حذف دلالان با خرید حمایتی از گوجه کاران در غرب هرمزگان

+ پ -
حذف دلالان با خرید حمایتی از گوجه کاران در غرب هرمزگان
رئیس اداره تعاون روستایی بندرلنگه:

حذف دلالان با خرید حمایتی از گوجه کاران در غرب هرمزگان

رئیس اداره تعاون روستایی بندرلنگه گفت: برای حمایت از گوجه کاران غرب هرمزگان این سازمان با خرید حمایتی محصول کشاورزان از ورود دلالان جلوگیری کرده است و تا زمانی که قیمت محصول در مزارع به حالات تعادل نرسیده مراکز مورد نظر فعالیت خرید گوجه فرنگی را ادامه می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید محمود صحراییان رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز گفت: خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی شهرستان های غرب هرمزگان به منظور حذف دلالان و جلوگیری از افت قیمت این محصول و ابراز نگرانی گوجه کاران هرمزگانی از سوم دیماه جاری آغاز شد.

 

وی افزود: در این مدت ۱۵۰۰ تن گوجه فرهنگی غیر از درجه ۱ از مزارع پارسیان و بستک به صورت حمایتی خریداری و  تا زمانی که قیمت محصول در مزارع به حالات تعادل نرسیده مراکز مورد نظر فعالیت خرید گوجه فرنگی را ادامه می‌دهند..

 

نماینده اداره تعاون روستایی غرب هرمزگان با اشاره به اینکه محصولات تحویلی را به کارخانه های تبدیلی طرف قرارداد ارسال می شود تصریح کرد: پس از ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه اتحادیه تعاونی روستایی به قیمت هر کیلوگرم ۴۰۰ تومان است که حمل و بارگیری آن با خریدار می باشد و محصول از کشاورزان خریداری و بهای آن پس از فروش و تامین اعتبار در وجه کشاورزان پرداخت می شود.

 

مهندس صحراییان ادامه داد: سطح زیر کشت این محصول در شهرستان پارسیان ۲ هزار هکتار در شهرستان بستک ۴۵۰ هکتار و در شهرستان بندرلنگه ۴۰۰ هکتار است که جمعا” از ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی زیر کشت گوجه، پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰۰ هزار تن محصول برداشت شود و زمان برداشت این محصول تا اواخر اسفند نیز ادامه دارد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff