حرکت به سوی خودکفائی کشور و جهادبانفس اولویت اردوهای جهادی است

+ پ -
حرکت به سوی خودکفائی کشور و جهادبانفس  اولویت اردوهای جهادی است

جهادگران دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کردند: اردوهای جهادی باعث تقویت روحیه مساعدت گری جهادگران و حرکت به سوی استقلال و خودکفائی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ گروه جهادی پزشکی امام حسن مجتبی(ع) در راستای محرومیت زدایی در مناطق محروم به مدت سه روز متوالی در روستاهای کوه دازان، نیان و هموگلون مشغول ارائه خدمات پزشکی و درمانی به اهالی این روستاها بودند.

در این اردوی جهادی ۲۱ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به تفکیک خواهر و برادر مشغول فعالیت بودند که ۱۳ نفر دانشجوی خواهر در روستاهای نیان و هوگلمون و ۷ نفر دانشجوی برادر در روستای کوه دازان فعالیت جهادی خود را انجام دادند.

محسن ذکاوتی، مسئول اردوی جهادی پزشکی امام حسن مجتبی(ع) در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس گفت:گروه جهادی پزشکی امام حسن مجتبی (ع) با لبیک گفتن به منویات حضرت آقا در جهت محرومیت زدایی در مناطق محروم خدمات مختلفی از جمله ویزیت رایگان ، اهداء داروی رایگان، آموزش بهداشت فردی در مدارس ، برگزاری حلقه های قرآنی و دینی برای کودکان و آموزش مفاهیم دینی در روستاهای کوه دازان، نیان و هوگلمون به اهالی این روستاها ارائه کردند.

مسئول اردوی جهادی پزشکی امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه طرح خانه به خانه به صورت آشنایی نزدیک با مشکلات مردم از جمله اقدامات جدید این گروه جهادی بود، اظهار کرد: در این اردو آقای دکتر نوروزی پزشک همراه کاروان سلامت با داشتن روحیه جهادی و حضور فعال در اردو حدود ۲۵۰ نفر را ویزیت کردند.

ذکاوتی بیان کرد: امیدوارم با برپایی این اردوهای جهادی در راستای  ارتقای نگاه مردم مناطق محروم در مورد انقلاب اسلامی ایران و عدم فراموشی این مناطق توسط بسیجیانی که با گذشتن از راحت طلبی و هیچ گونه چشم داشت مادی قدمی برداریم و همچنین بتوانیم به پرورش نیروی متعهد و مومن و کارآمد بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: از حمایت های همه جانبه مسوول محترم ناحیه بسیج دانشجویی آقای دکتر سرهنگ ماندگاری ، و همچنین آقای پرور مسوول سازندگی بسیج دانشجویی کمال تشکر را دارم.

جهادبانفس و خودسازی در اولویت اردوهای جهادی قرار دارد

محمد امین توحیدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی آزاد اسلامی قشم با بیان اینکه اهداف اردوهای جهادی در خود این کلمه نهفته است، گفت:جهاد با خود اولین هدف اردوی جهادی و جهادبانفس و خودسازی در اولویت این اردوها قرار دارد.

وی بااشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه گمان نمی کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومان وجود داشته باشد، اظهار کرد: سفر به مناطق محروم و از نزدیک لمس کردن مشکلات و خدمت به محرومان باعث خودسازی و جهاد با نفس می باشد.

توحیدی با بیان اینکه تقویت روحیه جهادی از مهمترین دستاوردهای این اردوهاست، بیان کرد: روحیه جهادی یعنی کار برای خدا، همین روحیه جهادی ست که باعث سربلندی کشور عزیزمان شده است و نمونه بارز روحیه جهادی را میتوان‌در شهدای والامقام که باعث سربلندی کشور در ۸سال دفاع مقدس شده را مشاهده کر.

اردوهای جهادی باعث تقویت روحیه مساعدت گری جهادگران می شود

رقیه ماندگاری، دانشجوی جهادگر دانشگاه علوم پزشکی گفت: براساس وظیفه دینی، اسلامی، انسانی که در ادیان الهی به خصوص دین مبین اسلام که به آن تاکید شده وظیفه هر انسان وظیفه شناس است که نسبت به امورات زندگیه همنوعان خود بی تفاوت نباشد و در راستای حل مشکلات آنان  ولو اندک تلاش نماید و با اینکار اثری که درجامعه می گذارد اشاعه نیکی واثری که برخود می گذارد حصول خیر است.

این دانشجوی جهادگر با اشاره به تاثیرات این اردوی جهادی بر جهادگران اظهار کرد:  اردوهای جهادی باعث تقویت روحیه مساعدت گری و کمک به همنوعان خود درضمیر باطن نیروهای جهادی می شود نسبت به انسان هایی که درنقاط مختلف دنیا علی الخصوص ایران دست نیاز، کمک ویاری می طلبند.

وی با بیان اینکه نیروهای جهادی باید درحدتوان خود به کمک نیازمندان بشتابند، بیان کرد: روحیه جهادگران با قرار گرفتن در شرایط دشوار تقویت و باعث خودسازی افراد می شود.

حرکت به سوی استقلال و خودکفائی کشوراز اهداف اردوهای جهادی است

فاطمه شریعتی دانشجوی جهادگر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه رفع محرومیت از روستاهایی که از ساده‌ترین امکانات رفاهی نیز محروم بودند هدف این اردوی جهادی بود، اظهار کرد: حرکت به سوی استقلال و خودکفائی کشور با تلاش در جهت بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی روستاها و مناطق عشایری از طریق توسعه کشاورزی، دامداری، صنایع روستائی و… از سایر اهداف اردوهای جهادی است.

وی ادامه ادامه داد: بسیج اقشار مختلف مردم جهت سازندگی روستاها و فراهم کردن امکان تلاش برای رشد و تکامل آنها و نیز ایجاد زمینه لازم جهت رشد شخصیت والای انسانی روستائیان از طریق مشارکت و نظارت آنان در فعالیتهای روستائی از دیگر اهداف برگزاری اردوهای جهادی است.

امام خمینی(ره) بنیانگذار تفکر جهادی در دوران معاصر است

الهام ساعدی نیا، دانشجوی جهادگر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) را میتوان بنیانگذار تفکر جهادی در دوران معاصرنامید، گفت: ایشان بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دستور تشکیل جهاد سازندگی را صادر کردند و تعداد بیشماری از اقشارمختلف مردم بویژه جوانان فعالیتهای عمرانی، آموزشی و بهداشتی را در روستاها انجام دادند.
وی ادامه داد: جوانانی که بدون دریافت دستمزدی صرفا جهت رضایت خداوند متعال و اجرای فرامین رهبر خویش پا به صحنه گذاشتند و همین جوانان در دوران جنگ تحمیلی نیز درعرصه مبارزه با دشمن از جان خود گذشتند و نهال انقلاب رابارور ساختند.
این دانشجوی جهادگر دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: اردوی جهادی درجهت احیای تفکر امام و زنده نگه داشتن آن رهبر فرزانه می باشد و شرکت کنندگان در این اردو سعی می کنند با روحیه خالصانه به خدمتگزاری بخشی از مردم محروم این مملکت اهتمام ورزند و قدری از الام  آنان را التیام بخشند.
ساعدی نیا بیان کرد: اردوی جهادی باعث آشنایی بیشتر با محرومیت روستا ومناطق محروم کشور می شود و  پیوند بین دانشجو و مردم محروم رامستحکم تر خواهد کردو امید رادر دل محرومان جامعه به نظام جمهوری اسلامی ایران شعله ور نگه می دارد.
وی با اشاره به تاثیرات اردوی جهادی افزود: حفظ و تقویت روحیه جهادی وبسیجی شرکت کنندگان و بیعت عملی با ارمانهای امام راحل، تقویت ایمان فردی شرکت کنندگان نسبت به تعالیم عالیه مکتب اسلام بویژه در امر اهتمام به امور مسلمین دربستر تقرب هرچه بیشتر به منبع لایزال الهی زیرا عمل صالح و ایمان بر یکدیگر تاثیرگذارهستند.
این دانشجوی جهادگر ادامه داد: بالابردن روحیه کار دسته جمعی و سازمانی به نحوی که هرفرد ارزش کارخود را در یک کار دسته جمعی می بیند و کار مقدس با داشتن برنامه منظم به قصد تقرب به باریتعالی از والاترین اهداف دین مبین اسلام می باشد.
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff