حاجی‌آباد میزبان زنبورداران مناطق سردسیر کشور می شود
+ پ -
حاجی‌آباد میزبان زنبورداران مناطق سردسیر کشور می شود
مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد خبرداد:

حاجی‌آباد میزبان زنبورداران مناطق سردسیر کشور می شود

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد گفت:‌ همه ساله زنبورداران زیادی از استان‌های سردسیر کشور برای پرورش زنبور وارد این شهرستان حاجی آباد شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی عباس‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پیارم  اظهار داشت: این شهرستان یکی از نقاط بسیار مستعد کشور برای پرورش زنبور عسل است و دمای مناسب هوا در فصل زمستان شرایط مساعدی را از نظر پوشش گیاهی برای پرورش زنبور عسل مهیا می‌کند.

وی افزود: این پوشش گیاهی به همراه دمای مناسب  هوا باعث شده تا همه ساله زنبورداران زیادی از استان‌های سردسیر کشور برای پرورش زنبور وارد این شهرستان شوند.

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌‌آباد اظهار کرد: زمان مهاجرت زنبورداران به این شهرستان اواخر آبان ماه و زمان بازگشت به مناطق خود اواخر اردیبهشت سال آینده است و تعدادی نیز در مناطق سردسیر شهرستان نظیر منطقه  فارغان تا اواخر خرداد می‌مانند و عسل بهاره خود را برداشت می‌کنند.

عباس‌پورگفت: کوچ زنبورداران با هدف افزایش جمعیت زنبورهای خود از استان‌های کرمان، اصفهان، استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و دیگر استان‌های سردسیری به شهرستان حاجی آباد صورت می‌گیرد.

حاجی‌آباد یکی از نقاط بسیار مستعد کشور برای پرورش زنبور عسل است و دمای مناسب هوا در فصل زمستان که بیشترین بارندگی در این فصل صورت می‌گیرد شرایط مساعدی را از نظر پوشش گیاهی برای پرورش زنبور عسل مهیا می‌کند.

این شهرستان با داشتن جنگل‌های کوهستانی و پوشیده از درختان بادام کوهی، کنار و اراضی کلزا و خردل از مهم‌ترین پوشش‌های گیاهی مورد استفاده زنبورداران برای تولید عسل است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff