جوانان حضرت علی اکبر را الگوی خود قرار دهند
+ پ -
جوانان حضرت علی اکبر را الگوی خود قرار دهند
سرپرست اداره تبلیغات جاسک :

جوانان حضرت علی اکبر را الگوی خود قرار دهند

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک با اشاره به اینکه جوانان حضرت علی اکبر را الگوی خود قرار دهند ،گفت:حضرت علی اکبر (ع) بهترین الگو برای جوان امروز است او درس فداکاری و ایثار و دفاع از حق و حریم اهلبیت (ع) را از مکتب امام حسین (ع) آموخت و با شجاعت تمام تا آخرین نفس در راه اسلام و جهاد در راه خدا جانفشانی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام حمید غلام پور،سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در گفتگو با مکران نیوز  در سخنانی به تبیین مقام و منزلت آن حضرت پرداخت و گفت: حضرت علی اکبر (ع) بهترین الگو برای جوان امروز است او درس فداکاری و ایثار و دفاع از حق و حریم اهلبیت (ع) را از مکتب امام حسین (ع) آموخت و با شجاعت تمام تا آخرین نفس در راه اسلام و جهاد در راه خدا جانفشانی کرد.

 

وی افزود: ولادت حضرت علی‌اکبر(ع) نیز در این ماه پرفضیلت قرار دارد واین روز بنام روزجوان نام گرفته است و جوانان ما باید این حضرت را الگوی خود قرار دهند و از سیره و روش ایشان پیروی کنند‌.

 

غلام پور در خصوص جایگاه حضرت علی‌اکبر(ع) نیز بیان کرد: حضرت علی‌اکبر(ع) جایگاه ویژه‌ای در تفکر شیعی دارند و برای شیعیان بسیارحائز اهمیت هستند و چون روز ولادت این حضرت روز جوان نامیده شده،این اهمیت را دوچندان کرده است.

 

وی ادامه داد: اسلام تعابیر والایی را در شأن جوان آورده است،دین اسلام، جوان را به ملکوت نزدیکتر از دیگران می داند و معتقد به تکریم و بزرگداشت اوست و در حدیثی از رسول اکرم (ص) آمده که فرموده‌اند: “فضیلت جوان عابد که از آغازجوانی عبادت کند بر پیری که وقت کهولت به عبادت بپردازد،همانند فضیلت پیغمبران بردیگرمردمان است.

 

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در پایان بیان کرد: الگوگیری از رفتار ائمه اطهار(ع) برای زندگی بسیار مفید است و این اعیاد و ماه پرفضیلت برای افرادی که اهل خودسازی هستند، فرصتی ویژه محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff