی تاکید کرد: کشور ما جزء کشورهای در حال توسعه قلمداد می شود که حدود ۵۰ درصد جمعیت آن را زنان تشکیل می دهند. فعالیتهای زنان چه در امور خانه و چه در مشاغل اداری و حضور در صنایع مختلف بر کسی پوشیده نیست، لکن به دلیل عدم آگاهی و شناخت کافی در این زمینه بها و ارزش کافی به کار زنان داده نمی شود و خصوصاً در مورد کارهای تولیدی و اقتصادی، کار زنان نادیده گرفته می شود.

وی افزود: با درایت و هوشمندی مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس حضور زنان در این مجموعه قابل تحسین و ستایش است و این مسئله عمق نگاه مدیریتی و استراتژیکی شما به عنوان مقام ارشد این مجموعه عظیم توانسته نقشی مکمل که همان حضور بانوان در شرکت نفت ستاره خلیج فارس است را به درستی ایفا کنید.

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری افزود: جامعه بدون حضور بانوان جامعه ای بی روح و بی تحرک است و هر جا مدیران ارشد در سپردن مسئولیت ها به بانوان توجه ویژه ای داشته آند آثار و برکات این حضور را به درستی دریافته اند و نیازی به تبلیغ و گزارش دهی نیست چرا که اصل بهره وری و راندمان کاری است که این مجموعه در اوج تحریم ها و جنگ اقتصادی توانست با بهره گیری از نخبگان جامعه زنان و مردان و بدون تفاوت قائل شدن نه تنها ظرفیت های داخلی را تکمیل کند بلکه امروزه شاهدیم که به یکی از قطب های اصلی صادرات کشور تبدیل شده است.

منتظری تختی با تقدیر از دادور گفت: انتظار ما هم به عنوان متولیان امور بانوان و خانواده استانداری همین است که از ظرفیت خانم ها در موقعیت ها و پست های مرتبط به نحو شایسته استفاده شود که این اتفاق بسیار خوب می تواند سر منشاء و الگویی مناسب برای دیگر شرکت ها،کارخانجات و سایر دستگاه های دولتی و بخش خصوصی باشد.

انتهای پیام/