تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 459894
تاریخ انتشار:جمعه ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های نماز جمعه سراسر استان هرمزگان؛

حرمت ایام فاطمیه در جشن های دهه فجر حفظ شود/تبیین خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان ضروری است

نماز جمعه این هفته، با شرکت احاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

حرمت ایام فاطمیه در جشن های دهه فجر حفظ شود/تبیین خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان ضروری است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛نماز جمعه این هفته با شرکت آحاد مردم استان هرمزگان در مصلاهای سراسر استان برگزار گردید که ائمه جمعه استان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی به مهمترین مسائل روز  کشور ،منطقه ای و جهانی اشاره کردند.

بندرعباس:انتقاد از مبانی اسلام زمینه ساز سوءاستفاده دشمنان غربی است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته بااشاره به اینکه قانون و رشوه دو مقوله متضاد با هم هستند، اظهار کرد: یکی از عوامل بازدارنده از اجرای قانون، رشوه است و قطعا بهترین راه مقابله با رشوه بالا بردن فرهنگ جامعه است که در کنار آن برخورد قضایی نیز باید صورت بگیرد.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه سنگر نماز جمعه پشتیبان مبارزه با رشوه است،گفت: همه ی مردم به ویژه مسئولان باید با پرداخت رشوه و دریافت آن مبارزه کنند.
نعیم آبادی افزود: رشوه کفر خالص است؛ و با اگر رشوه در جامعه ثبات پیدا کند، بی قانونی در جامعه رواج بیشتری می یابد.
وی با بیان اینکه انتقادات نیز حد و اندازه ای دارد، افزود: برخی افراد با انتقاد از امامان معصوم، زمینه ی ورود و نفوذ غرب را در جامعه فراهم می کنند، چراکه دشمن به دنبال از فرصتی است که به اسلام ضربه بزند.
امام جمعه اظهار کرد: مکتب اسلام ادب است و دنیا باید زندگی کردن را از مردم انقلاب اسلامی یاد بگیرد.
نعیم آبادی با بیان اینکه بانوان نیاز مند الگویی خاص هستند، بیان کرد: بانوان باید با الگو گیری از حضرت فاطمه(س) عزت خود‌را حفظ کنند، متاسفانه برخی از خانم ها عزت خود را با نگاه غربی از بین می برند.
وی با اشاره به اینکه خمس کلید است نه قفل،خاطر نشان کرد: انسانی که خمس نپردازد از دعای خیر امام زمان (عج ) محروم است.
کیش:روحیه انقلابی، رهبری دینی و ساده زیستی دولتمردان از عوامل مهم تداوم و پیشبرد انقلاب است

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی در زندگی تقوی را سد محکمی برشمرد که انسان را از نفوذ شیطان مصون می دارد.

امام جمعه کیش با تسلیت شهادت بانوی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: در باره ویژگی ها و شخصیت این بانوی بزرگ و دخترنبوت و همسر امامت هر چه بگوییم کم گفته ایم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب ابعاد وجودی این بانوی بزرگ اسلام و خلاصه نبوت و ولایت بی پایان و درک ناشدنی است.

وی به نامگذاری دانشگاه الازهرا مصر در قرن سوم و چهارم هجری به نام بانوی گرامی اسلام حضرت زهرا(س) اشاره و تاکید کرد: بنابر روایات و احادیث حضرت زهرا(س) در رفتار و منش شبیه ترین فرد به رسول اکرم (ص) بوده و مورد احترام بی نهایت پدر به گونه ای که ایشان در مقابل حضرت زهرا(س) تمام قد می ایستادند.

خطیب جمعه کیش با تبریک آغاز دهه مبارک فجر و سی و نهمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این روزها را یادآور حضور با شکوه مردمی در صحنه های انقلاب خواند و افزود: دهه فجر فرصت خوبی برای بازخوانی و تخحلیل انقلاب اسلامی و انقلابی است که امام در ایران اسلامی پرچم آن را برافراشت.

وی تاکید کرد: بر حوزویان، دانشگاهیان و تمام اندیشمندان است تا به تحلیل و بررسی ابعاد مختلف انقلاب بپردازند و عوامل پیشبرد و تداوم آن را به عنوان یک نیاز برای جامعه امروزاز لابه لای رخدادهای انقلاب به دست آورده ، پیرامون آن فکر کنند، قلم بزنند و بیان کنند.

حجت الاسلام حسن زاده با تاکید اشاره به عوامل متعددی که در پیشبرد و تداوم انقلاب تاثیر گذار بوده اند تصریح کرد: حفظ تعهد به اسلام و روحیه اسلامی، وحفظ رویکرد اسلام گرایی از عوامل مهمی است که موجب بروز و ظهور انقلاب اسلامی شد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب با تعهد به اسلام آغاز شد افزود: اگر شما مردم انقلاب کردید؛ با رویکرد دینی و قبول نظام اسلامی و تعهد به حاکمیت اسلامی به این حوزه وارد شدید لذا عواملی هم که امروز می تواند در حفظ و تداوم انقلاب موثر باشد همان روحیه دینی، مذهبی، اعتقادات اصیل اسلامی و اعتقاد به نظام ولایی و فصل الخطاب بودن نظریه ولی فقیه است .

امام جمعه کیش حضور رهبری دینی را از دیگر عوامل مهمی برشمرد که در موجب پیشبرد اهداف انقلاب شده است و تاکید کرد: منظور از رهبری دینی حضور روحانیت، حوزه های علمیه و خطبا در صحنه های انقلابی است.

وی ادامه داد: اگر می خواهید انقلاب پیشرفت کند و ادامه داشته باشد باید انقلابی باشید و در صحنه انقلاب حضور پیدا کنید زیرا به فرموده امام راحل(ره) اگر همه ما در صحنه و حاضر در قضایا نباشیم مطمئن باشید بر سر انقلاب آن خواهد آمد که بر سر مشروطه آمد

خطیب جمعه کیش مهمترین عامل از عوامل حفظ و پیشبرد انقلاب را ساده ریستی دولتمردان خواند و تصریح کرد: امام راحل(ره) بر روی این مورد تاکید داشتند و منظور ایشان فقط به کسانی که در راس دولت قرار دارند نبود بلکه منظور مجلس، مسئولان نظامی و انتظامی و تمام کسانی را که در بخش های مختلف دولت و نظام هستند شامل می شود.

وی افزود: رهبر کبیر انقلاب معتقد بود تا زمانی انقلاب و حکومت اسلامی ادامه پیدا خواهد کرد که دولتمردان از میان اقشار متوسط و پایین تر انتخاب شوند.

حجت الاسلام حسن زاده اضافه کرد: به فرموده امام راحل(ره)مادامی که مجلس و عنوان های دولتی از طبقه متوسط و مادون متوسط انتخاب شود امکان ندارد که قدرت بزرگی بتواند اوزان انقلاب را به هم بزند.

وی همچنین با تبریک روز گمرک به فعالان این بخش تصریح کرد: گمرگ از بخش هایی است که به شدت می تواند با پدیده شوم قاچاق مقابله کند و امید است مسئولان در این حوزه با دقت و حوصله کار کنند تا زمینه پویایی اقتصاد کشور فراهم شود.

امام جمعه کیش با تاکید بر افزایش جلسات تفسیر و تدبر در آیات قرآن کریم خاطر نشان کرد: رویکرد و هدف اصلی از تبین خطابات قرآنی در خطبه های نماز گسترش فرهنگ تدبر و تفسیر قرآن در جزیره کیش است زیرا به این امر بسیار کم پرداخته شده و امید است از این پس با برگزاری جلسات تفسیر و تدبر توسط روحانیون و خطبای جماعات به این بخش توجه ویژه ای صورت گیرد.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام حسن زاده و با حضور مردم و مومنان نماز گزار کیش در مصلا برگزار شد.

بشاگرد:حضور کمرنگ جوانان و مسئولان در نماز جمعه/حرمت ایام فاطمیه در جشن های دهه فجر حفظ شود

حجت الاسلام علی بهروزه، امام جمعه شهرستان بشاگرد در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به یکی از آیات سوره جمعه در خصوص حضور در امام جمعه، اظهار کرد: یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذا نُودِیَ لِلصَّلاهِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلى ذِکْرِ اللّهِ وَ ذَرُوا الْبَیْعَ ذلِکُمْ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ «اى کسانى که ایمان آورده اید! هنگامى که براى نماز روز جمعه اذان گفته شود، به سوى ذکر خدا بشتابید و خرید و فروش را رها کنید که این براى شما بهتر است اگر مى دانستید.

امام جمعه بشاگرد با اشاره به حضور کمرنگ جوانان در نماز جمعه شهرستان، افزود: جوانان قدر این لحظات و فرضیه واجب الهی را بدانند و لذا خیلی از بزرگان در غیبت امام زمان شرکت در نماز جمعه را مستحب می دانند ولی برخی از علما شرکت در نماز جمعه در عصر غیبت را واجب می دانند.

حجت الاسلام بهروزه بیان کرد: نماز جمعه در زندگی فردی و اجتماعی ما دارای خیر و برکات فراوانی است و دلیل اینکه خیلی از قشر جوان در باغ مسائل دینی و اعتقادی و مسائل  و در مبارزه با شبهات مختلف در ذهنشان شک و شبهه ای ایجاد می شود و باعث توهین به مقدسات به دین می شود و مشکلات عقیدتی پیدا می کنند عدم شرکت در اجتماعات عبادی و سیاسی مهم است.

وی با اشاره به نزدیک بودن دهه مبارکه فجر، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران که دستاوردهای مختلفی در صحنه داخلی و بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران داشته دارای چالش های فراوانی در عرصه داخلی و بین المللی بود و امیدواریم که بتوانیم دستاورد های انقلاب را بیشتر بشناسیم و همچنان ولایی و انقلابی پای نظام جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه بمانیم.

امام جمعه بشاگرد ضمن تسلیت ایام فاطمیه، افزود: امیدواریم که بتوانیم ما هم سیره رفتاری و گفتاری حضرت زهرا(س) که فرموده امام زمان(عج) فی إبنَهِ رسُولِ اللهِ (صل الله علیه و آله) لِی أسوَهٌ حَسَنَهٌ «بهترین الگوی نیکو برای من امام زمان و هر شیعه و سرباز امام زمان حضرت زهرا(س) است».

حجت الاسلام بهروزه تصریح کرد: جوانانی که مجلس شادی و جشنی دارند یا جشن دهه فجر در شهرستان باید جوری برگزار کنند که حرمت ایام فاطمیه حفظ شود چرا که علما و بزرگان ما ایام فاطمیه تعبیر به عاشورای دوم کردند.

وی خاطر نشان کرد: ما باید به یک سمت و سویی نسبت به حضرت زهرا(س) پیش برویم که ایام فاطمیه را در حد ایام محرم و صفر و آن طور که در شان حضرت زهرا(س) است برگزار کنیم.

سیریک:یکی از شگردهای دشمنان نظام برجسته کردن نقاط ضعف و تضعیف نقاط قوت است

حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر بندر سیریک افزود: امروز متاسفانه در جامعه اسلامی ما حجاب به شدت بیمار و دچار آلودگی است و باید ترمیم جدی و اصلاح اساسی صورت گیرد در جامعه اسلامی ما زمانی دشمنان آرزوی برداشتن روسری زنان و دختران داشتند و دشمن برای آن با زور و درگیری متوسل می شد اما امروز دشمن با تهاجم فرهنگی و ابزارهای تبلیغاتی و ماهواره ای بی حجابی را به ارزشی فراگیر و عرفی در جامعه اسلامی تبدیل کرده است .

وی ابراز کرد: حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم از اندیشه‌های آشکار قرآن است که این راه اصول و مبانی اصلی دین است برخی‌ها متاسفانه جنایت‌های آشکار آل سعود را می‌بینند و سکوت می‌کنند و موضع‌ آشکاری علیه این رژیم منحوس نمی‌گیرند که این خود سرپیچی صریح از دستورات قرآن است.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که آتش به اختیار در برخی مسائل فرهنگی و انقلاب اعلام کردند افزود: برخی در جامعه تاکنون تعابیر مختلفی از سخنان معظم له دارد،آتش به اختیار بی قانونی و فحاشی نیست و ترد کردن نیروهای مومن و انقلاب از سطح جامعه هم نیست بلکه انجام کارهای فرهنگی و انقلابی و مقابله با تهاجم فرهنگی  و ضد ارزش ها و جهادی خدمت به جامعه و نظام است.

حجت الاسلام و المسلمین خلیلی یادآور شد: آنچیزی که جامعه را می سازد خانواده است و آنچیزی که باعث پیشرفت ، ترقی و تعالی جامعه را فراهم و تشکیل می دهند افراد درون خانوادهای اجتماع هستند که جامعه عالی را تشکیل می دهند پس همه اعضای جامعه و در سطر آنها دولت و خدمتگزار ملت وظیفه دارند زمینه زندگی و معیشت مردم را تامین و رفع کنند.

امام جمعه موقت شهرستان سیریک اضافه کرد: تعهد انسان‌ها در امور دنیوی براساس منویات امیرمومنان در شش عامل، مسئولیت در برابر خدا، به منظور عبودیت و بندگی، مسئولیت در برابر مردم به لحاظ نوع‌دوستی، مسئولیت در قبال امام و رهبری و پیروی از ولایت و مسئولیت در خودیابی واقعی، و مسئولیت در برابر جهان خلقت و نیز مسئولیت در برابر خانواده است.

خمیر:سه زخم بزرگ در کشور داریم، ربا، رشوه و عدم پرداخت خمس و زکات است

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری به راه های نفوذ دشمن، گفت: دشمن مانند مگسی است که روی زخم ها می نشیند. ما سه زخم بزرگ در کشور داریم، زخم ربوی بودن بانک ها، رشوه و نپرداختن خمس و زکات است.

وی افزود: علیرغم اعلام صریح مراجع که عمل آنها ربا محسوب می شود بازهم بانک ها به کار خود ادامه می دهند. مسئولین باید هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند. ربا در بانک ها باعث درهم شدن مال حلال و حرام است و اثرات آن گریبان گیر مردم می شود.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر عنوان کرد: بسیار جای شرمندگی دارد که در جامعه دینی رشوه باشد. زمانی رشوه اتفاق می افتاد که حق مردم را ندهند و آنان جهت دستیابی به حق خود رشوه بدهند. مسئولین باید به این موضوع رسیدگی کنند.

وی افزود: کسانی که پرداخت خمس و زکات برایشان واجب شده است باید آن را ادا کنند. عدم پرداخت خمس و زکات باعث درهم شدن سهم خدا و شخص می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر بیان کرد: دهه فجر زمانی است که دولت ها عملکرد، خدمات و برنامه های خود را به مردم اعلام و آنچه که آماده بهره برداری است را افتتاح می کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند “من از همه دولت ها حمایت می کنم” زیرا دولت جمهوری اسلامی و نظام اسلامی است. البته نقد و انتقاد هست، ما دولت بی اشکال نداریم و اگر ادعایی خلاف این مطرح شود، بسیار ادعای سنگینی است. بایستی دولت را حمایت کرد زیرا از نظام اسلامی و خار چشم دشمنان است.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به واقعه کسوف در تاریخ ۱۱ بهمن امسال عنوان کرد: در تاریخ ۱۱ بهمن امسال کسوف کلی رخ خواهد داد و یادآور می شوم با رخ دادن این واقعه نماز آیات واجب می شود.

میناب:تبیین خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان ضروری است/مصرف بهینه آب باید فرهنگ سازی شود

حجت الاسلام بارانی، خطیب جمعه توکهور-هشتبندی ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور و دیدار مردمی مسئولین آب منطقه ای استان در نماز جمعه ؛به اهمیت حفظ منابع آبی کشور و منطقه توکهور-هشتبندی تاکید کرد و اظهار داشت: تولید؛اشتغال و رونق اقتصادی در توکهور-هشتبندی وابسته به کشاورزی است و کشاورزی هم متوقف بر وجود منابع آبی پایدار است لذا با توجه به خشکسالی چند سال اخیر مردم و کشاورزان باید ضمن صرفه جویی در مصرف آب به سمت کشت جایگزین و گلخانه ای بروند .

حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه همگی ما در قبال نسل های آینده مسئول هستیم و باید از نعمت های خدادادی به درستی استفاده کنیم ؛به وضعیت وخیم شهرهای مجاور در خشکسالی اشاره کرد و افزود:همگان مینابِ آباد با باغ های سرسبز و بزرگ را به یاد دارند اما متاسفانه به دلیل غفلت در مدیریت منابع آبی الان این اوصاف تبدیل به خاطره ای برای مردم این شهر شده است لذا این امر باید یک درس و عبرتی برای همه ما باشد .

امام جمعه توکهور-هشتبندی؛ خاطر نشان کرد:مسئولین باید باتدبیر و برنامه به سمت تشویق مردم و فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب بروند و با توجه به مصرف حجم عظیم منابع آبی در کشاورزی باید از کشت گلخانه ای حمایت شود وبا نظارت دقیق تسهیلات مناسبی که برای این نوع کشت در نظر گرفته شده است در جهت خودش به کار گرفته شود.

امام جمعه توکهور-هشتبندی به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی و استقبال باشکوه مردم از امام راحل در ۱۲ بهمن اشاره کردند و در بیان رمز محبوبیت ایشان گفت:امام سیاست را با معنویت ؛اخلاق و عرفان ممزوج کرد و شخصیتی بود که شرق و غرب عالم رابه تحیّر واداشت و مردم بصیر ما هم امام را به عنوان ولی فقیه و حاکم و مشروع اسلامی می دانستند وهمین رمز پیشرفت و عزت ملت ما در این چهار دهه انقلاب بوده است.

حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه ولی فقیه دیده بان بیدار و دلسوز امت اسلامی؛وحدت بخش و عزت آفرین است؛ به جمله نورانی امام مبنی بر پشتیبانی از ولایت فقیه اشاره کرد و گفت:مردم ما با عمل به این سخن حکیمانه از پیچ های خطرناک عبور کردند و حقیقتا ولایت فقیه یک هدیه الهی برای ملت ایران است و تا ملت ایران به این امر امام عمل میکنند قطعا انقلاب اسلامی به مسیر الهی خود ادامه خواهد داد.

وی به ترس دشمن و اذعان آنها مبنی بر خنثی سازی توطئه های آنها توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ما پشتیبان ولی فقیه به عنوان حاکم مشروع الهی هستیم و دشمن هم بداند که جمهوری اسلامی در مسیر خود به سمت آرمان های الهی با سرعت حرکت خواهد کرد و اگر همه عالم علیه ما جمع بشوند ؛هرگز صلح امام حسن (ع)تکرار نخواهد شد بلکه ملت انقلابی ما حماسه عاشورا را رقم خواهند زد.

حجه الاسلام بارانی معرفی چهره واقعی رژیم فاسد ستمشاهی برای نسل جوان را یک ضروری خواند و بر آشنایی نسل جدید انقلاب با گذشته و حال این کشور تاکید کرد و گفت:رژیمی که عمله و نوکر حلقه به گوش غربی ها و به ویژه آمریکا بود؛اما هیچ احترامی برای ملت خود قائل نبود و در ذلت آن روز ملت ایران همین بس که طبق لایحه کاپیتولاسیون یک سگ آمریکایی بر شاه این کشور شرف داشت ؛و فاجعه بارتر اینکه ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در کشور جولان می دادند و اموال ملت را غارت می کردند و ازشاه برای زندگی در بین مردم ایران حق توحش می گرفتند.؛این حقیقت تاریک و سیاه رژیم گذشته و حامیان آمریکایی آنهاست که متاسفانه این حقایق کمتر به نسل جوان گفته شده است.

حجت الاسلام بارانی با اشاره به دشمنی و توطئه های آمریکا علیه انقلاب اسلامی ابراز کرد:آمریکایی ها جز به بردگی ملت ایران راضی نمی شوند و دلیلش هم چپاول گذشته آنهاست و این چهره واقعی شیطان بزرگی است که ملت ما هوشمندانه سالها علیه آن فریاد زده اند:مرگ بر آمریکا
وی افزود:نوجوانان و جوانان ما بدانند رژیم هایی که آمریکا از آنها حمایت میکند اینگونه هستند و فقط به دنبال ذلت و بردگی ملت ها و غارت اموال آنها هستند.

حجت الاسلام بارانی؛بیان صحیح و صادقانه آثار و دستاوردهای مادی و معنوی انقلاب اسلامی را مهم ارزیابی کرد و گفت:متاسفانه پیشرفت ها؛ دستاوردها و خدمات کم نظیر انقلاب اسلامی در دولت های مختلف بدرستی بیان نشده و از آن غفلت شده است و امیدوارم مسئولان امر در این رابطه تلاش جدی تری داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها: , ,
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=459894
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل