حداقل ۱۲ درصد هر جامعه افراد معلول هستند/نگرش مسئولین و مردم به معلولین جامعه باید اصلاح شود
+ پ -
حداقل ۱۲ درصد هر جامعه افراد معلول هستند/نگرش مسئولین و مردم به معلولین جامعه باید اصلاح شود

کارشناس توانبخشی بهزیستی هرمزگان با بیان اینکه طبق آمارهای جهانی حداقل ۱۲ درصد از افراد هر جامعه معلول هستند، گفت: به علت نگرش های منفی که در آن جامعه وجود دارد، افراد معلول آزرده می شوند، سعی می کنند که خودشان را از جامعه دور کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛رحیمی کارشناس توانبخشی بهزیستی هرمزگان درگفتگو با خبرنگار رودان نیوز؛اظهار کرد: نگرش مسئولین و مردم به معلولین جامعه باید اصلاح شود،معلولین شهرستان رودان از ما درخواست دارند که می خواهند زندگی بهتری داشته باشند و نمی خواهند معلولیت و محدویتشان در جامعه بیشتر شود.

وی افزود: البته هم مسئولین و هم مردم هرمزگان نسبت به دیگر نقاط کشور، بهترین نگرشها را دارند، اما نگرش خوب با فراهم نکردن امکانات برای معلولین فایده ای ندارد، اگر ما پیاده رو و خیابان مناسبی برای معلولین ایجاد نکنیم که معلول با ویلچرش نتواند از آن عبور کند، نگرش مثبت هم نمی تواند کمکی به فرد معلول کند، و نباید هیچ انتظاری از معلولین داشته باشیم که وارد جامعه شوند.

رحیمی ادامه داد: مناسب سازی محیط برای معلولین از اصلی ترین اصولی است که باید هر مسئول به آن توجه داشته باشد، یعنی هر چیز جدیدی که می سازیم، معلولین را در نظر بگیریم، از همان مسیری که افراد عادی رفت و آمد می کنند، افراد معلول هم بتوانند عبور کنند.

کارشناس توانبخشی بهزیستی هرمزگان با بیان اینکه طبق آمارهای جهانی حداقل ۱۲ درصد از افراد هر جامعه معلول هستند، گفت: به علت نگرش های منفی که در آن جامعه وجود دارد، افراد معلول آزرده می شوند، سعی می کنند که خودشان را از جامعه دور کنند، احساس حقارت می کنند، و نتیجه اش مخفی ماندن این درصد افراد معلول جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: در هر شهرستان یک کمیته مناسب سازی به ریاست فرماندار و دبیری بهزیستی آن شهرستان وجود دارد که تصمیماتی برای افراد معلول گرفته می شود، در شهرستان رودان هم این کمیته تشکیل و در جلساتی که با مسئولین کمیته مناسب سازی شهرستان داشتیم، مصوب شده که خیابان و پیاده روهای شهر را برای عبور معلولین اصلاح کنند و همچنین تصمیمی که برای ساخت مصلی در شهرستان شده، معلولین را هم درنظر بگیرندکه آنها بتوانند از این مکان استفاده کنند.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff