حساب صندوق مسکن یکم فرصت مناسبی برای خانه دار شدن است
+ پ -
حساب صندوق مسکن یکم فرصت مناسبی برای خانه دار شدن است
نخستین دریافت کننده تسهیلات صندوق مسکن یکم در هرمزگان:

حساب صندوق مسکن یکم فرصت مناسبی برای خانه دار شدن است

استفاده از این تسهیلات فرصت مناسبی برای همه اقشار و همه رده های سنی که نیاز به خرید مسکن دارند ایجاد کرده است که بتوانند صاحبخانه شوند و حتی در سال جاری نرخ سود این تسهیلات نیز کاهش یافته و شرایط مناسب تر از قبل شده است و اکنون با دریافت این تسهیلات، هزینه ای که برای اجاره می دادم بعنوان اقساط تسهیلات را پرداخت کرده و صاحبخانه می شوم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ؛ خانه و مسکن یکی از اساسی ترین نیازهای جامعه بشری در طول تاریخ بوده است. این نیاز رابطه مستقیمی با رشد جمعیت دارد و هر چه بر شمار ساکنان جامعه اضافه شود، لزوم حرکت نمودن بخش مسکن بر شیب صعودی نیز بیشتر می شود.

 

شرایط کنونی جامعه ما حکایت از اوضاع ویژه ای در بخش مسکن دارد زیرا طبق آمارهای موجود خیل عظیمی از جامعه ما را جوانان تشکیل می دهند و این خود بر لزوم افزایش تعداد خانه های موجود دلالت دارد. بدیهی است هر شخصی دوست دارد خانه ای مستقل برای خود داشته باشد و این مسئله را حق مسلم خود می داند اما با شرایط کنونی چنین چیزی به سختی امکان پذیر است.

 

با توجه به شرایط امروز مسکن و قیمت آن، به سختی می توان به این موضوع فکر کرد که زمانی فرا برسد تا همه خانواده های ایرانی برای خود خانه دار شوند. تدابیر دولت ها هم برای خانه دار شدن شهروندان متفاوت است و سعی می کنند شرایطی را فراهم کنند که خانواده ها بتوانند خانه ای از خود داشته باشند. یکی از تدابیری که دولت ها برای این امر در نظر گرفته اند، پرداخت تسهیلات خرید مسکن است.

 

سال گذشته افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در دستور کار بانک مسکن قرار گرفت که بر اساس آن در استان هرمزگان شخص متقاضی آورده خود را طی یک سال به مبلغ سی میلیون تومان می رساند که پس از آن می تواند از مبلغ شصت میلیون تومان تسهیلات استفاده نماید. افتتاح این حساب از سال گذشته در استان هرمزگان آغاز شد و اکنون پرداخت تسهیلات شروع شده است. طرحی که امید خانه دار شدن را در شهروندان بالا برده و افراد زیادی در این طرح افتتاح حساب نموده اند.

 

اولین شخصی که در استان هرمزگان توانسته است تسهیلات حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را دریافت نماید آقای غلام عباس ترکاشوند می باشد که از بانک مسکن شعبه پاسداران بندرعباس این تسهیلات را دریافت نموده است. شخصی که به گفته خود بعد از سالها اجاره نشینی با دریافت این تسهیلات صاحبخانه شده است.

 

غلام عباس ترکاشوند درباره آشنایی با این طرح می گوید: تبلیغات حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را از تلویزیون مشاهده کردم و کنجکاو که اطلاعات بیشتری را درباره آن کسب نمایم به همین دلیل به بانک مسکن شعبه پاسداران بندرعباس مراجعه کردم که در این شعبه رییس و کارشناسان آن با راهنمایی و اطلاعات مناسبی که درباره این طرح به من دادند و با بررسی هایی که انجام دادم تصمیم گرفتم که از این طرح برای خانه دار شدن استفاده کنم.

 

ترکاشوند ادامه می دهد: از سال ۱۳۷۲ در بندرعباس هستم و سال ۷۷ ازدواج کردم و تا الان اجاره نشین بودم و مشکلات زیادی در این زمینه داشتم که خوشبختانه با دریافت تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم توانستم خانه دار شوم.

 

وی عنوان می کند: در ابتدا برای افتتاح این حساب مبلغ ۱۰میلیون تومان سپرده گذاری کردم و طی دو دوره شش ماهه مبلغ سپرده ام را به سی میلیون تومان رساندم و اکنون که یک سال از سپرده گذاری ام می گذرد توانستم از این تسهیالت برخوردار شوم و مبلغ سپرده گذاری شده و تسهیلات را با هم دریافت کردم.

 

ترکاشوند می گوید: در بسیاری از طرح ها برای دریافت تسهیلات هزینه هایی برای خرید اوراق مشارکت و دیگر کارها نیاز است انجام شود اما در حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بسیاری از این هزینه ها حذف شده و به راحتی می توان از مزایای این طرح برخوردار شد.

 

وی با تقدیر از رییس و کارمندان بانک مسکن شعبه پاسداران می گوید: راهنمایی های مناسب، مشاوره های خوب و بجای مسئولین شعبه پاسداران باعث شد که من از این طرح استفاده کرده و خانه دار شوم.

 

ترکاشوند ادامه می دهد: استفاده از این تسهیلات فرصت مناسبی برای همه اقشار و همه رده های سنی که نیاز به خرید مسکن دارند ایجاد کرده است که بتوانند صاحبخانه شوند و حتی در سال جاری نرخ سود این تسهیلات نیز کاهش یافته و شرایط مناسب تر از قبل شده است و اکنون با دریافت این تسهیلات، هزینه ای که برای اجاره می دادم بعنوان اقساط تسهیلات را پرداخت کرده و صاحبخانه می شوم.

 

رییس بانک مسکن شعبه پاسداران بندرعباس نیز در این زمینه می گوید: وظیفه اصلی بانک مسکن خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه به خصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه است.

 

مهرداد میر عنوان می کند: حساب صندوق پس انداز مسکن یکم یکی از بهترین طرح هایی است که افراد می توانند خانه دار شوند به همین دلیل بنده و همکاران در شعبه، مشتریانی که به ما مراجعه می کنند را با این طرح آشنا و توصیه می کنیم که از آن استفاده نموده زیرا شرایط مناسبی برای خانه دار شدن دارد.

 

میر ادامه می دهد: متقاضیان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم با افتتاح و رساندن موجودی خود به سی میلیون تومان طی یکسال، می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند و خوشبختانه تاکنون ۲۴نفر در این شعبه برای بهره مندی از این طرح سپرده گذاری نموده اند که پرداخت تسهیلات نیز آغاز شده است.

 

وی می گوید: رضایت مندی مشتریان برای ما خیلی مهم است به همین دلیل سعی می کنیم راهنمایی های خوب و کاملی به مشتریان خود ارائه دهیم.

 

رییس بانک مسکن شعبه پاسداران در پایان می گوید: حساب صندوق پس انداز مسکن یکم طرح مناسبی است تا خانواده ها بتوانند خانه دار شوند زیرا سود این تسهیلات نیز از ۱۳درصد به یازده درصد کاهش یافته است و شرایط دریافت آن هم مناسب شده است.

 

حساب صندوق پس انداز مسکن یکم از سال گذشته در هرمزگان همزمان با سراسر کشور آغاز شد و طی آن متقاضیان با افتتاح حساب و رساندن موجودی خود به مبلغ سی میلیون تومان طی یک سال می توانند شصت میلیون تومان تسهیلات با سود یازده درصد بهره مند شده و بتوانند صاحبخانه شوند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff