جولان سگ های ولگرد در پارسیان/وقتی سگ های ولگرد آسایش را از مردم می گیرند
+ پ -
جولان سگ های ولگرد در پارسیان/وقتی سگ های ولگرد آسایش را از مردم می گیرند

جولان سگهای ولگرد در برخی خیابانها و کوچه های شهر پارسیان به یک آسیب جدی برای مردم تبدیل شده و روز به روز شاهد افزایش جمعیت سگ های ولگرد و مشکلات ناشی از حضور آنها در شهر هستیم به گونه ای که گلایه مردم این شهر را در پی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛از گذشته های دور در بیابان ها ،نواحی خارج شهر و یا اطراف روستاها سگ های ولگرد همواره خودنمایی کرده و دیده شده اند،اما نکته جالب توجه در شهر پارسیان،ورود سگ های ولگرد به سطح شهر است و جالب تر اینکه این سگ ها با فراق بال درحال گشت و گذار در سطح شهر بوده و آزادانه در کنار شهروندان زندگی می کنند.
با تاریک شدن هوا و کشیده شدن چادر سیاه تاریکی بر سر شهر پارسیان،سر و کله مهمان های ناخوانده ای پیدا می شود که به صورت گروهی برای سیر کردن شکم خود، به زباله های درب منازل یا مغازه ها هجوم می آورند.

 

طی ماه‌های اخیر میزان و حجم سگ‌های ولگرد در برخی خیابان‌ها و معابر پارسیان افزایش یافته تا اینکه این موضوع به یک نگرانی برای شهروندان تبدیل شده است،هرچند که این زنگ خطر، برای بهداشت جامعه و خطرات احتمالی آن، خیلی وقت پیش به صدا در آمده است.

 

یکی از شهروندان پارسیانی در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر با تأکید بر این نکته که حضور سگ های ولگرد در خیابان های پارسیان پسندیده نیست، اظهار کرد: حضور سگ‌های ولگرد در خیابان‌های پارسیان در ساعات پایانی شب و اوایل صبح، زیبنده شهر نیست و قطعاً باعث ناراحتی و نارضایتی شهروندان می‌شود.

 

وی با اشاره بر این نکته که حضور سگ های ولگرد به سیمای شهری ضربه می زند، افزود: حضور سگ‌های ولگرد علاوه بر زشت کردن چهره و سیمای شهری پارسیان،موجب ترس و وحشت برخی شهروندان،دانش آموزان و کاهش سطح بهداشت شهری می‌شود.

 

در این خصوص یکی از همشهریان دیگر نیز با اشاره به بازی کودکان خردسال در بیرون از خانه‌ها و بعضاً تردد اجباری اهالی در ساعتهای پایانی شب می‌افزاید: از وقتی که خورشید غروب می کند تا صبح سگ های ولگرد در کوچه ها و خیابان های شهر پرسه می زنند و از ترس این سگ ها رفت و آمد مردم پیاده با مشکل مواجه شده است.

 

در این میان کف ترازوی مسئولیت در سمت مسئولان سنگین تر است و باید به آنان گفت که اگر مردم شهرستان را نه در شعار بلکه همچون شهروندان دارای حقوق شهروندی در عمل محترم می دارید پس “آقایان لطفا چاره ای بیندیشید” هر چه زودتر بهتر، زیرا هر لحظه تأخیر در آغاز عملیات از میان بردن سگهای ولگرد می تواند به قیمت تکه پاره شدن بدن کودکی رهگذر در خیابان تمام شود.

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff