حسین قندی استاد برجسته روزنامه‌نگاری درگذشت
+ پ -
حسین قندی استاد برجسته روزنامه‌نگاری درگذشت

حسین قندی استاد برجسته ارتباطات و روزنامه‌نگاری پس از ۱۰ روز کما بر اثر عارضه مغزی، دیده از جهان بست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین قندی، استاد مطرح روزنامه‌نگاری، پنج‌شنبه ۳ اردیبهشت پس از ۱۰  روز کما، در ۶۴ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

به گزارش خبرنگار رسانه فارس، حسین قندی از اساتید برجسته روزنامه‌نگاری کشور در چند دهه اخیر که شامگاه ۲۴ فروردین‌ بر اثر عارضه مغزی به کما رفت، عصر امروز دیده از جهان بست.

این استاد روزنامه‌نگاری به خاطر مهارت بی‌نظیرش در انتخاب عنوان(تیتر) خبرها، به «سلطان تیتر» معروف بود.

مرحوم استاد حسین قندی متولد اسفند ۱۳۳۰ در سبزوار و بزرگ‌شده تهران بود.

سال ۱۳۴۹ دیپلم گرفت و در دو رشته زبان و ادبیات انگلیسی و روزنامه‌نگاری دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی قبول شد و روزنامه‌نگاری را انتخاب کرد.

مرحوم قندی بر این باور بود هر حوزه خبری، زبان و ادبیات خاصی دارد و خبر باید توسط رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها با انعطاف و جذابیت، نگارش شود تا احساسات خواننده را تحریک کند.

روزنامه‌نگاری نوین، تخیل در روزنامه‌نگاری، مقاله‌نویسی در مطبوعات و روزنامه‌نگاری تخصصی از جمله تالیفات اوست. همچنین مقالات ادبیات مطبوعات؛ عامل وحدت ملی، آموزش روزنامه‌نگاری؛علم و تجربه، واژه و تصویر را باید شناخت، فراسوی مرزها؛ ثانیه‌ها و کاریکاتورهای خبری از جمله آثار مرحوم قندی است.

استاد برجسته روزنامه‌نگاری ایران در سال‌ها‌ تدریس در دانشگاه علامه طباطبایی و مراکز آموزشی دیگر، صدها خبرنگار و روزنامه‌نگار تربیت کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff