حج مجمع بزرگ جهانی و عامل اتحاد مسلمانان است
+ پ -
حج  مجمع بزرگ جهانی و عامل اتحاد مسلمانان است
امام جمعه موقت اهل سنت پارسیان:

حج مجمع بزرگ جهانی و عامل اتحاد مسلمانان است

امام جمعه موقت اهل سنت شهر پارسیان با اشاره به شروع مراسم حج اظهار کرد: حج مجمع بزرگ جهانی و عامل اتحاد مسلمین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ شیخ حامد کامران، امام جمعه موقت اهل سنت شهر پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه، حج را یکی از ارکان مهم اسلام دانست و گفت:در فریضه حج،عبادت بدنی و مالی  مطرح است و تمامی مسلمانان دنیا در یک مجمع بزرگ جمع می شوند که عاملی برای اتحاد بیشتر مسلمین است.

کامران با اشاره به اعمال حج و برابری همه مسلمانان در این مراسم اظهار کرد: در مراسم حج همه مسلمانان اعم از فقیر وغنی، شاه و گدا، سیاه و سفید و در هر مقام ومنزلتی، مخلصانه خداوند را عبادت می کنند  تا بندگی خود را ثابت کنند.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر پارسیان، تصریح کرد: فریضه حج، ارکان و اعمالی دارد که هر کدام یادآور حرکات و رفتار پیامبر اسلام و بزرگان دین است و پروردگار نیز به ما یادآوری می کند که این اعمال و رفتار را نیز در شهر و دیار خود انجام دهیم تا بتوانیم مخلصانه و بدون ریا خدمت کنیم.

وی صلح و آرامش را پیام مهم احرام دانست و افزد: احرام یعنی از هر لباس رنگارنگ دور شدن، دوری از دنیا پرستی و با آن پاکی که خداوند ما را آفریده به سوی او بشتابیم.

کامران عرفه را سرزمینی برای شناخت خود و خدا دانست و گفت: حجاج روز نهم ذی الحجه برای شناخت خود و خدای خود در سرزمین عرفه حضور پیدا می کنند تا با دعا و راز و نیاز به درگاه پروردگار، پاک شوند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff