حجاب به عنوان ارزش و قیمت واقعی زن مسلمان است
+ پ -
حجاب به عنوان ارزش و قیمت واقعی زن مسلمان است

یک کارشناس حوزه زنان گفت: اسلام حجاب را به عنوان ارزش و قیمت واقعی زن مسلمان می داند و براین باور بوده که بالا بودن ارزش زنان جامعه اسلامی یک محبت الهی هست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، لیلا حمزه پور ، کارشناس مسائل حوزه زنان در گفت وگو با پایگاه خبری زنان  هرمزگان گفت: اگر دیروز رضا خان اقدام به کشف حجاب کرد و مردم  بیگناه را در مسجد گوهرشاد به گلوله بست ، امروز در یک هجمه ای تمام عیار ماهواره ها وشبکه های معاند تلاششان بر این است  که در قالبی دیگر کشف حجاب نمایند .

وی با اشاره به نقش شبکه های ماهواره و بعضی از شبکه های اجتماعی که افسارگسیخته در کشف حجاب و رواج بدحجابی ، افزود: آنچه امروز در بحث عفاف وحجاب به عنوان یک چالش جدی در تغییر نگرش ها با آن رو برو هستیم بی تفاوت شدن افراد جامعه نسبت به امر عفاف وحجاب ، فراموش شدن فریضه امر به معروف در مرحله ی اول و مراقبت از آن است  .

این کارشناس ارشد با اشاره به تأثیرگذاری تذکر لسانی و امر به معروف در زمینه حجاب و نوع پوشش بانوان گفت: نگفتن و تذکر ندادن و امر به معروف نکردن موجب شده ما در جامعه اسلامی شاهد پوشیدن مانتوهای تنگ و بدن نما وچسپان و برخی دیگر از پوشش های ترویج شده از سوی کانال های ماهواره ای باشیم .

حمزه پور در ادامه به تأثیرات اجتماعی بدحجابی در جامعه پرداخت و گفت:اسلام حجاب را به عنوان ارزش و قیمت واقعی زن مسلمان می داند و براین باور بوده که بالا بودن ارزش زنان جامعه اسلامی یک محبت الهی هست به زن و حجاب او تنها مربوط بخ خود او نیست که بتواند از حق خود صرف نظر کند  یا حجاب زن مال خانواده نیست تا اعضای خاواده رضایت دهند .

کارشناس مسائل زنان افزود: بلکه حجاب زن حق الهی است . همان طور مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) فرمودند : حجاب اسلامی وسیله حفظ و صیانت عفاف اسلامی است ، شخصیت انقلابی زن مسلمان به او اجازه نمی دهد که از راه نشان دادن پیکر برهنه خود ، از راه در معرض گذاشتن وبه نمایش  نهادن زیور و زینت خود را نشان دهد .

این کارشناس مسائل زنان از تاثیرات شگفت انگیزه  حجاب در آرامش نام برد و خاطر نشان کرد : در حوزه اجتماعی حضور زنان محجبه  نه تنها آرامش اجتماعی و سربلندی نظام خانواده را به همراه دارد بلکه جلوی برخی از سرخوردگی ها یا ناکامی های اجتماعی را هم می گیرد .

حمزه پور ادامه داد : رعایت کردن عفاف وحجاب موجب می شود زن به جایگاه و عظمت یک زن مسلمان آگاهی واقعی داشته باشند .

وی در پایان خاطر نشان کرد: ادوارد یاکوب جهانگیر وطبیب آلمانی در خصوص حجاب و پوشش وحضور زنان در عرصه ی سیاسی و اجتماعی می گوید : در ایران در بازار به زنانی با چادر برمی خورید که به هنگام صحبت کردن از طرز کلام آنها می توان به مقام بلندشان پی برد .

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff