تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 552349
تاریخ انتشار:چهارشنبه 21 آبان 1399 - 12:52| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزارشی از یک معضل اجتماعی در بندرعباس؛

جولان تکدی گران خارجی در پایتخت اقتصادی کشور!

با گذر از خیابان های شهر بندرعباس با تکدی گرانی مواجه می شویم که از روی ظاهر و طرز لباس پوشیدنشان می توان دریافت که ایرانی نیستند و با لهجه دست و پاشکسته فارسی از مردم تقاضای کمک و پول می کنند.

جولان تکدی گران خارجی در پایتخت اقتصادی کشور!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ تکدی گری یکی از معضلات اجتماعی جوامع به شمار می رود که افرادی با ایجاد ترحم و حس دل سوزی در میان شهروندان از آنها تقاضای کمک می کنند؛ تکدی گران در سراسر کشور وجود داشته و هر کدوم به نحوی به گدایی مشغول هستند و چهره ای زشت و نامتعادل از جامعه را به نمایش می گذارد.

با آغاز نیمه دوم سال و شروع هوای دل چسب بهاری در روزهای پاییز و زمستان در هرمزگان سبب می شود افراد زیادی از سراسر کشور و حتی کشورهای همسایه برای برگزیدن شغلی مناسب که اکثر این مشاغل کاذب و یا کاگران فصلی بوده به این استان عزیمت کنند.

در این میان تکدی گران که در طول سال تم ثابت خیابان های بندرعباس هستند در این روزها بیش از پیش هستند گویی هوای دلچسپ بندرعباس باعث جذب بیشتر این متکدیان می شود.

با گذر از خیابان های شهر بندرعباس با تکدی گرانی مواجه می شویم که از روی ظاهر و طرز لباس پوشیدنشان می توان دریافت که ایرانی نیستند و با لهجه دست و پاشکسته فارسی از مردم تقاضای کمک و پول می کنند.

متکدیان کوچه و خیابان های بندرعباس  اکثر آنها اتباع بیگانه هستند و معمولا اهل کشور های افغانستان، پاکستان، بنگلادش و هند بوده که با خستگی ناپدیری در خیابان ها و چهارراه های شهر مشغول تکدی گری هستند.

انگار خستگی، تشنگی، گرسنگی برای این متکدیان اهمیتی ندارد و با بیسکوییت و چیزهایی که مردم به آنها کمک کرده اند روز خود را به شب می رسانند.

هر چند که در سال های اخیر دستگاه های مربوطه جمع آوری متکدیان تلاش های فراوانی کرده اند؛ اما همچنان تکدی گران در پایتخت اقصادی کشور جولان می دهند.

متکدیان چهره شهر را مخدوش کرده اند

زهرا اسماعیلی، شهروند بندرعباسی در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: شرایط هرمزگان از منظر اقتصادی، مهربانی و دست و دلبازی مردم، اب و هوای مطلوب در فصل پاییز و زمستان سبب مهاجرت متکدیان از سراسر کشور و کشورهای همسایه به استان می شود.

شهروند هرمزگانی با بیان اینکه حضور متکدیان اتباع بیگانه باعث خطر واگیری انواع بیماری ها برای شهروندان می شود، گفت: در این روزهای کرونایی متکدیان می توانند ناقل انواع بیماری ها از جمله کرونا باشند.

اسماعیلی با اشاره به احسان و فداکاری مردم هرمزگان عنوان کرد: مردم باید کمک های خود را تحویل نهاد های مردمی معتبر دهند تا کمک های آنان به دست نیازمندان واقعی برسد.

وی خاطر نشان کرد: وفور متکدیان در شهر باعث مخدوش شدن چهره شهر می شود.

حال ناخوش شهر از وجود متکدیان خارجی

باسره دیگر شهروند بندرعباسی در گفتگو با هرمز با اشاره به حضور متکدیان پاکستانی در بندرعباس یبان کرد: با توجه به اینکه  بندرعباس یک شهر اقتصادی بوده و تجار و بازرکانان فراوانی به این بندر سفر می کنند زیبنده نیست بر سر چهار راه های آن تکدی گران وجود داشته باشند.

این شهروند تصریح کرد: اگر شهروندان به جای ترحم های نا مناسب که تنها از روی احساسات دست به این اقدام می زنند به نیازمندان واقعی کمک کنند دیگر متکدیان این گونه با شوق و ذوق به میادین اصلی شهر برای گدایی نمی آیند.

باسره اظهار کرد: در این روزهای سخت کرونایی با نزدیک شدن این متکدیان آدم احساس چندش می کند ولی آنها هر چند که شیشه ها را بالا می بریم ولی ملتمسانه از کنار ماشین تکان نمی خورند و تقاضای کمک می کنند.

وی با ابراز نارضایتی از حضور متکدیان در شهر خاطر نشان کرد : متولیان جمع آوری متکدیان باید در این روزهای سخت کرونایی بیش از پیش تلاش برای جمع آوری آنها بکنند هر چند که نداشتن مکان و جمعیت ثابت کار را برای جمع آوری و ساماندهی آنها دشوار کرده است.

علی ای جال که تکدی گری در این روزها به معضلی بحرانی تبدیل شده؛ لذا از شهروندان خواهشمندیم که با کمک های دلسوزانه اما نابجای خود باعث پرورش تکدیگری در شهر نباشند همچنین مسئولان هر چه زودتر با این پدیده با عزم جدی مقابله کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=552349
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,563 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی