حادثه منا ضعف مدیریت آل سعود را نمایان کرد/مشکلات و حوادث باعث تعطیلی حج نمی شود
+ پ -
حادثه منا ضعف مدیریت آل سعود را نمایان کرد/مشکلات و حوادث باعث تعطیلی حج نمی شود

عضوکمیسیون‌ امنیت ملی مجلس حادثه منا را ناشی از سوء مدیریت سناتورهای سعودی دانست و گفت:غیر ممکن است افرادی که چندین سال است که مراسم حج را اجرا می کنند و کم و کاستی های مراسم خود را ندادند .

احمد بخشایش ، عضوکمیسیون‌ امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به این حادثه خونبار منا گفت : این حادثه برای دولت عربستان مورد ارزیابی قرار دهند و سنارتورهای سعودی که توجه خود را به یمن ، بحرین و عراق بود باعث بی مدیریت آنها باشد و با پیامدهای و مشکلات فراوانی روبرو شود .

 
نماینده مجلس اظهار کرد : در بد چهرگی آل سعود می بینیم که مدیریت ندارند و جنگ قدرت که بین محمدبن سلمان با ولیعهد وجود دارد که هر کدام در بحث امنیتی ارتشی دارند و این یکی از مشکلات سعودی هاست.

 

 

وی تصریح کرد: سعودی ها این مسائل را قضا و قدر الهی می دانند و این مسئله را نباید ما سیاسی کنیم که آنها هم این مسئله را سیاسی بدانند در صورتی که آنها مجری ما شوند و کارهایشان را برگزار کنند و نباید بگذاریم بین ما مشکلی پیش آید که ما هرساله تعداد زیادی حجاج برای حج واجب و تمتع نفرستیم.

 
بخشایش با اشاره به اینکه آل سعودی ها بر مسئله یمن حساس هستند، گفت: از قبل هم آنها گفته بودند که نخواهیم گذاشت که تظاهراتی پیش آید و بستر سازی امنیت برای حج انجام نداند و غیر ممکن است افرادی که چندین سال است که مراسم حج را اجرا می کنند و کم و کاستی های مراسم خود را ندادند .

 
وی افزود : زمانی که کشوری ویزا صادر می کند  حفظ و امنیت مسافرین را نیز بر عهده دارد و سعودی ها این مسئله نباید مقصررا بر حاجی ها آفریقایی بندازند .

 

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff