حرکتی نو برای شفافیت و صداقت در فضای اطلاع‌ رسانی جزیره قشم

+ پ -
حرکتی نو برای شفافیت و صداقت در فضای اطلاع‌ رسانی جزیره قشم

بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ایران امسال از ۱۵ تا ۲۱ آبان ماه با شعار شفافیت و صداقت در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد و جامعه رسانه‌ای قشم نیز با حضور در این رویداد مهم فرهنگی، تلاش خود را برای شفافیت و صداقت مورد نظر جامعه قشم بسیج نمود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از قشم آزاد ، حوزه رسانه‌های محلی و خارج از تهران در ایران، همواره با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده‌اند، از نبود امکانات و منابع کافی تا نیروی متخصص و امکانات چاپ و مراحل فنی و شبکه توزیع ،.. و البته بحران مخاطب!
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد و روابط عمومی امور بین الملل این سازمان و همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم امسال و برای نخستین بار نگاه ویژه ای به حوزه رسانه های این منطقه داشتند و با هدف گشودن راهی نو مقابل رسانه‌های محلی جزیره قشم، با برپایی اردوی بازدید از نمایشگاه مطبوعات تهران تلاش خود را آغاز نمودند.
دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در این دوره از نمایشگاه مطبوعات کشور به شکل فعال در این حرکت عظیم فرهنگی و به نمایندگی از تمامی مناطق آزاد کشور حضور داشت و هیأت‌های اعزامی از مناطق مختلف هم وظیفه رایزنی‌ها و جذب امکانات و آشنا شدن با مقوله برندسازی رسانه‌ای را بر عهده داشتند.
هیأت رسانه‌ای اعزامی از جزیره قشم نیز با حمایت سازمان منطقه آزاد قشم در این رویداد رسانه‌ای کشور حضور یافت و با دعوت از رسانه‌های گوناگون برای بازدید از جزیره قشم، رایزنی‌هایی نیز جهت جذب امکانات موجود در این منطقه را با مخاطبان خود به ویژه مسولان خانه های مطبوعات استان های مختلف کشورمان انجام داد.
بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات کشور با هدف به اشتراک گذاشتن امکانات و معرفی توانمندی‌های رسانه‌ای کشور و با شعار شفافیت و صداقت در اطلاع‌ رسانی به مدت یک هفته در مصلای تهران برگزار شد.
در حاشیه این رویداد رسانه‌ای فرهنگی کشور، بسیاری از شخصیت‌های کشوری هم حضور یافتند و از نزدیک با توانمندی‌ها و مشکلات آشنا شدند.
سازمان منطقه آزاد قشم مدتی است که در تدارک ایجاد ساز و کارهای مناسب عرصه مطبوعات و اطلاع‌رسانی در این جزیره است و در همین راستا جهت بهره‌گیری از امکانات و تجارب فعالان رسانه‌ای کشور اقدام به اعزام هیأت مطبوعاتی رسانه‌ای قشم به این نمایشگاه نمود که امیدواریم این اقدام سر آغاز حرکتی پویاتر در این مسیر مهم فرهنگی باشد.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff