جوایز جشنواره تئاتر در مقابل حجم بالای هزینه های تولید بسیار ناچیز است
+ پ -
جوایز جشنواره تئاتر در مقابل حجم بالای هزینه های تولید بسیار ناچیز است

کارگردان نمایش «پیتزا مخلوط و بی بی دریا» اظهار کرد: حمایت منسجم و برنامه ریزی شده ای که از قبل مشخص و قابل اتکا باشد وجود ندارد و ورودی جشنواره و جوایز نیز در مقابل حجم بالای هزینه های تولید بسیار ناچیز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛رضا جوشعار کارگردان هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده به لزوم ایجاد تحرک جدید در این رویداد اشاره کرد و افزود: پس از ده سال برگزاری این جشنواره زیربنای لازم جهت تجربه بسترهای جدید تر مهیا شده است و اگر این اتفاق صورت نگیرد امکان ایستایی به لحاظ شکل و فرم وجود دارد.

وی ضمن تاکید بر محتوای پویا و عمیق جشنواره افزود: این محتوای ارزشمند پس از ده سال نیازمند قرار گرفتن در شکل و فرمی جدید است و شاید در قدم های اول اضافه کردن بخش هایی همچون دانش آموزی، مرور آثار، بخش خیابانی و …مناسب باشد.

  جوایز جشنواره در مقابل حجم بالای هزینه های تولید بسیار ناچیز است

کارگردان نمایش “پیتزا مخلوط و بی بی دریا” افزایش حمایت های قبل، حین و بعد از تولید اثر نمایش با موضوع رضوی پرداخت و تصریح کرد: متاسفانه حمایت منسجم و برنامه ریزی شده ای که از قبل مشخص و قابل اتکا باشد وجود ندارد و ورودی جشنواره و جوایز نیز در مقابل حجم بالای هزینه های تولید بسیار ناچیز است و دلیل اصلی حضور گروه های مختلف طی این سال ها تنها ارادت و علاقه  وافر به ساحت مقدس ثامن الحجج است.

جوشعار به نحوه حضور خود در جشنواره اشاره کرد و گفت: به صورت مستمر ۹ دوره با کارهای “ماهک” “کفترطلا” “بلاش آباد” ” یک باغ پر ستاره” ” صدای ساز” ” قلی قلمبه” “تولدت مبارک” در بخش صحنه ای جشنواره تاتر کودک و نوجوان رضوی هرمزگان حضور داشته و امسال نیز کار ” پیتزا مخلوط و بی بی دریا” را با شش بازیگر آماده کرده ام.

وی افزود: نمایش” پیتزا مخلوط و بی بی دریا” قصه پسری به نام پارسا است که مادرش را در کودکی از دست داده و برای درمان این درد دنبال مرهم است که در این مسیر اتفاقات خاصی رخ می دهد.

لازم به ذکر است ؛ دهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی ۱۳ آذرماه در دو سالن فرهنگسرای طوبی و تماشاخانه آفتاب با حضور ۱۲ گروه نمایشی از سراسر کشور در بندرعباس آغاز شده است و تا ۱۶ آذر ادامه می یابد.

اختتامیه این رویداد مهم روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماه ساعت ۱۷:۳۰ در فرهنگسرای طوبی با حضور مقامات کشوری، استانی، هیئت‌داوران، علاقه‌مندان و گروه‌های مختلف نمایشی برگزار و از برگزیدگان در بخش صحنه‌ای و عروسکی تقدیر به عمل می‌آید.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff