تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 571946
تاریخ انتشار:جمعه 25 تیر 1400 - 9:36| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
کارشناس امور خانواده:

حجاب با عفت عمومی و طهارت نسل ارتباط مستقیم دارد/ زنان پاکدامن می توانند تربیت کننده نسل هایی چون سردار سلیمانی باشند

جعفری گفت: به هر میزان که خانم ها در امور دینی دقت بیشتری داشته باشند و شان انسانی خود را حفظ کنند مادری بهتری خواهند بود و با پاکدامنی می توانند تربیت کننده نسل هایی چون سردار سلیمانی باشند.

حجاب با عفت عمومی و طهارت نسل ارتباط مستقیم دارد/ زنان پاکدامن می توانند تربیت کننده نسل هایی چون سردار سلیمانی باشند

مریم جعفری، کارشناس مذهبی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مسجد گوهر شاد اظهار کرد: این شهدا برای حفظ گوهر گران بهای زن و در اعتراض به کشف حجاب جان خود را فدا کردند و نشان دادند که پرچم یک زن مسلمان حجاب و عفاف اوست.

کارشناس مذهبی هرمزگان عنوان کرد: یکی از چالش هایی که در بحث حجاب ایجاد می شود نگاه مقایسه ای و جزیره ای به پوشش زن و مرد است در حالی که نگاه اسلام به زن و مرد هرگز جزیره ای نبوده بلکه یک نگاه نظام مند است؛ در نگاه نظاممند یک مجموعه مورد توجه است که در این مجموعه اعضایی در کنار هم در عین اینکه با هم تفاوت دارند هماهنگند و در نظام خلقت نیز همین گونه است زن و مرد در حالی که با هم تفاوت هایی دارند به جهت اینکه نقش هر کدام غیر از نقش دیگری است باید با هم هماهنگ باشند تا هدف نظام خلقت که کمال، رشد و زیباییست تحقق پیدا کند.

طبق آمار ها تعارض و برخورد خشونت بار علیه خانم های بی حجاب و بد حجاب بالاتر است

جعفری مطرح کرد: فیزیک زن به لحاظ ظرافتی که دارد آسیب پذیرتر  است و از طرفی طبع مرد  به دنبال طنازی و جلوه گری است در نتیجه اشوه گری و بد حجابی زنان در فضای عمومی بیشتر باشد خانم ها بیشتر دچار آسیب می شوند و طبق آمار ها تعارض و برخورد خشونت بار علیه خانم های بی حجاب و بد حجاب بالاتر است.

وی افزود: زنان با رعایت نکردن موازین شرعی در فضاهای عمومی باعث کاهش امنیت عمومی و آسیب پذیری جامعه می شوند از طرفی تنوع طلبی زنان سیری ناپذیر بوده و علاوه بر اتلاف وقت و هدر دادن سرمایه خانواده باعث رواج مدگرایی و الگوهای غلط و تنوع طلبی منفی خواهد شد.

کارشناس امور خانواده عنوان کرد: این تنوع طلبی ها و الگو دادن به دیگران و در دسترس قرار گرفتن باعث ایجاد چشم چرانی شده که خود یکی از آسیب های رفتاری در جامعه محسوب می شود که هم باعث آسیب زدن به خود زن و هم تزلزل خانواده می گردد.

اسلام هیچ گاه نگاه به جنسیت نداشته و زن و مرد بر اساس نقشی که در جامعه دارند حقوق و تکالیفی دارند

جعفری بیان کرد: اسلام هیچ گاه نگاه به جنسیت نداشته و زن و مرد بر اساس نقشی که در جامعه دارند حقوق و تکالیفی برایشان تعریف شده و این تفاوت ها به جهت تفاوت در وظیفه و نقش آنها در نظام هستی است.

حجاب مستقیما با عفت عمومی، طهارت نسل و زن ارتباط مستقیم دارد

وی با تاکید بر اینکه هر کار غیر شرعی، غیر عقلی و خلاف عرف پیامدهای مادی، معنوی، روحی و جسمی دارد، تصریح کرد: حجاب مستقیما با عفت عمومی، طهارت نسل و زن ارتباط مستقیم دارد و بالاترین دارایی زن که عفاف و حیای اوست باید حفظ شود همچنان که حضرت آیت الله جوادی آملی می فرمایند پوشش زنان نه مربوط به حق همسر اوست و نه خانواده او و نه هیچ کس دیگر بلکه حق خداوند است و خداوند راضی به این برهنگی و بی حجابی نیست چرا که کرامت زن را این گونه پاس داشته است.

پوشش از احکام خاص اسلام نیست بلکه در تمامی ادیان در بحث پوشش ورود دارند

کارشناس مذهبی هرمزگان با اشاره به اینکه پوشش حق الهی است و این حق به انسان کمک می کند که به چیزی که نیاز دارد برسد، اظهار کرد: خانم ها هر میزان که در حجاب سهل انگارتر باشند روابط آنها با نامحرم راحت تر  و عادی تر می شود و این روابط عادی تبعات غیر قابل جبرانی را به دنبال دارد؛ چرا که غریزه و طبع زن و مرد تمنای یکدیگرند و هر گاه رابطه زن و مرد نامحرم عادی شود بنا بر روایات نفر سوم میان آنها شیطان است.

جعفری با تاکید بر اینکه پوشش از احکام خاص اسلام نیست بلکه در تمامی ادیان در بحث پوشش ورود دارند حتی به شکل سختگیرانه تر و اگر ما نخواهیم به وجوب پوشش از نگاه درون دینی توجه کنیم باز نگاه برون دینی و فرا دینی بر اساس عقل و فطرت پایبندی زن را به حیا و حجاب درک می کند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام، دشمنان بیشترین سرمایه گذاری را روی موضوعاتی داشتند که بیشترین اهمیت را داشته تصریح کرد: دشمنان که به دنبال تضعیف اسلام از درون هستند خانواده مسلمان که محل انتقال ارزش های دینی است هدف قرار داده و از طرفی خانواده که رکن اصلی خانواده که تربیت نسل و مدیریت عاطفی به دست اوست زنان هستند و هنگامی که زن از وظایف انسانی و الهی خویش دور شود که از جمله آن حجاب و عفاف است به سوی بی عفتی و هرزگی سوق پیدا می کند در نتیجه بیشترین ضربه به خانواده خواهد خورد و در نتیجه آن جامعه اسلامی نیز از خانواده های مومن و پایبند محروم خواهد شد.

زنان پاکدامن می توانند تربیت کننده نسل هایی چون سردار سلیمانی باشند

کارشناس امور خانواده عنوان کرد: به هر میزان که خانم ها در امور دینی دقت بیشتری داشته باشند و شان انسانی خود را حفظ کنند مادری بهتری خواهند بود و با پاکدامنی می توانند تربیت کننده نسل هایی چون سردار سلیمانی باشند.

وی با اشاره به اینکه در موضوع حجاب و عفاف آموزش ها کافی و لازم نبوده است، اذعان کرد:بحث پوشش و حجاب جرم انگاری شده اما باید فرهنگ سازی آن در خانواده، مدارس و دانشگاه ها انجام شود؛ تغییر یک رهیافت درونی است و خداوند در قرآن فرموده که ما راه نشان می دهیم می خواهید شکر گذار باش و یا کفر نعمت کن.

کارشناس مذهبی هرمزگان با اشاره به اینکه با پوشش کامل می توان خوشتیپ ترین و آراسته ترین فرد بود، اظهار کرد: بی حجابی جزء مدگرایی و پوشش نیست و وجود دارند افرادی که در سبک های ایرانی و اسلامی مدهای زیبا و جذابی طراحی کرده اند و با حفظ پوشش می توان بهترین لباس ها و مدها را پوشید.

جعفری خاطر نشان کرد: نگاه اسلامی به انسان ایدئولوژی و نظانمند هستند و در عین اینکه با هم متفاوت هستند اما با یکدیگر هماهنگ هستند و کامل کننده یکدیگر هستند و کارکردهای زنان و مردان متفاوت است و بر اساس ایدئولوژی آنها در جامعه نقش می گیرند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=571946
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,559 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی