حاج قاسم را از هر طرف بخوانی حاج قاسم است

انسان هایی را در جامعه بشری می شناسیم که به دور از توقعات مادی، برای خدمت به مردم در تلاش هستند و این کوشش در تمام زمینه ها با استعانت از خداوند متعال است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛زندگی انسانی را در ظاهر تجسم کرده ایم و از هر طرفی که می نگریم به توصیف می پردازیم، در صورتی که باطن این زندگی مفهوم های بهتری را به ما می رساند.

چه بسیار افرادی در طول زندگی‌مان با ما در ارتباط هستند و قدری از این حضورشان را نمی دانیم و آیینه یک رنگ بودنشان را به آیینه کلماتی همچون دود، گرگ، درد و …. ترجیح داده ایم.

آری در کلام ظاهر هر چیزی را که بلعکس کنیم و همان معنی ظاهر ساختاری اول را بدهد می گوییم آن چیزی است که برعکسش نماییم خودش می شود.

قریب به دو سال است که یک انسان به اسم قاسم سلیمانی را در سراسر جهان شناخته ایم، شناختی که از زمان حیاتش فراتر رفته است و هر روز نیز بر آمار افرادی که با این اسطوره جهانی آشنا می شوند افزوده می شود.

نقض آشکاری را تیتر کرده ایم، اما باید بگوییم در حقیقت “حاج قاسم” را برعکس کنیم همان  می شود،  زیرا  اگر بخواهیم تمام معادلات ساختاری را برهم بزنیم و به معیارهای معرفتی و درونی انسانی تشبیه نماییم، حاج قاسم همان حاج قاسم است.

روحیه شجاعت و سلحشوری شهید سلیمانی را همگی در مبارزه با رژیم بعثی و همچنین مبارزه با شقی ترین انسان ها به چشم دیده ایم.

حضور میدانی ایشان در کشورهایی که مورد حمله وحشیانه داعش قرار گرفته بودند، آن هم در خط مقدم جبهه نبرد علیه دشمنان کشورهای اسلامی را به خوبی لمس کرده ایم، تا جایی که دفاع از کیان ایران اسلامی خارج از مرزهای کشور را به خوبی انجام داده اند.

حاصل تلاش های مجاهدانه سردار رشید اسلام را، امروز بیش از هم‌میهنان ما، ساکنین بلادهای اسلامی که درگیر مبارزه با داعش خونخوار بوده اند، متوجه هستند.

فارغ از روحیه صلابت و شجاعت این شخص والامقام در عرصه نظامی، شهید سلیمانی در ارتباط های مردمی هم زبان زد خاص و عام بودند، تلاش های ایشان در سیل خوزستان را هیچوقت نمی توان از یاد برد، حضور بدون تشریفات ایشان، آن هم تا زانو در معابر و خانه های آب گرفته ناشی از سیل، نشان از مردانگی  و انسان دوستی این شهید والامقام است.

اگر شهید سلیمانی را از بُعد معرفتی نیز تشریح نماییم، یک نقطه  عطف عرفانی برای تاریخ ایران است، تا جایی که فرزندان شهدای مدافع حرم، شهید سلیمانی را پدر خود می دانند و این علاقه و عاطفه شهید سلیمانی نسبت به تمام مردم ایران بالاخص فرزندان شهدای مدافع حرم گواه این مطلب است.

آری افرادی در این سرای هستی بخش به گونه ای رشد کرده و تکامل یافته اند، که ماهیت وجودی شان را حتی بعد از ممات نیز احساس می کنیم، حاج قاسم را از هر طرف بخوانی حاج قاسم است.

نویسنده: محمدامین عالی پوراحمدی فعال رسانه و مطبوعات