حاجی احمدی ۹۰ ساله را بیشتر بشناسیم+عکس
+ پ -
حاجی احمدی ۹۰ ساله را بیشتر بشناسیم+عکس
وقتی کهولت سن حریف کشاورز بشاگردی نمی شود؛

حاجی احمدی ۹۰ ساله را بیشتر بشناسیم+عکس

حاجی احمدی اهل روستای وی شهرستان بشاگرد است او مردی مهربان و کشاورز ماهری است او ۹۰ سال دارد ولی هنوز مثل یک جوان پرانرژی است و قرآن را به راحتی میخواندو زندگی او با برنامه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فرهنگ کده ؛ حاجی احمدی مردی مهربان و کشاورز ماهری است او ۹۰ سال دارد ولی هنوز مثل یک جوان پرانرژی است و  قرآن را به راحتی میخواندو زندگی او با برنامه است و روزهای تعطیلات رسمی و جمعه ها به کشاورزی نمی رود و از بستگان و فامیل دیدن می کند.

 

حاجی احمدی اهل روستای وی شهرستان بشاگرد است و روزانه از خرما و شیر در برنامه غذایش استفاده می کند و کشاورز ماهری است و  زمین کشاورزی او از آبادی ۴کیلومتر فاصله دارد و او بعد از طلوع آفتاب با حیوان و گاهی با پیاده به کشاورزی می رود و قبل غروب برمی گردد.

 

این پیرمرد ۹۰ ساله امروزه را به جهت داشتن امکانات و وسایل نقلیه بهترین زمان و فرصت برای کار و زندگی میداند و چون گذشته را فراموش نکرده بود که با حیوان تا میناب را ۱۰ شبانه روز در مسیر بود و امروزه را باپیشرفت حتی یک روز میشود رفت به تهران و بازگشت.

 

 

حاجی احمدی مردمان قدیم را مردمانی با صفا و مهر و محبت دانست و با ایمانی قوی و  چنین توصیه ای هم به جوانان و فرزندان برومند روستای وی و بشاگرد داشت.

 

این پیرمرد ۹۰ ساله سن دارد و جالب است بدانید او خیلی کم مریض شده و دلیل آن هم پیاده روی و استفاده از غذاهای مقوی مانند خرما و شیر و ماستی که دست رنج خود و خانواده اش اسن می داند.
وی می گوید: مرحله نخست سواد را در ۵۰ سال قبل و با حضور درکلاسهای ملامکتبی با ملامهدی یاد گرفته و مرحله تکمیلی آن را با حضور در کلاسهایی که با همکاری فرهنگیان روستای وی و اموزش وپرورش بشاگرد به طرحی به نام منزل به  منزل برای ریشه کنی بیسوادی که ۳ سال پیش برگزار شد طی کرد.

 

وی ادامه می دهد و می گوید: در این طرح از ۳۶ نفر بیسواد روستای وی بشاگرد و ۱۹نفرسواد دار شدن و دونفر فوت کردند و هم اکنون ۱۵ نفر بدلیل کهولت سن هیچ گونه پیشرفتی نداشتند و بی سواد ماندند و روستای وی شهرستان بشاگرد بی سواد ۷ تا۶۰ سال ندارد.

 

حاجی احمدی اضافه کرد: در  این طرح ریشه کنی بیسوادی اینگونه بود که فرهنگیان روستا با حضور در منزل بیسوادان که از بستگان آنها بودند به آنها خواندن و نوشتن یاد دادند و باهیچ گونه اعتباری و خودجوش بود که جا دارد از مدیرکانون فرهنگی و فرهنگیان، سواد آموزان تشکر کرد.

 

این پیرمرد ۹۰ ساله اهل روستای وی شهرستان بشاگرد روزانه بعد نماز صبح قرآن میخواند و روزهای جمعه بعد از نماز ظهر و عصر درمسجد قرآن تلاوت می کند و تقریبا نیم ساعت در روز به خواندن قرآن مشغول می باشد.

 

از دیگر ویژگی های فردی حاجی احمدی میتوان به مهربان بودن و خوش قلبی بودن او اشاره کرد و او ۴ سال به عنوان معتمد وشورای روستای وی بشاگرد بوده است.

 

بیشتر محصولات کشاورزی این پیرمرد بشاگردی سیر ؛ پیاز ؛ بادمجان و باقلا است و آن هم فقط درحد مصرف خانوادگی خود کشت می کند و در حال حاضر حاجی احمد با فرزندانش زندگی می کند و دارای ۹ فرزند است و همسرش به دلیل بیماری کلیه سال قبل فوت کرد.

 

فرزندان حاجی احمدی از ۹ فرزند آن فقط یکی از آنها کم و بیش در کنار پدرشان کشاورزی می کند و یکی از فرزندانش تحصیل کرده می باشد و بقیه فرزندانش به دلیل وضعیت بد مالی ادامه تحصیل ندادند.

 

وضعیت مالی این پیرمرد ۹۰ ساله ضعیف است اما حاجی احمدی انسانی کم‌توقع است و با هرچی خودش زحمت دیده میسازد و ۹ فرزند این پیرمرد بیکار هستند و جایی به مشغول به کار نیستند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff