حاشیه نشینان میزبان فاجعه انسانی هستند/ حاشیه نشینی معضلی ملی است
+ پ -
حاشیه نشینان میزبان فاجعه انسانی هستند/ حاشیه نشینی معضلی ملی است

عضو شورای شهر بندرعباس اظهار کرد: حاشیه نشینان در وضعیت ایمنی بسیار خطرناکی قرار دارند و در صورت وقوع بلایای طبیعی میزبان یک فاجعه انسانی بزرگ می شوند.

کیانوش جهانبخش، عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی  شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با اشاره به تخلفاتی که در سطح شهر بندرعباس انجام می شود، گفت: با توجه به اینکه بندرعباس شهری طولی است تخلفات بسیاری در آن انجام می شود اما وجود سیستم مناسب، الکترونیکی کردن خدمات در شهرداری و تدوین آیین نامه ها و ضوابط  در راستای جلوگیری از تخلفات موثر است.

 

وی افزود: سیستمی کردن امور باعث می شود که مراجعات حضوری کمتر و شهرداری پویاتر حرکت کنند و ارباب رجوع دچار شائبه نمی شود و برای الکترونیکی کردن خدمات شهرداری گام های موثری برداشته شده است  اما کافی نیست و پیگیر تکمیل آن در دوره ی چهارم هستیم.

 

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه اکثر تخلفات در شهرداری صورت نمی گیرد، اظهار کرد: برخی از دستگاههای اجرایی عمده متخلفانی هستند که به شهرداری بدهی دارند لذا امیدواریم با تدوین آیین نامه ها و ضوابط و سیستمی کردن مجموعه، تخلفات به حداقل برسد و در این راستا نیازمند همراهی شهروندان در زمینه کاهش تخلفات هستیم.

 

جهانبخش با اشاره به معضل حاشیه نشینی در بندرعباس تصریح کرد: با توجه به اینکه حاشیه نشینی یکی از مشکلات ملی است اما استان هرمزگان جز محدود شهرهایی است که تعادل مناسبی بین جمعیت ساکن روستا نشینان و جمعیت ساکن شهر نشینان در آن برقرار است و نسبت به کشور دارای وضعیت مطلوبی هستیم.

 

وی افزود: وضعیت اشتغال، بحران خشکسالی و از بین رفتن کشاورزی در روستا  از جمله عواملی است که باعث کاهش  سطح درآمد روستانشینان و مهاجرت به شهرها می شود و چون در شهر مکان مناسبی برای زندگی خود نمی یابند به حاشیه نشینی روی می آورند.

 

عضوشورای شهر بندرعباس بیان کرد: بخشی از حل مشکلات حاشیه نشینی در حیطه وظایف شهرداری و بخش اصلی آن متوجه راه و شهرسازی است که یگان های تخلفات را باید مستحکم تر کند و دستگاه های دیگر هم کمک کنند که مجوز ساخت و ساز و  آب و برق به آنها تخصیص داده نشود.

 

جهانبخش با بیان اینکه حاشیه نشینان در وضعیت ایمنی بسیار خطرناکی قرار دارند، خاطرنشان کرد:  اگر یک بارندگی توأم با باد شدید و یا زلزله ای با ۲ یا ۳ ریشتر به وقوع بپیوندد فاجعه انسانی بسیار بدی در محدوده های حاشیه نشین صورت می گیرد لذا مسئولان استانی و نمایندگان مجلسدر این زمینه تدابیری اتخاذ نمایند.

 

انتهای پیام/ ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff