حسینیه امام جعفرصادق به دستور اهل بیت بنا شد/ کرامت سیدالشهدا را در کنار رگ گردن احساس می کنم
+ پ -
حسینیه امام جعفرصادق به دستور اهل بیت بنا شد/ کرامت سیدالشهدا را در کنار رگ گردن احساس می کنم

عباس مرادی یکی از خادمین حسینیه امام جعفر صادق(منبر کرتی) با بیان اینکه قدمت این حسینیه به ۱۴۴ سال می رسد، بیان کرد: این حسینیه به دستور اهل بیت بنا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عباس مرادی یکی از خادمین امام حسین(ع) در خصوص تاریخچه و گذشته حسینیه امام جعفرصادق به عنوان یکی از قدیمی ترین حسینیه های استان هرمزگان گفت: قدمت این حسینیه حدود ۱۴۴ سال است که موسس این مکان ۴ برادر بودند که به کمک هم اینجا را بنا نهادند و شروع به خدمت امام حسین (ع) و اهل بیت کردند.

 

 

وی افزود: وجه تمایز این حسینیه با مابقی حسینیه ها این بود که با دستور اهل بیت اینجا بنا شد. در واقع این مکان ۱۴۴ سال پیش محوطه خاکی و بازی بود که یکی از آن ۴ برادر خواب اهل بیت را می بیند که این مکان را حسینیه ای برای عزاداری بنا کنید و نام آن را حسینیه امام جعفر صادق (ع) بگذارید و بعد از این خواب، مردان این حوالی به کمک کل غلام کاسوم به همراه برادرانش که موسس اینجا بودند شروع به ساخت آن می کنند.

 

خادم امام حسین(ع)  با اشاره به گذشته ی این حسینه در زمان پهلوی و دستور رضاه شاه برای بستن این مکان مقدس تصریح کرد: در آن زمان که رضا شاه دستور به بستن حسینیه ها داد، بزرگان و نیاکان ما مراسم عزاداری و تعزیه های خود را در کوه ها اجرا می کردند. در زمان محمدرضا شاه بزرگان این حسینیه را فراخواندن برای اجازه بازگشایی حسینیه ها و عنوان کردند که شیوخ، سید، ملا، روی منبر نرود و اسمی و عکسی از امام بزرگوار و انقلاب اسلامی نباید به زبان آید، تا اینکه افراد حاضر در این حسینیه در مقابل این صحبت ها بسیار مقاومت کردند و این مکان در زمان جنگ به پایگاهی برای پشتیبانی و کمک به رزمنده های جبهه و جنگ تبدیل شد و شهید هم داد و در واقع این حسینیه انفاس طیبه های پاک را در خود جای داده است.

 

مرادی با بیان آثار و برکت حضور امام حسین (ع) در زندگی خود افزود: بنده لطف و کرامت امام حسین (ع) را در کنار رگ گردن احساس می کنم و اینکه از گذشتگان به ما رسیده است که “تو بگو یا حسین و حرکت کن” خود امام حسین همه چیز را برای ما درست می کند و همه ی راه ها را باز می کند و اگر ما برای اهل بیت هر تلاشی کنیم هم دنیا و هم آخرتمان تضمین می شود و من به شخصه این برکت را در زندگی خود لمس نموده ام.

 

خادم امام حسین (ع) در مورد نحوه ی برگزاری مراسمات در این حسینیه اظهار کرد: علاوه بر برپایی دعای زیارت عاشورا، روضه خوانی به شیوه ی سنتی و سینه زنی، کاری نوین با هنرمندان بومی در نظر گرفتیم و چند سال است که در حال اجرای آن هستیم که سبک تعزیه خوانی سنتی را با تلفیق هنر به نمایشی آیینی و متفاوت تبدیل کرده ایم تا پیام عاشورا و کربلا را به گوش تماشاچیان برسانیم.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff