تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 344052
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

حجاب مجوز حضور زن در عرصه های مختلف اجتماعی است

کمرنگ شدن حجاب در جامعه اسلامی ، موجبات انحراف اجتماعی جوانان را فراهم می سازد و زیر ساختهای فرهنگ را تخریب می کند و در نتیجه باعث بوجود آمدن بحران در جامعه می شود .

حجاب مجوز حضور زن در عرصه های مختلف اجتماعی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛کمرنگ شدن حجاب در جامعه اسلامی ، موجبات انحراف اجتماعی جوانان را فراهم ساخته و زیر ساختهای اجتماع و فرهنگ را تخریب می کند و در نتیجه باعث بوجود آمدن بحران درجامعه می شود . داشتن حجاب در جامعه ما از جمله ارزش هایی است که رعایت آن در فرهنگ ملی و مذهبی ما نه تنها برای زنان که حتی برای مردان نیز توصیه و تاکید شده است .

هر چند امروزه با ورود بشر به عصری جدید از زندگی بسیاری از ارزشهای دینی رنگ باخته است . اما جای بسی خوشوقتی است که در جوامع اسلامی به ویژه برای زنان در اجتماع امری فردی نیست بلکه علاوه بر خود فرد دیگر افراد جامعه را نیز  تحت تاثیر قرار می دهد از این رو برای مصون ماندن جامعه از بسیاری مفاسد رعایت حدود و پوشش مناسب به لحاظ شرعی و عرفی لازم و ضروری است .

از دیر باز چادر سمبل حجاب ایرانی بوده است ، اما در شرع اجباری بر استفاده از آن وجود ندارد . آنچه مهم می نماید این است که دین اسلام زنان را به پوشش خود از نامحرم توصیه می کند طوری که این پوشش موجبات تحریک و انحرافات افراد دیگر جامعه را فراهم نکند .

بنابراین اسلام همواره به پوشش اسلامی دعوت کرده و در این میان می توان گفت بهترین پوشش و زینت زن حجاب برتر یعنی استفاده از چادر است . استفاده از حجاب برتر ویژگیهایی دارد که از جمله می توان به نکته های زیر اشاره کرد :

از ویژگیهای حجاب برتر این است که مورد بغض دشمن است یعنی دشمن به آن حساس است و با آن خصومت دارد و از آن می ترسد. تاریخ گویای این واقعیت است که هر جا سخن از حجاب برتر شده دشمنان خواسته اند منفی ترین تبلیغات را علیه آن بکنند چرا؟ شاید به این دلیل که با وجود آن دشمن امکان نفوذ فرهنگی ندارد . وقتی چادر باشد مد در خیابان چه معنایی می تواند داشته باشد .

دشمنان اسلام همواره اصالتها را نشانه گرفته اند ، اینان اگر چادر زنان را نشانه تبلیغات خود می گیرند چون یک فرهنگ خودی است چیزی است که از اعتقادات و باورهای ما برخاسته است و می توان گفت از آثار حجاب برتر می توان به حفظ و تقویت وحدت ملی اشاره کرد به این معنی که اگر همه ما یک نوع حجاب ( حجاب برتر ) داشته باشیم آثار اجتماعی آن اولا سرشکسته شدن دشمن ، ثانیا پیاده شدن فلسفه حجاب ، ثالثا وحدت زنان مسلمان ایرانی و ارائه یک الگوی کامل جهانی است .

اما نکته حائز اهمیت و در خور توجه این است که از دیدگاه معارف اسلامی ، پوشش به تنهایی و خود به خود ، ضامن تقوا و پرهیزکاری نیست .

و در پایان با توجه به آیات و روایات به مفهوم اساسی حجاب اشاره می کنیم :

۱ : اسلام به مساله پوشش وحجاب اهمیت داده وهمواره آن رادر آیات و روایات توصیه کرده است.

۲ : منظور از حجاب هر نوع پوشش است اما نه آن پوششی که موجبات تحریک و انحرافات دیگران را فراهم سازد .

۳ : بهترین پوشش و به عبارتی حجاب برتر چادر مشکی که بیشتر زننده نیست وجلب توجه نمی کند است و این امر نوعی وحدت ویکپارچگی را در جامعه برقرار می کند .

۴ : حجاب و پوشش مناسب در تقویت بنیه های اعتقادی و باورهای ما و استحکام خانواده و اجتماع تاثیر دارد .

۵: حجاب و پوشش یک نوع حجب و حیا و شرم را در زن حفظ وتقویت کرده و در نتیجه از آلوده شدن او و دیگران جلوگیری می کند .

۶ : اساسا حجاب یعنی حضور زن و این در واقع مجوز حضور زن در عرصه های مختلف اجتماع است برای مشارکت در امور سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، امنیتی و اجتماعی

۷: حجاب موجبات عفاف و متانت و سربلندی زن شده و دشمنان رامایوس و ناامید می کند ، چرا که دشمنان اسلام همواره در تلاش هستند این مصونیت را از زن بستاند و از آن به عنوان ابزار تبلیغات در امور مختلف و اشاعه فحشا استفاده کنند .

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=344052
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,793 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی