تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 90005
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

جوانان جزیره هرمز به انگیزه و حمایت نیاز دارند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره هرمزگفت :عدم حمایت از هنرمندان جزیره هرمز مظلومیت جوانان با استعداد این جزیره را مضاعف کرده است . مهدی سلامتی در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان این مطلب که عدم حمایت از برنامه های فرهنگی وهنری و هنرمندان هرمز باعث شده تا جوانان هرمز نتوانند استعدادهای خود […]

جوانان جزیره هرمز به انگیزه و حمایت نیاز دارند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جزیره هرمزگفت :عدم حمایت از هنرمندان جزیره هرمز مظلومیت جوانان با استعداد این جزیره را مضاعف کرده است .

مهدی سلامتی در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان این مطلب که عدم حمایت از برنامه های فرهنگی وهنری و هنرمندان هرمز باعث شده تا جوانان هرمز نتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند ، اظهار کرد:ﺣﻀﻮر چهار ھﺰارﻧﻔﺮی ﻣﺮدم ھﺮﻣﺰ در برنامه های هنری نشان دهنده نیاز مردم به تفریح سالم در فضای بسته جزیره است ؛ لذا با اجرای برنامه های فرهنگی وهنری می توان بسیاری از معضلات اجتماعی در جزیره هرمز را درمان کرد.

وی افزود : درخواستهای زیادی برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری به سازمانهای مختلف علی الخصوص سازمان منطقه آزاد قشم ارائه شده است که تا کنون بی جواب مانده است.

سلامتی اظهار کرد : ﻣﺠﺘﻤﻊ ﻓﺮھﻨﮕﯽ ھﻨﺮی ﺷﮫﯿﺪ ﻋﺒﺎسﺳﻼﻣﺘﯽ در ﺳﺎل ۸۷ ﮐﻠﻨﮓ آن در زﻣﯿﻨﯽ ﺑﻪ ﻣﺴﺎﺣﺖ دو ھﺰار ﻣﺘﺮ ﻣﺮﺑﻊ ﺑﻪ زﻣﯿﻦ زده ﺷﺪه ﻗﺮار ﺑﻮد ﻃﯽ دو ﺳﺎل ﺑﻪ ﺑﮫﺮهﺑﺮداری ﺑﺮﺳﺪ، اﯾﻦ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺷﺎﻣﻞ ﯾﮏ ﺳﺎﻟﻦ آﻣﻔﯽ ﺗﺌﺎﺗﺮ، ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﺑﻪ ﻋﻤﻮﻣﯽ، ﻣﺨﺰن ﮐﺘﺎب، ﮐﺎرﮔﺎه ھﺎﯾﯽ آﻣﻮزﺷﯽ و ﻧﮕﺎرﺧﺎﻧﻪﺑﻮد.وی ادامه داد :اﻋﺘﺒﺎر اﯾﻦ ﻣﺠﺘﻤﻊ از اﻋﺘﺒﺎرات ﺳﻔﺮ ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رھﺒﺮی ﺑﻮد ﮐﻪ در حد تسطیح زمین متوقف شده است.

وی بیان داشت : کتابخانه فعلی جزیره هرمز با  ۱۰۰ متر مربعی جوابگوی دو هزار نفر عضو کتابخانه و دانشجویان این شهر نیست و جهت رفع این نیاز مجتمع فرهنگی هنری هر چه سریع تر ساخته و به بهره برداری برسد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: هنرمندان جزیره هرمز در هنرهای تجسمی ، نمایشی و موسیقی در سطح کشور شناخته شده هستند اما هیچ گونه حمایتی از این عزیزان نمی شود برای مثال بهترین نوازنده ساز جفتی که به خالو عباس مشهور است با یارانه زندگی می کند و یا آقای مهدی زارعی که از کارگردانان خوب تئاتر استان هستند فاقد شغل هستند برادر ایشان امید زارعی که در رشته موسیقی فعالیت می کنند در نانوایی مشغول به کار است ، این در حالی است که با توجه به گستردگی مناسبتها و مراسمات می توان با برگزاری آئین های سنتی و اجرای گروه های هنری به بهترین نحو از هنرمندان جزیره استفاده نمود و حمایت مالی  از این گروه ها انجام داد.

سلامتی با اشاره به وجود موقعیت تاریخی جزیره هرمز در تحولات خلیج فارس عدم وجود المانهای هنری و اماکن اجرای آئین های سنتی را از دیگر مشکلات اجرای کارهای هنری در جزیره هرمز دانست و افزود : با توجه به اینکه می توان از ظرفیتهای جزیره هرمز به عنوان مهد هنرهای ساحلی حوزه خلیج فارس استفاده نمود لذا نیاز است برای حفظ سنتها و احیای فرهنگهای ناب ساحل نشینان که مبتی بر زندگی و معیشت از دریا است  المانهایی برای اجرای آئین های سنتی ساخته شود که این کار علاوه بر تاثیرات فرهنگی به  توسعه صنعت تورسیم در جزیره هرمز کمک شایانی خواهد کرد.

این مسئول بیان داشت : طرح های بکری برای اجرا در جزیره هرمز وجود دارد که می توان به برگزاری جشنواره تئاتر ساحلی با استفاده از طبیعت خدادادی جزیره اشاره نمود که تا کنون هیچ نهادی از این طرح حمایت نکرده است اما هنرمندان هرمز با علاقه ای که دارند در رشته های هنری جدید هم پا یش گذاشته اند و هم اکنون در زمینه مستند سازی با موضوع مسائل اجتماعی چند نفر از جوانان جزیره در حال فعالیت هستند و این می طلبد که از این استعدادها حمایت شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمز در پایان ضمن تشکر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برای پیگیری مسائل فرهنگی و هنری جزیره هرمز  از تمامی مسئولین خواست با رفع مشکلات مردم جزیره هرمز خصوصا هنرمندان مرهمی بر زخم های مردمان این خطه از سرزمین اسلامی باشند.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=90005
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,600 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی