طی مراسمی ؛

جوان‌ترین سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه ‌و تجهیز مدارس هرمزگان معرفی شد

طی مراسمی با حضور مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهدی باوقار زعیمی به عنوان‌جوان ترین سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه ‌و تجهیز مدارس استان هرمزگان معرفی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ صبح امروز آیین تودیع و معارفه مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان با حضور صالحانی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور ، زارعی مدیرکل امور اجتماعی استانداری هرمزگان ، عزیزی نایب رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان، قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و جمع کثیری از مسئولین ، خیرین و فرهنگیان برگزار شد .

صالحانی در این آیین اظهار کرد: مقام‌ معظم ‌رهبری معلمان را افسران سپاه پیشرفت و توسعه کشور ، سربازان گمنام نظام اسلامی، پرورش دهندگان ‌و معماران آینده کشور معرفی کردند .

به گفته وی، مدرسه سازی بدون شک ماندگارترین و زیباترین جلوه احسان است.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور در ادامه ابراز داشت: در سند تحول بنیادین ، مدرسه کانون تربیت محله می باشد و نقطه اتکا دولت و ملت است.

صالحی با بیان اینکه توسعه مدرسه‌سازی زمینه‌ساز توسعه کشور است، خاطرنشان‌ساخت: مدرسه‌سازان، معماران پایگاه علم وادب هستند و زحماتی که ‌در حوزه مدرسه‌سازی متقبل می شود سهم بسزایی در توسعه تعلیم و تربیت کشور دارند و بایستی بیشتر به آن توجه گردد.

وی ادامه داد: دو راهبرد برای موضوع مدرسه‌سازی در پیش گرفتیم که اولین آن انضباط در ساخت و ساز و ساماندهی فضا است.

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: در سند تحول بنیادین در زیر نظام فضا سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز ۸/۳ مترمربع تعریف شده است که امروز در کشور ۵/۲ مترمربع و در استانها بسیار متفاوت است‌.

صالحانی با اشاره به اینکه استان هرمزگان همواره در توسعه فضای آموزشی پیشتاز بوده است، تصریح‌کرد: مردمان دلسوز و پیگیر با پشتوانه و صنایع بزرگ از ظرفیت های بسیار خوب استان هرمزگان است که بایستی بیشتر از ظرفیت مسئولیت‌های اجتماعی صنایع استفاده کرد.

عزیزی نیز در این مراسم اظهار کرد: تجهیز و آموزش هر دو لازمه همدیگر بوده و تکمیل‌کننده هم هستند.

وی با بیان اینکه خیرین همیشه در استان اثرگذار و اثربخش هستند، اظهار کرد: امروز جوانی لایق سکاندار نوسازی مدارس هرمزگان شده که خیرین با تمام وجود و ظرفیت حامی مجموعه نوسازی هستند.

قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در این مراسم اظهار کرد: امروز افتخار مجموعه و همکاران ما این است که در این مجموعه، مدارس بسیار زیبا، بانشاط و مستحکم ساخته می‌شود و این ادعا نیست، بلکه قضاوت جامعه، گواهی بر این حرف است.

باوقار سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان نیز گفت: خدارا شاکرم‌ که فرصت خدمت جدیدی برایم فراهم آورد که زمینه ای نوین برای خدمت و شکرگزاری باشد و آن را جزء نعمتهای الهی می‌دانم .

وی ابراز داشت: در حال حاضر این استان تعداد ۳ هزار و ۳۰۰ مدرسه در قالب ۱۵هزار کلاس درس و بیش از ۴۰۰ هزار نفر دانش‌آموز دارد.

باوقار در ادامه تعداد مدارس غیر استاندارد در استان را در حدود ۳۰۰ مدرسه و ۲ هزار کلاس اعلام داشت و افزود: حدود همین تعداد مدارس نیز در استان کمبود داریم.

به گفته وی، سرانه متوسط فضای آموزشی ۵/۵ مترمربع بوده و رشد و ارتقاء آن را پیگیری خواهیم کرد،.بندرعباس ، میناب و قشم از شهرهایی هستند که نیازمند توجه بیشتری هستند.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان ادامه داد: توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و زیر نظام تامین فضا و تجهیزات و توجه به شرکت‌های دانش بنیان و تکریم و تعامل با خیرین ، همراهی با مجموعه آموزش و پرورش و خیرین از مهم ترین اولویت‌ها است.

وی همچنین با اعلام اینکه تمام سعی و تلاشم را در ارتقا سرانه فضای آموزشی استان خواهم کرد، افزود: کیفیت فضاهای آموزشی را در ساخت فضاها و تجهیزات به استانداردهای روز نزدیک خواهیم کرد.

باوقار بیان داشت: ارتقا رتبه در کیفیت فضاهای آموزشی را دنبال خواهیم کرد.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان خاطرنشان‌ساخت: ممکن است در مدیریت معجزه نکنیم ولی می‌توانیم عدالت ، همزیستی و مثل هم بودن را دنبال نماییم .

در این مراسم مهدی باوقار زعیمی به عنوان جوان ترین سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه ‌و تجهیز مدارس استان هرمزگان معارفه و با اهدای لوحی از خدمات سیدفخرالدین هاشمی قدردانی شد.

گفتنی است ؛ عضو هیات رییسه کارگروه فنی و مسوول ارزیابی دفاتر فنی سازمان نوسازی مدارس کشور، دارنده رتبه اول معماری مدارس کشور در همایش بین‌المللی مدارس ایرانی معماری ایرانی طی سالهای ۹۷-۹۹-۱۴۰۱، معاون فنی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان از فروردین سال ۹۹، صاحب رکورد طراحی بیش از یکصد و پنجاه هزار متر مربع فضای آموزشی در کشور ، مبدع و طراح اولین مدرسه عشایری قابل حمل در کشور، عضو کمیته فنی بازنگری نشریه ضوابط طرح های ساختمانهای آموزشی کشور، مدیر مسوول فصلنامه علمی تخصصی خط معمار و استاد دانشگاه از سال ۹۴ از سوابق و افتخارات مهدی باوقار زعیمی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان است.

انتهای پیام/