تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 478928
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فضه سادات حسینی :

حجاب من در بیرون از صدا و سیما بیشتر است/ حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد/برخی به خاطر پیشبرد منافع سیاسی خود حجاب را هم سیاسی کرده‌اند

مجری و گوینده خبر گفت: شأن چادر شأن فردی است که آن را به سر می کند؛ بسیاری اوقات انسان ها را از روی پوششی که دارند مورد قضاوت قرار می دهند و چقدر خوب است که ما یاد بگیریم که اجازه ندهیم پوشش ما منجر به قضاوت های نا به جا از سوی افراد مختلف درباره ما بشود.

حجاب من در بیرون از صدا و سیما بیشتر است/ حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد/برخی به خاطر پیشبرد منافع سیاسی خود حجاب را هم سیاسی کرده‌اند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  راه دانا؛ فضه سادات حسینی یکی از گویندگان و مجریان خبر صداوسیما و تلویزیون و جزء مجریانی است که به دور از حاشیه و با حجابی که حتی در بیرون از محیط کار هم پررنگ و نمایان است به فعالیت های خود در عرصه رسانه ادامه داده است.

فضه‌سادات حسینی گوینده جوان خبر سیماست که در بخش‌های مختلف خبر اعم از خبر ساعت ١۴، شبکه قرآن و گفت‌وگوی ویژه خبری اجرا دارد. او همچنین مترجم عربی و انگلیسی و دارای دکترای حقوق دانشگاه تربیت مدرس است.

متن زیر حاصل گفتگوی صمیمانه وی با خبرنگار  راه دانا پیرامون فعالیت های وی و حجاب او بوده که چگونه ضمن حفظ پوشش خود نه تنها در عرصه خبر بلکه در عرصه تدریس و تحصیل هم به بالاترین سطح از موفقیت رسیده است.

فضه سادات حسینی، مجری و گوینده خبر صدا و سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر آغاز حجاب برای خودش اظهار داشت: در خانواده ای کاملاً مذهبی و محجبه به دنیا آمده ام و از کودکی همه اطرافیان و فامیل های درجه اول و دوم من محجبه و غالباً دارای پوشش چادر بوده و هستند؛ پوشش همه خانم های خانواده من چادر است.
وی با بیان اینکه از ۷ سالگی رسماً شروع به پوشیدن چادر به صورت مداوم کرده ام بیان داشت: تا پیش از ۷ سالگی بر حسب عادت و علاقه گاه گاهی چادر را به سر می انداختم اما بعد از ۷ سالگی چادر همیشه با من بوده و هر کجا که حضور داشتم حتما با حجاب چادر بوده است.
ارمغان چادر برای من امنیت روحی و روانی است
این مجری خبر صداوسیما در ادامه افزود: من حتی در سفرهای خارجی هم چادر سر می کنم و البته در کوهنوردی، گردش، مدرسه دانشگاه و هر کجا چادر همواره با من بوده و اکنون چادر به بخشی از وجود من تبدیل شده و نمی توانم تصور کنم یک لحظه هم بدون چادر باشم.
حسینی با بیان اینکه نحوه انتخاب پوشش من اجباری نبوده عنوان کرد: اگرچه در ابتدا پوشیدن چادر برای من به عنوان یک تقلید بوده اما در ادامه تنها انتخاب من برای پوشش چادر بود و وقتی متوجه حصار امنی شدم که چادر برای من به وجود آورده است به انتخاب خودم بیشتر مطمئن شدم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها حجاب چادر نیست بیان داشت: بسیار دیده ایم که برخی از خانم های مانتویی هم حجاب کاملی داشته و از سنگینی و وقار برخوردار هستند اما قطعاً چادر به خاطر پوشانندگی بیشتر و ایجاد حس امنیت حجاب برتر است.
Image result for ‫فضه سادات حسینی‬‎
حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد
این مجری خبر صداوسیما ضمن تأکید بر ارتباط حجاب با امنیت روانی و آرامش خاطر تصریح کرد: در همه سال ها چادر با من بوده است و هیچ گاه حس نکردم چادر و یا حجاب من و فعالیت های مرا محدود کرده است. هرچند در زمستان و تابستان به خاطر گرما و سرما به خاطر پوشیدن لباس های زمستانی و تابستانی اندکی سختی پیش می آید اما در قبال امنیتی که برای من به وجود آورده این سختی را به جان می خرم و ارزش دارد؛نمی گوییم نگاه داشتن حجاب و پوشیدن چادر آسان است و هرکسی که یک بار پوشیدن چادر را تجربه کرده باشد متوجه می شود که این نوعی جهاد است ولی به خاطر تبعات بعدی پوشش و حجاب این سختی و این جهاد شیرین است.
حسینی ضمن تأکید بر اینکه چادر شأن دارد عنوان کرد: بعضی وقت ها که که برخی از خانم های چادری را می بینم با خود می گویم کاش این افراد هیچگاه چادر به سر خود نکنند چرا که با حرکات نامناسب و آرایش های زننده و جلف بودن، شأن چادر را زیر سوال می برند؛ وقتی من چادر را به عنوان پوشش انتخاب می کنم دیگر نمی توانم هر لباسی را زیر آن بپوشم و باید سعی کنم شأن چادر را رعایت کنم.
نگذاریم از روی پوششمان ما را نادرست قضاوت کنند
وی در ادامه افزود: شأن چادر شأن فردی است که آن را به سر می کند؛ بسیاری اوقات انسان ها را از روی پوششی که دارند مورد قضاوت قرار می دهند و چقدر خوب است که ما یاد بگیریم که اجازه ندهیم پوشش ما منجر به قضاوت های نا به جا از سوی افراد مختلف درباره ما بشود.
حرمتی که به واسطه چادر برای بانوان ایجاد می شود بیشتر است
این مجری خبر صداوسیما با بیان اینکه چادر آداب دارد همچنین گفت: در کشور ما هیچ اجباری برای پوشیدن چادر وجود ندارد اما طبق قوانین کشور رعایت حجاب جزء قانون کشور ماست و گاهی من می بینم که خانم های غیر چادری حجابی بسیار مناسب دارند ولی حرمتی که به خاطر چادر برای زنان قائل می شوند بسیار بیشتر است.
حسینی ضمن تأکید بر لزوم پایبندی افراد چادری به شأن چادر تصریح کرد: اگرچه مانتو هم پوشش کاملی است و من می توانم با این پوشش هم تردد کنم اما چادر به عنوان یک حجاب برتر است و خود من به شخصه از آنجایی که بسیار کمال گرا هستم چه در زمینه تحصیل، چه در زمینه اجرا و … در رعایت حجاب هم سعی کرده ام کمال گرا بوده و چادر را به عنوان بهترین حجاب برگزیده ام.
حجاب من در بیرون از صدا و سیما بیشتر است
وی در ادامه افزود: من نمی گویم حجاب من کاملترین است و قطعاً بهتر از من هم می توان حجاب داشت؛ گاهی وقت ها حجاب بیرون من بیشتر از آن چیزی است که روی آنتن صدا و سیما بینندگان می بینند؛ چرا که در تلویزیون محدودیت وجود دارد و ما باید حد عرف و شرعی حجاب را رعایت کنیم اما من در بیرون از صدا و سیما چادرم را جلوتر کشیده و حتی روی خود را می گیرم اما در تلویزیون و آنتن زنده این کار را انجام نمی دهم.
این مجری خبر صداوسیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر روزی فرزند دختری داشته باشید چگونه او را به رعایت حجاب  دعوت می کنید اظهار داشت: قطعاً دلم می خواهد فرزندم چادری باشد اما سعی می کنم او را به پوشیدن چادر اجبار نکنم و مانند خودم وقتی اطرافیان خود را با چادر ببیند قطعاً او هم در ابتدا تشویق به رعایت حجاب می شود.
اگر فرزند دختری داشته باشم او را به داشتن حجاب تشویق می کنم
حسینی در ادامه افزود: فرزندم اگر روزی من را ببینید که با چادر در اجتماع فعالیت داشته و موفق شده ام قطعاً به این نتیجه می رسد که رعایت حجاب و پوشیدن چادر محدودیتی ندارد؛ سعی می کنم الگوها و فضاهای مناسبی را در اختیار فرزندم قرار بدهم و حتی سعی می کنم چادر و حجاب را در ذهن او زیبا نمایش دهم.
وی با بیان اینکه تحکم در بحث حجاب برای کودکان درست نیست عنوان کرد: شاید یک کودک تا جایی از روی تحکم حجاب خود را رعایت کند ولی تا زمانی که به زیبایی و اهمیت حجاب و به ویژه چادر پی نبرد نمی توان آن را رعایت کند. در دوستان خودم دیده ام کسانی که از ترس والدین چادر می پوشیدند و این رفتار دو رویی را در کودک پرورش می دهد.
برخی به خاطر پیشبرد منافع سیاسی خود حجاب را هم سیاسی کرده‌اند
این مجری خبر صداوسیما در خصوص اظهارات یکی از نماینده های شورای شهر در خصوص قانون منع حجاب اجباری تأکید کرد: موضوع حجاب اجباری در حال حاضر از اولویت های کشور ما نیست؛حجاب یکی از قوانین کشور ماست و اینکه این قانون درست یا غلط تصویب شده است موضوع اکنون نیست و تا وقتی که این قانون در کشور من وجود دارد باید به این قانون پایبند باشم.
توریست ها از اینکه در ایران مشروب سرو نمی شود هم ناراحت هستند پس باید شرب خمر را هم قانونی کنیم؟
حسینی با انتقاد از سیاسی شدن موضوع حجاب گفت: این روزها مخالفت با حجاب را به عنوان مخالفت با نظام می دانند و عده ای سعی کرده اند با سیاسی کردن حجاب آن را تخریب کنند. این سوال مطرح می شود که اگر حجاب منجر شود که صنعت توریسم عقب بماند پس احتمالا شرب خمر هم که به مذاق بسیاری از توریست ها خوش نمی آید در ادامه باید قانونی شود؟وی در پایان گفت: باید توجه داشت که امنیت فعلی جامعه ما تا حد زیادی به حجاب بستگی دارد و نمی توانیم فضای جامعه را نا امن کنیم و مراقبت از انسان ها را به عهده خودشان بگذاریم. عده ای می خواهند امنیت جامعه را به خاطر پیشبرد اهداف سیاسی خود به خطر بیندازند و از همین جهت پیگیر قوانین منع حجاب هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=478928
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,243 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی