تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اجتماعی
کد خبر : 412910
تاریخ انتشار:سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۸:۳۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش:

حاشیه نشینی در بطن کیش قرار دارد/ رتبه بالای جزیره به لحاظ باورهای دینی و معنویت

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در جزیره کیش حاشیه نشینی وجود ندارد اما حاشیه در بطن کیش است،گفت:شکاف های اجتماعی می تواند زمینه ساز آسیب های اجتماعی باشد لذا مشارکت گروه های مرجع در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارد.

حاشیه نشینی در بطن کیش قرار دارد/ رتبه بالای جزیره به لحاظ باورهای دینی و معنویت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس،رحیم جهانبخش، فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش در نشست هم اندیشی با محوریت نقش معنویت در تحقق امنیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اشاره به اهمیت بهره گیری از فعالیت های مذهبی در راستای کاهش آسیب های اجتماعی گفت: بی تردید پاسخگویی به سوالاتی که در بطن و لایه های مختلف اجتماعی در عرصه معنویت مطرح می شود بسیار سخت است و اندیشه ورزی و هیمنه بالایی را می طلبد که در سطح توانمندی عالمان دینی است.

وی افزود: آنچه امروز به عنوان یکی از رسالت های نیروی انتظامی در کسوت سربازان ولایت فقیه مطرح می شود برخورد با آسیب های اجتماعی است و پرداخت به این حوزه و نقش مساجد، معنویت و جریان روحانیت به عنوان یک جریان متعالی و پیشرو در عرصه های مثبت اجتماعی از اهداف برگزاری این نشست است.

فرمانده نیروی انتظامی کیش با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در این حوزه افزود: برای اینکه کاری فوق العاده انجام شود نیاز است تا همه دستگاه ها و سیستم های متولی پیشگیری و برخورد با آسیب های اجتماعی به معنای واقعی کاری انقلابی و جهادی انجام دهند.

جهانبخش استفاده از بسترهای حوزه و دانشگاه در تحلیل ریشه های آسیب های اجتماعی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود:  مبحث تحلیل ریشه های آسیب های اجتماعی و رسیدن به یک شناخت و تفاهم فکری در شناسایی ریشه های این آسیب ها معطوف به بهره گیری از بسترهای حوزه و دانشگاه و اندیشمندان در رشته های مختلف این حوزه است.

وی اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، حاشیه نشینی و مناطق بحران خیز را از اولویت های مورد اشاره رهبر معظم انقلاب در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد و افزود: این موضوعات امروز دغدغه رهبر انقلاب و قاطبه دلسوزان و مسئولان نظام جمهوری اسلامی است.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی ویژه کیش تاکید کرد: امروز در برابر استکبار جهانی تمام قد ایستاده ایم و در مقابل زورگویی های آن ها مقاومت می کنیم اما اگر به این ۵ اولویت اساسی در حوزه آسیب های اجتماعی بی توجهی کرده و آن ها را کاهش ندهیم در مقابله با تهاجم های دشمن دچار چالش خواهیم شد.

جهانبخش با بیان اینکه روحانیت یکی از نقاط اصلی اتصال نیروی انتظامی و هر دستگاه دیگر به بدنه جامعه است افزود: مساجد و روحانیت از معتمدترین، بهترین و قابل اعتمادترین حلقه های وصل نیروی انتظامی به بدنه جامعه است و می تواند مشارکت های مردمی را در راستای کمک به کاهش آسیب های اجتماعی جلب کند.

مردم پیشران قدرتمند مقابله با تهاجم فرهنگی

وی تصریح کرد: کار فوق العاده و قدرتمند در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند یک پیشران قدرتمند است که گروه های مرجع شامل روحانیت و آحاد مردم هستند.

فرمانده نیروی انتظامی کیش با تاکید بر اینکه در ۸ سال دفاع مقدس هم با ورود مردم به عرصه دفاع ورق به نفع نظام جمهوری اسلامی ایران برگشت،افزود:در مقابله با تهاجم فرهنگی، شبیه خون فرهنگی و جنگ نرم دشمن هم که اشکال مختلفی از نفوذ دشمن بوده و در اجتماع جریان یافته است تا زمانی که مردم وارد نشوند دستگاه ها به تنهایی نمی توانند کاری از پیش ببرند.

وی با اشاره به وجود بیش از ۴۰ هیئت مذهبی در کیش ادامه داد: در جزیره ای که تدین در آن نهادینه شده و مساجد آن حتی برای نماز صبح مملو از حضور جمعیت است درخواست می کنیم تا با استفاده از حضور جریان های متعالی و وزین مذهبی در کیش، فرصت های موجود را مغتنم شمرده و از این ظرفیت ها و بسترها برای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی استفاده کنند.

این مقام مسئول همچنین از روحانیون و مبلغان مذهبی حاضر در این نشست درخواست کرد تا در برگزاری جلسات خطابه و سخنرانی خود در شب های پر فیض ماه مبارک رمضان به اولویت های مطرح شده توجه ویژه ای داشته باشند.

اباحه گری نقطه آغاز آسیب های اجتماعی است

وی با بیان اینکه اعتیاد به عنوان ام الخبائث علت اصلی بسیاری از بزه های اجتماعی است ابراز کرد: طلاق، به عنوان سرمنشاء بسیاری از کجروی های اجتماعی، مفاسد اخلاقی به عنوان آسیبی که زائیده اصلی تهاجم نرم دشمن در سطح جامعه است و اباحه گری به عنوان نقطه آغاز آسیب های اجتماعی تهدید و آفتی بسیار خطرناک برای دین است که نیاز است توسط روحانیون به صورت ویژه به آن پرداخته شود.

جهانبخش با تصریح بر اینکه اگر نتوانیم در آغاز اباحه گری در جامعه در مقابل آن ایستاده و جلوی رشد آن را بگیریم آسیب خواهیم خورد، افزود: چه بسا در برخی حوزه های اجتماعی نیز دچار آسیب هایی شده ایم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به نقش حجاب و عفاف در جامعه افزود: مدگرایی و فعالیت های فرقه ای، روی آوردن جوانان به عرفان های کاذب، نمادها و نشان هایی که به عنوان عرفان ناب به آن ها ارائه می شود از مضامین اباحه گری در جامعه امروز ماست.

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش آلوده شدن به سکولاریسم را از دیگر مواردی عنوان کرد که باید به آن پرداخته شود و افزود: جداکردن بدنه جامعه و خالی کردن جامعه از حزب الله کمک به توسعه جریان سکولاریسم است و برای پیشگیری از آن باید با یک نهضت روشنگری در این حوزه ورود کرده و آگاه سازی لازم در جامعه صورت گیرد.

وی ترویج خرافات و اباحه گری را از دیگر خطرات و اسیب های اجتماعی برشمرد که امروز جامعه ما را مورد تهدید قرار داده است و اظهار کرد: باید بصیرت اجتماعی مردم را بالا برد و فضای مجازی را به عنوان فضایی که می تواند اسیب زا باشد به مردم معرفی کرد.

جهانبخش استفاده از توانمندی گروه های بازار را در مشارکت در حل مسائل و مشکلات مالی بازاریان مهم ارزیابی کرد و افزود: باید آن ها را متقاعد کرد تا مسائل و مشکلات مالی خود را برای حفظ آبرو و حیثیت کسانی که بیش از ۳۰ -۴۰ سال است که در بازار با آبرو کار کرده اند در بین بازاراان و با کدخدامنشی حل و فصل کرد تا کار آنان به نیروی انتظامی و کلانتری کشیده نشود.

معرفی جایگاه معنوی کیش در کشور

وی همچنین از روحانیونی که به عنوان مبلغان مذهبی میهمان جزیره کیش شده اند درخواست کرد تا پس از حضور در شهرهای خود به جایگاه معنوی جزیره کیش در کشور اشاره کنندو افزود: مساجد کیش نسبت به بسیاری از شهرهای کشور از حضور جمعیت کثیری برای اقامه نمازهای جماعت و جمعه و شرکت در مراسم مذهبی برخوردار است.

فرماده نیروی انتظامی کیش اضافه کرد: باید بارقه های مذهبی کیش در تمام کشور معرفی شود تا خانواده های مذهبی نیز جزیره کیش را به عنوان جایگزین سفرهای خارجی خود به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه در جزیره کیش حاشیه نشینی وجود ندارد اما حاشیه در بطن کیش قرار دارد افزود: شکاف های اجتماعی می تواند زمینه ساز آسیب های اجتماعی باشد لذا کاهش آسیب های اجتماعی به هر چه قدرتمند تر شدن نظام اجتماعی کمک می کند.

کیش در رتبه بالایی از باورهای دینی و معنویت قرار دارد

حجت الاسلام بهروز نجفی نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی ویژه کیش نیز در این نشست با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و حضور مبلغان مذهبی شهرهای کشورمان در جزیره کیش گفت: وجود چنین جمعی از مبلغان مذهبی و روحانیون در کیش که به همت امام جمعه کیش شکل گرفته است نشان از این دارد که برخلاف حرف و حدیث های مختلفی که در خصوص کیش در محافل مختلف زده می شود جزیره کیش ازنظر معنویت، دینداری و باورهای اعتقادی در رتبه بسیار بالایی قرار دارد و باید این مسئله را قدر بدانیم.

وی با اشاره به اینکه در ابتدا با نگاهی متفاوت وارد جزیره کیش شده بودم، افزود:جزیره کیش در باب مسائل دینی و اعتقادی و برنامه های تبلیغی دین، نماز جمعه در بازارها و مساجد از رونق بسیاری نسبت به برخی شهرهای کشور برخوردار است که نشأت گرفته از فعالیت های مذهبی ارزشمند روحانیون به خصوص مدیریت امام جمعه این جزیره است.

نجفی خاطر نشان کرد: امید است بتوانیم رسالت سنگینی را که بردوش داریم براساس منویات رهبر معظم انقلاب به عنوان سرباز ولایت تحقق ببخشیم.

در ادامه این مراسم مبلغان مذهبی میهمان پیشنهادات و نظرات خود را در رابطه با مباحث مطرح شده همچون کاهش آسیب های اجتماعی در بخش های مختلف ارائه کردند.

توجه به کاهش فاصله اجتماعی میان نیروی انتظامی و مردم، اهمیت به نحوه برخورد نیروی انتظامی با مردم در زمان امر به معروف و نهی از منکر، رعایت اخلاق اسلامی و تاثیر آن در جوانان، ترسیم نقشه راه و بومی سازی و اولویت بندی فرهنگ کنترل آسیب های اجتماعی از جمله مواردی بود که توسط روحانیون حاضر در جلسه مطرح شد.

نشست هم اندیشی با محوریت نقش معنویت در تحقق امنیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به همت نیروی انتظامی ویژه کیش و با حضور امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت کیش، نماینده ولی فقیه در نیروی انتظامی، فرمانده نیروی انتظامی کیش، روحانیون جزیره کیش و مبلغان مذهبی میهمان در جزیره و اصحاب رسانه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی ویژه کیش برگزار شد.

حاضران در این نشست میهمان سفره افطار نیروی انتظامی ویژه کیش بودند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=412910
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل