تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 358236
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو/استاد حوزه و دانشگاه بندرعباس:

حجاب اسلامی عامل پاسداری ازکرامت انسانی زن/غرب با هجوم به هویت زن مسلمان درصددتأخیردرانتقال دین است

استاد حوزه و دانشگاه گفت : حجاب اسلامی زن و مرد مسلمان ایرانی را در مقابل گسترش فرهنگ مصرفی و کالازدگی و سرمایه سالاری محافظت می کرد.

حجاب اسلامی عامل پاسداری ازکرامت انسانی زن/غرب با هجوم به هویت زن مسلمان درصددتأخیردرانتقال دین است

سیما رهگشای،  استاد حوزه و دانشگاه ، در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی هرمزبا اشاره به جایگاه فرهنگ دینی و مذهبی گفت: جامعه اسلامی ایران متآثر از فرهنگ دینی و مذهبی دیر زمانی است که مسیر عزت و عزت آفرینی را بر گزیده است و یکی از نمادهای این عزت آفرینی حجاب زنان و دختران مسلمان می باشد که همواره آن را چون تاج افتخاری برسرداشته واز آن محافظت نموده است.

وی افزود: هرگاه دشمنان داخلی و خارجی خواسته اند با ترفند های مختلف آن را از سرزنان مسلمان بردارند خود زنان با آنها به مقابله بر خواسته و در این راه حتی جان خویش را نیز تقدیم کرده اند.
این استاد دانشگاه با  اشاره به احساس عزت زن مسلمان به واسطه حجاب اظهار کرد: دلیل این ایستادگی و مقابله با عواملی که سعی در برداشتن حجاب زنان و دختران داشته اند احساس عزتی است که زن مسلمان با بر خورداری از حجاب اسلامی در خود حس می کند،  عزتی که هرگز نمی تواند جایگزینی برای آن بیابد و در واقع رعایت حجاب اسلامی از جمله عوامل مهم پاسداری از شأن و کرامت انسانی زنان در رعایت سالم حقوق و حدود در روابط میان مردان و زنان بوده است .
وی افزود:حجاب زن مسلمان هویت بخش و عزت آفرین بود و موجب می شد زن مسلمان ایرانی در برابر هجوم افکار و مدلهای رفتاری بیگانه گرفتار از خودبیگانگی و ضعف و بی هویتی و یا آلودگی نگردد. از این رو حجاب از عوامل حفظ استقلال هویتی ما بودلذاعوامل خود فروخته و وابسته به غرب که سودای وابستگی ایران را در سرداشتند دل خوشی از آن نداشته و ندارند.
استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد:  حجاب زن ایرانی به عنوان لباس عفت و پاکدامنی و ساده زیستی او موجب مصونیت زنان وحتی مردان در مقابل هجوم مصرف زدگی می گردید از این رو خود به خود راه را بر سیطره نظام سرمایه داری و سرمایه سالاری و تبعات آن می بست.

وی با ابیان اینکه استعمار غربی برای فتح بازار خرید مردم ایران نیازمند نابودی ساختار تولید سنتی و همچنین ساختار ساده و خودکفا و مستقل زندگی مردم است، تاکید کرد:حجاب اسلامی زن و مرد مسلمان ایرانی را در مقابل گسترش فرهنگ مصرفی و کالازدگی و سرمایه سالاری محافظت می کرد.

رهگشا ی افزود : در جوامع مسلمان تحت سلطه امپریالیزم هر نوع تأکید بر عناصر فرهنگ بومی و ملی مردمان چونان شمشیر برنده ای علیه سیاستها و امیال استعمار مدرن غربی عمل کرده و می کند زیرا استعمارگران به دنبال تهی کردن و بیگانه ساختن مردم از هویت اصیل خود بوده اند تا آنان را اسیر هویت تقلبی غربزدگی شبه مدرن نموده و از کانال آن این ملت ها را برای همیشه به خود وابسته نمایند ، حجاب زن مسلمان در چنین وضعیتی حکم یک اسلحه نیرومند برای جریان انقلابی و ضداستعمار را پیدا می کرده است.
مدرس حوزه و دانشگاه گفت:: اساساً غربیها برای برقراری سیطره فراگیر خود می بایست نظام منسجم ارزشهای دینی جوامع غیرغربی را در هم بشکنند و از جمله ارزشهای دینی پایدار همانا حجاب زنان مسلمان بوده است که آنها را از مدزدگی و تبدیل شدن به موجودی کالایی بازمی داشته است.

وی در ادامه گفت:  زن در نگاه جامعه شناسی به عنوان «فرهنگ ساز» معرفی شده که دین را به عنوان یکی از عناصر فرهنگی از نسلی به نسل دیگر منتقل می کندو برخی از متفکرین غربی تمدن غرب را در حال فروپاشی ارزیابی کرده و می گویند تنها تمدنی که قابلیت فراگیری و جایگزینی تمدن غرب را دارد تمدن اسلامی است،  بنابراین تلاش های زیادی صورت گرفت تا جلوی قدرت تولید فکر و اندیشه جوامع اسلامی از جمله جامعه ایران را بگیرند.

مدرس حوزه و دانشگاه  به تلاش دشمن برای گسترش احساس عزت آفرینی کاذب را با روش های القائی، اشاره کرد و گفت: غربیها برای ایجاد تأخیر در انتقال دین به نسلهای بعد، فرهنگ و هویت زنان جامعه ما را هدف قرارداده اندو تلاش دشمنان اسلام و تفکر حاکم بر غرب این است که این احساس عزت آفرینی از سوی حجاب را از زنان و به ویژه دختران مسلمان ما سلب کنند واحساس عزت آفرینی کاذب را باروش های القائی خود جایگزین سازند ، لذا القای این تفکر که حجاب زن را به انزوا کشانده و به او فرصت بروز و ظهور در عرصه اجتماع نمی دهد به دست آویزی برای تحقق منویات غرب در جوامع مسلمان تبدیل شده است .

رهگشای  تصریح کرد: در حالی که زن مسلمان و با حجاب در عمل به اثبات رسانده است که حجاب زن با فعالیت اجتماعی او منافات نداشته وبرعکس امکان حضورعزتمندانه او را درعرصه پاسداری از ارزشهای دینی در جامعه و خانواده تآمین می کند ،لذا زنان بیدار جامعه باید در این برهه از زمان بیش از پیش به نقش آفرینی پرداخته و ضمن خنثی کردن تو طئه دشمنان ، درجهت ساختن نسلی مؤمن و پایبند به ارزشهای دینی و انقلابی همواره یار و یاور اسلام وانقلاب باشند .

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=358236
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی