تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 149514
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

حضرت عیسی (ع)پیامبرصلح ودوستی، مهربانی ومودت

پیامبری که به تصریح قرآن،بی پدر واز مادری باکره بنام مریم مقدس (ع) چون که تمام عمر خویش رابه عبادت وبندگیخداوند تصرف کرد وسرانجام با زادن فرزندی پاک ومبشرمزد خویش راازدنیا وآخرت گرفت. گروه اجتماعی هرمز:به مناسبت تولد حضرت عیسی (ع) دریاداشتی به اهمیت این روز پرداخت.بیست وپنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح ودوستی، مهربانی […]

حضرت عیسی (ع)پیامبرصلح ودوستی، مهربانی ومودت

پیامبری که به تصریح قرآن،بی پدر واز مادری باکره بنام مریم مقدس (ع) چون که تمام عمر خویش رابه عبادت وبندگیخداوند تصرف کرد وسرانجام با زادن فرزندی پاک ومبشرمزد خویش راازدنیا وآخرت گرفت.

گروه اجتماعی هرمز:به مناسبت تولد حضرت عیسی (ع) دریاداشتی به اهمیت این روز پرداخت.بیست وپنجم دسامبر سالروز تولد پیامبر صلح ودوستی، مهربانی ومودت عیسی (ع) است. بااین حال تاریخ تولد حضرت عیسی (ع) دقیق نیست ودر قرن ششم قبل از هجرت، روز ۲۵ دسامبر به عنوان عید میلاد مسیح (ع) برگزیده شد،درصورتی که تاریخ نویسان،معتقدند تولد ایشان ۴ یا ۶ سال قبل از آن بوده است.

حضرت عیسی (ع) به فرمان خداوند،به گونهای اعجازآمیز مادری باکره ومقدس متولد شد وپس در گهواره شروع به سخن گفتن کرد وپیامبری خود را بشارت داد.زمان جوانی حضرت عیسی (ع) دوره بحرانی تاریخ یهود است.

یهودیان تحت سیطره رومیان چشم انتظار موعودی نجات بخش بودند.با این حال با ظهور مسیح (ع)،علیرخم دیدن نشا نه ها ومعجزات بر حق آن حضرت، بازهم با ایشان به مخالفت برخواستند.آن حضرت دردوران حیات خود به موعظه وشفای بیماران می پرداخت.

در تعلیمات خویش،بیشتر از تمثیل بهره می گرفت، معجزات فراوان،تبین مسائلاخلاقی به همراه مثالها شفای بیماران علاج نا پذیر وبا لاخره پا فشاری بر اطاعت از شریعت وپرستش خدای یکتا باعث شده تا تعداد پیروان نزدیک وخاص او حواریون نام داشتند که دوازده نفربودند وهمیشه همراه حضرت بودند. احضرت مسیح (ع) از ۳۰ سالگی به نبوت برگزیده شد.سرانجام مورد تهدید بزرگان یهود واقع شد وآنان تصمیم به قتل وی گرفتند.زیرا سران یهودی از اینکه مردم به عیسی (ع)علاقه مند می شوند، احساس نگرانی نموده ومی دانستند اگر او را آزاد بگذارند همه مردم به او ایمان می آورند.

روی گردانی یهودیان از بزرگان خود باعث شد تا سران یهود به این نتیجه برسند که باید عیسی (ع) را برای حفظ قوم خود،قربانی نمایند.در آن حال چون خواستند آن حضرت را از میان بردارند خداوند مسیح (ع) را به آسمانها برد ویهودیان فردی شبیه به عیسی (ع)را به صلیب کشیدند.

در روایات اسلامی وشیعی،بازگشت عیسی (ع) در زمان ظهورحضرت مهدی موعود (عج)تشریح شده وبه نماز گزاران آن حضرت پشت سر امام عصر اشاره گردیده است. کتاب حضرت عیسی (ع) انجیل نام دارد، نام حضرت عیسی (ع) درسیزده سوره قرآن ۴۵ بار تکرار شده است.

اسلام در مواجهه با این دو مادر وپسر با نهایت اقدام وارج وقرب از آنها یاد می کند به طوری که کمتر کسی در قرآن مقام ومنزلت بر خوردار شده است حضرت عیسی بن مریم (ع) پیامبر خدا وکلمه است که آن را به سوی مریم افکند.

کریسمس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامیداشت زادروز مسیح (ع)برگزار می شود.بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم وپیروان آیین پروتستان،کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته وبسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر برگزار می کنند.

اعضای بیشتر کلیسا های ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست وپنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح (ع)جشن می گیرند،برخی از مسیحیان ارتودوکس در روسیه ،اکراین ،سرزمین مقدس (ناحیه تاریخی فلسطین)ودیگر مکانها ،به سبب پیروی از گاهشماری یولیانی ،جشن کریسمس را در روز ۷ژانویه بر پا می دارند.
اعضای کلیسیا ارامنه طبق سنت منحصر به فردی روز میلاد وهمچنین روزغسل تعمید مسیح را همزمان در روز ششم ژانویه جشن می گیرند.ایام دوازده روزه کریسمس با سالروز مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز گشته وتا جشن خاج شویان در روز ۶ ژانویه ادامه می یابد. هر چند مهم ترین عید مذهبی در گاهشمار مسیحی ،روز عید پاک (به عنوان روز مطلوب شدن ورستاخیزعیسی ) است که بسیاری به خصوص در کشورهای ایالات متحده آمریکا ،کانادا،کریسمس را مهمترین رویداد سالانه مسیحی محسوب می دارند.

با وجود که این روز،یک عید مذهبی شناخته می شود.از اوایل سده بیستم میلادی به بعد به طور گسترده ای به عنوان یک جشن غیر مذهبی برگزار شده وبرای بیشتر مردم،این ایام فرصتی است برای دور هم جمع شدن اقوام ،دوستان،و هدیه دادن به هم ،کریسمس با آیین های ویژه ای به طور مثال آراستن یک درخت کاج ، برگزار شده وشخصیتی خیالی به نام بابا نوئل در آن نقش مهم دارد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=149514
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,478 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی