حرکت های نجات دهنده بشریت برگرفته از فرهنگ عاشورا است/ قیام امام حسین الگوی مبارزه با ظالمان زمان است
+ پ -
حرکت های نجات دهنده بشریت برگرفته از فرهنگ عاشورا است/ قیام امام حسین الگوی مبارزه با ظالمان زمان است

امام جمعه اهل سنت پارسیان گفت :حرکت هایی که امروز برای نجات بشریت در دنیا شکل گرفته است ، برگرفته از فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین (ع) بر علیه ظالمان تاریخ است.

به گزارش خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی هرمز  از  پارسیان ، شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در مراسم عزاداری دانشگاه آزاد اسلامی پارسیان و در جمع دانشجویان گفت: روز تاسوعا و عاشورا ریشه در تاریخ پر غصه اسلام دارد و نقطه عطفی برای  آیندگان است.

 

 

وی اضافه کرد: امروز هر مسلمانی که حرکت جهادی و حرکتی برای نجات بشریت دارد از حرکت امام حسین(ع) الگو گیری کرده زیرا حرکت امام حسین(ع) همانند حرکت انبیا اصلاح گونه و هدایت گر بوده است.

 

 

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در ادامه خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) در برابر حکومت ظالم ایستادگی کرد و امر به معروف و نهی از منکر عملی را برای اصلاح جامعه انجام داد.

 

 

خنجی دانشگاه را محلی برای آموختن و علم اندوزی دانست و اظهار کرد: دانشگاه مکان مقدس و مهد علم، دانش و خردمندی است که طاعت و تقوا به علم و دانش گره خورده است.

 

 

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان همچنین یادآور شد: ماه محرم و روز عاشورا باعث تحول بشریت شده زیرا بر اساس متون تاریخی هفده اتفاق مهم در این روز واقع شده که هر کدام نقش بسیار مهمی در تاریخ بشریت داشته است.

 

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در ادامه گفت: آخرین اتفاق مهمی که باعث ایجاد تحول در تاریخ بشریت و جهان اسلام شد واقعه پر غصه شهادت امام حسین(ع) بود که با ایستادگی در مقابل ظلم درس ایثار و شهادت را به همه مسلمانان در جهان اسلام داد.

 

 

شیخ خنجی همچنین اظهار داشت: دین اسلام به راحتی دست ما نرسیده است و تاریخ پر فراز و نشیب اسلام حکایت از از خود گذشتگی هایی دارد که نمونه کامل آن را در قیام امام حسین(ع) شاهد هستیم.

 

 

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در پایان از برگزار کنندگان مراسم سوگواری امام حسین در دانشگاه آزاد اسلامی پارسیان و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قدردانی کرد.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff