جهش هرمزگان به سمت اجرای فرامین رهبر انقلاب/ ابلاغ 97 پروژه اقتصاد مقاومتي به دستگاه های اجرایی هرمزگان

+ پ -
جهش هرمزگان به سمت اجرای فرامین رهبر انقلاب/ ابلاغ ۹۷ پروژه اقتصاد مقاومتی به دستگاه های اجرایی هرمزگان

استان هرمزگان به دلیل برخورداری از ظرفیت و پتانسیل بالقوه و منحصر به فرد به عنوان پایلوت اقتصاد کشور مطرح است که در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ۹۷ پروژه اقتصاد مقاومتی به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اقتصاد مقاومتی کلید واژه ای است که رهبر انقلاب از ابتدای سال ۹۳ با تاکید بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و  ضرورت تداوم تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، وظایف دولت، دست اندرکاران تولید و مردم را تبین نمودند.

سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب در زمینه اجرای اقتصاد درپی مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می شود، که قطعا باور ومشارکت همگانی واعمال مدیریت های عقلایی ومدبرانه، پیش شرط و الزام چنین موضوعی است اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی ها و تاکید روی مزیت های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی است.

اقتصاد مقاومتی اهدافی چون کاهش وابستگی ها به خارج  و تاکید بر مزیت‌های تولید داخل و تلاش برای خود اتکایی با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های  داخلی را دنبال می کند.

استان هرمزگان به دلیل برخورداری از ظرفیت و پتانسیل بالقوه و منحصر به فرد به عنوان پایلوت اقتصاد کشور مطرح است که در سال های اخیر با اجرای بجام و توافقات هسته ای شاهد حضور سرمایه گذاران خارجی در زمینه کشتیرانی ، نیروگاه و معادن در این استان ساحلی هستیم.

جاسم جادری، استاندار استان هرمزگان با بیان اینکه در دوره تحریم ها ساحل و امکانات استان دچار آسیب شده که در این زمینه با مشکل روبرو هستیم لذا باید با مشارکت تمام ارگانها  زیرساخت های استان آماده سازی و بهسازی شود، اظهار کرد:استان هرمزگان جزء استان های تعریف شده کشور به عنوان پایلوت توسعه پایدار و مبتنی یراقتصاد مقاومتی است که دارای ظرفیت و  امکانات بالقوه وبالفعلی می باشد و می توان پیشرفت های قابل توجهی به کشور ارائه دهد.

علی رئوفی،معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان از ابتدای فعالیت تاکنون ۹۷ پروژه اقتصاد مقاومتی به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ نموده است، گفت:سازمان جهاد کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت ، میراث فرهنگی و گردشگری  و شرکت توزیع برق از دستگاه هایی اجرایی هستند که پروژه های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جهت عملیاتی شدن به آنها واگذار شده است  و تحقق این پروژه ها از سوی دستگاههای مذکور در حال پیگیری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان افزود: افزایش تولید فولاد استان از ۱٫۸ میلیون تن  به سه میلیون تن  در سال ۹۵ با بهره برداری کارخانه  فولاد کاوه جنوب کیش  از دیگر اقدمات صورت گرفته در راستای تحقق  اقتصاد مقاومتی در استان است.

وی اظهار کرد: صرفه جویی روزانه چهار میلیارد تومان و هزار و ۴۴۰ میلیارد تومانی  سالیانه  با اجرای طرح گاز سوز کردن نیروگاه حرارتی بندرعباس در کمتر از یک ماه  بجای سوخت مازوت از دیگر اقدماتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی بوده است و این اقدام تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوای غرب بندرعباس داشته است.

رئوفی تصریح کرد:  پیگیری و رفع مشکلات تامین برق ، نقدینگی  و بیمه مجتمع تولیدی فولاد جنوب که عملا غیر فعال  بود  که  با فعال شدن  آن برای  ۱۲۰ نفر در استان اشتغالزایی  شد  از دیگر اقدمات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان در سال جاری بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: حمایت از فعالیت های پرورش میگو با هدف اشتغالزایی  از دیگر اقدمات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان بود  که در این راستا عملیات برق رسانی به سایت های پرورش میگوی استان با وسعت  ۴۰۰ هکتار  که زمینه ساز تولید هشت هزار تن میگوی پرورشی  و اشتغالزایی بالغ برای دو هزار و ۵۰۰ نفر دستاورد  اجرای طرح بوده است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff