حجاب باعث تثبیت و دوام و بقاء خانواده می شود/ حجاب برای زن مصونیت است نه محدودیت
+ پ -
حجاب باعث تثبیت و دوام و بقاء خانواده می شود/ حجاب برای زن مصونیت است نه محدودیت
گفتگو اختصاصی در هفته عفاف و حجاب با استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان:

حجاب باعث تثبیت و دوام و بقاء خانواده می شود/ حجاب برای زن مصونیت است نه محدودیت

استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان اظهار کرد: مسئله حجاب که یکی از ضروریات دین محسوب می شود در احادیث و روایات ما به صورت مفصل پرداخته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت السلام بهزاد پودات، استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، در رابطه با عفاف و حجاب گفت: در قرآن کریم سوره مبارکه نور و سوره نساء اموری متذکر می شود که مختص به بانوان است، مخصوصا مسئله حجاب که با عناوین مختلف از آن یاد شده است، مثلا در قرآن دستور می دهد که نه تنها زنان پیامبر بلکه زنان مومنین نیز، نسبت به نامحرم حجاب و پوشش داشته باشند و زینت خود را بپوشانند.

وی افزود: در آیه ۳۰ سوره مبارکه نور بصورت عام دستور داده شده که مومنین چشم هایشان را بپوشانند و پاکدامنی و عفت خود را حفظ کنند، که این دستور تنها شامل زنان پیامبر نمی شود، بلکه خطاب به کل مومنین است، قرآن خطاب به دختران شعیب ( لیلا و سفورا) می فرماید: (تمشی على استحیاء) با شرم و حیا راه بروید.

 

استاد صالحین بسیج رسانه هرمزگان بیان کرد: مسئله حجاب که یکی از ضروریات دین محسوب می شود در احادیث و روایات ما به صورت مفصل پرداخته اند، مثلا در خطبه حضرت فاطمه زهراء (سلام الله علیها) عبارتی به کار رفته است به این مضمون ( خمار علی رأس ها) یعنی زیر چادر روسری را حضرت به سر داشتن که تا روی سینه ها آن را می پوشاند.

 

پودات تصریح کرد: همچنین امام راحل حجاب را یکی از ضروریات دین اسلام می دانست و منکر حجاب را منکر ضروری دین اسلام به حساب می آورد.

 

وی در پایان در رابطه با آثار و برکات عفاف و حجاب در جامعه به ۵ مورد اشاره نموده و گفت:حجاب باعث تثبیت و دوام و بقاء خانواده می شود، بهداشت روانی جامعه را تضمین می کند؛ برای زن مصونیت است نه محدودیت؛ برای زن به عنوان یک ارزش تلقی می شود که باعث رشد و ترقی او نیز می گردد. جلوی بسیاری از انحرافات اخلاقی را می گیرد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff