جوان سرگردان بر موج های دریا نجات یافت/موج هاي سهمگين و درياي طوفاني تسيلم دريابانان كيش شد
+ پ -
جوان سرگردان بر موج های دریا نجات یافت/موج های سهمگین و دریای طوفانی تسیلم دریابانان کیش شد

فرمانده انتظامی ویژه کیش از نجات فردی که به علت طوفانی بودن دریا با یک قایق بادی تفریحی در آبهای کیش سرگردان بود خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  به نقل از  کیش پرس،سرهنگ حسین دهکی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش درباره این رابطه گفت: روز گذشته بعلت باد شدید خلیج فارس طوفانی بود و به هیچ شناوری اجازه تردد دریایی داده نشد در این میان گشت یگان امداد فرماندهی انتظامی کیش در حین گشت زنی در سواحل شرقی جزیره کیش متوجه حضور چند نفر در کنار ساحل می شود که در حال آماده سازی قایق بادی جهت به آب انداختن آن و تفریح دریایی بودند.

 

وی افزود: پلیس با حضور در کنار این افراد تذکر لازم را جهت عدم استفاده از قایق و خطرات ناشی از آن اعلام می دارد در ابتدای امر هشدار ارایه شده مورد توجه قرار گرفته و انصراف خود را نسبت به ادامه کار اعلام می نمایند.

 

وی تصریح کرد: بعد از گذشت یک ساعت گشت مذکور با صحنه ای مملو از اضطراب و نگرانی همان افراد مواجه می شود که با عدم توجه به هشدار پلیس قایق بادی در آب اندخته شده و متاسفانه یک نفر سوار بر قایق از محدوده ساحل دور شده و اطلاعی از وضعیت جوان ۲۵ ساله سوار بر قایق نداشتند .

 

سرهنگ حسین دهکی گفت: مامور یگان امداد به مرکز کنترل و عملیات موضوع را سریعا اعلام و درخواست کمک می نماید و با پیگیری یکی از فرماندهان موضوع به هلال احمر ، سازمان منطقه آزاد کیش و دریابانی کیش اعلام می گردد و با پیگیری های مکرر از سوی پلیس کیش سه فروند شناور نجات و یک فروند بالگرد جهت نجات فرد مورد نظر به محدوده شرق جزیره اعزام می شوند.

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش اظهار کرد: باد شدید و موج های بلند عملیات نجات را با کندی روبرو کرده بود که در نهایت پس از گذشت سه ساعت از درخواست امداد ، دریابانان شیر دل دریابانی کیش با نفوذ در موج های سهمگین و در فاصله هفت مایلی غرب جزیره کیش قایق بادی را به همراه سرنشین آن پیدا می کنند و با اعلام نجات از سوی دریابانان عملیات پایان می پذیرد.

 

وی بیان کرد: در نهایت سرنشین قایق گمشده توسط شناور نجات ۴ دریابانی کیش به ساحل کیش هدایت و در حالی که اشک شوق از چشمان خانواده و مردم حاضر در صحنه جاری بود، به آغوش خانواده خود بازگشت و از اینکه نجات یافته بود سجده شکر به جای آورد.

 

دهکی افزود: در این میان عدم توجه این شهروند عزیز به هشدار پلیس که در راستای پیشگیری از بروز خطر و حوادث ناگوار ارایه شده بود باعث شد امکانات و تجهیزات قابل توجهی با به خطر انداختن جان شیر مردانی دلیر در پی اشتباه جوانی خیره سر تلف شود در صورتی که با توجه اولیه به تذکر پلیس هیچ خطری ایشان و خانواده اش را تهدید نمی کرد و امکانات به کار رفته در مسیر سازندگی هزینه می شد .

 

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش تصریح کرد: پلیس در تمام عرصه های اجتماعی فرهنگی و در راستای اجرای قانون بعنوان خادم مردم و در مسیر خدمت قدم بر می دارد.

 

دهکی تاکید کرد: هستند کسانی که حسایست ها و عملکرد پلیس را در برخی از حوزه ها خصوصا مسایل مخرب فرهنگی هنوز به واقع درک نمی کنند و همچنان به هشدارها بی توجه اند و متاسفانه در موج های سهمگین نفوذ فرهنگی سرگردان می شوند و هر لحظه بیم شکستن دیوار های متزلزل نهاد خانوادشان را در این دریای طوفانی تهاجم فرهنگی فراهم می آورند، چرا که بطئی بودن تغییرات فرهنگی چشم برخی ساده لوحان و فریب خوردگان را بسته است و به خسارات آن بی توجه کرده است .

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش خاطرنشان کرد: پلیس با تمام توان و با علم به خطرات عوامل خطر آفرین برای مردم در کلیه حوزه ها اقدام به پیشگیری میک ند و بر این عملکرد خود پافشاری کرده و خواهد کرد چرا که هدف پلیس صیانت از مردم و خدمت به این ملت بزرگوار است و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نمی کند.

DSC_4308

DSC_4312

DSC_4314

DSC_4322

DSC_4324

DSC_4330

DSC_4336

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff