جهش تولید علم در کشور نتیجه توسعه شاخص های مطالعه است
+ پ -
جهش تولید علم در کشور نتیجه توسعه شاخص های مطالعه است
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد:

جهش تولید علم در کشور نتیجه توسعه شاخص های مطالعه است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد مطالعه را یکی از مهم ترین ابزارهای تولید علم عنوان کرد و افزود: جهش تولید علم در کشور نتیجه مستقیم توسعه شاخص های مطالعه است و ترویج فرهنگ مطالعه مفید در میان خانواده ها از نیازهای ضروری جامعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حمید خراسانی پور، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد در آیین افتتاح این نمایشگاه کتاب به خبرنگار پیارم گفت: این نمایشگاه شامل۳۰۰۰هزار جلد کتاب با عنوان ۱۰۰۰موضوع های ادبی، مذهبی، روانشناسی، تاریخی و کودک و نوجوانان است.

خراسانی پور ادامه داد: نمایشگاه کتاب حاجی آباد  با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و ارشاد این شهرستان برپا شده و کتاب های عرضه شده در این نمایشگاه با تخفیف۵۴۰درصد به دوستداران کتاب و مطالعه عرضه شده است.

وی برپایی نمایشگاه های عمومی و تخصصی کتاب در مناطق شهری و روستایی را از برنامه های مهم ارشاد با همکاری دستگاه های فرهنگی و تبلیغی دانست و اظهار کرد: برپایی این نمایشگاه ها نقش مهمی در ارتقاء سطح فرهنگ عمومی مردم و خانواده ها دارد .

خراسانی پور هدف از برپایی نمایشگاه کتاب در شهرستان حاجی آباد را افزایش سطح مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در این شهرستان عنوان کرد و گفت: مطالعه و خواندن کتاب نقشی اساسی در توسعه و پیشرفت کشور دارد و باید این مسئله مهم مورد توجه قرار گیرد و با برنامه‌های تشویقی و فرهنگی نوجوانان و جوانان را به سمت مطالعه کتاب سوق دهیم.

وی مطالعه را یکی از مهم ترین ابزارهای تولید علم عنوان کرد و افزود: جهش تولید علم در کشور نتیجه مستقیم توسعه شاخص های مطالعه است و ترویج فرهنگ مطالعه مفید در میان خانواده ها از نیازهای ضروری جامعه است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد ادامه داد: برای افزیش میزان مطالعه و کتابخوانی راه ‌های مختلفی وجود دارد، که یکی از بهترین برنامه‌ها و راه‌ها برای رسیدن به این هدف، برپایی نمایشگاه های کتاب است.

خراسانی پور خاطرنشان کرد: با برپایی نمایشگاه های کتاب شرایط خوبی برای دسترسی مناسب مردم به کتاب فراهم می شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد یادآور شد: باید با همکاری و تعامل مناسب میان ادارات و بهره گیری از مشارکت مردم، زمینه توسعه فرهنگی جامعه را فراهم کنیم.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

 • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
 • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
 • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
 • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.
  1. محمد ذاکری
   یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

   تحلیل سیاسی
   نبرد فریدون و ترکان در آوردگاه آب و آتش
   چنانش بکوبم به گرز گران/ ب
   اکبر ترکان و حسین فریدون، دو بازیگر صفحه‌ی شطرنج سیاست این روزهای دولت تدبیر و امید در مناطق آزاد کشور هستند که هر یک به سهم خود، مردم این مناطق را آزرده‌اند. دو مردی که هر دو در این صفحه‌ی شطرنج وزیری می‌کنند. دست‌کم سه سال است که منطقه آزاد قشم دست‌خوش سوءمدیریت‌های شورای‌عالی مناطق آزاد است.
   شهریار مشیری اولین مدیرعامل دولت تدبیر و امید پس از مشاجره‌ای طولانی با اکبر ترکان، هنوز که هنوز است موضوع استعفا یا اخراجش از سوی اکبر ترکان بر افکار عمومی معلوم نشده است. مدیرعامل آرمان‌گرایی که با هدف مبارزه با رانت و مفاسد اقتصادی بر کرسی سازمان منطقه آزاد تکیه زد، اما این صدارتش بیش از هفت ماه نپایید.
   پس از رفتن شهریار مشیری، ۹ ماه تلاش شورای‌عالی مناطق آزاد برای حکم مدیرعاملی شعبانی‌فرد بی‌ثمر ماند؛ درست در روزهایی که شعبانی‌فرد توانسته بود طیف‌های مختلف جامعه محلی و ساکن قشم را به عادت‌های کلیشه‌ای و سنتی به سمت خود جلب کند، چند روز مانده به پایان سال۹۳، حمیدرضا مومنی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد، به قشم آمد. مومنی در جلسه‌ای که با حاشیه‌های زیای همراه بود، با اکراه مسئولین وقت منطقه آزاد، معارفه شد؛ معارفه‌ای که نه حکمی در آن قرائت شد و نه مدیر جدید آن‌چنان که باید، دیده شد؛ این آیین بیشتر در حکم تودیع سرپرست وقت منطقه آزاد و تشریح خدمات او بود.
   کسی گمان نمی‌کرد مومنی بتواند با نیروهایی که عقد اخوت با شعبانی‌فرد بسته‌اند کار کند. مخصوصا اینکه یکی از خدمات ماندگار شعبانی‌فرد که به پیشنهاد حبیبی رخ داد، بازگشت نیروهای اخراجی دوره قبل بود. همان روزها این زمزمه‌ها بلند شد که مومنی مستقیما از رئیس جمهور حکم گرفته است، و بعدها نقش حسین فریدون عیان شد. ترکان از حسین فریدون رودست خورده بود؛ ناگزیر حکم مومنی را فرستاد. با این حال ترکان این را از یاد نبرد و در تمام این بیست ماهه، مترصد فرصت ماند؛ مخصوصا این‌که مومنی با اتکا به قدرتی که از حسین فریدون یافته بود، در پاره‌ای مسائل سرناسازگاری با ترکان و حتی اعضای هیئت مدیره را در پیش گرفت. این رویه‌ی مومنی به مذاق برخی از اعضای هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد خوش نیامد. جبهه‌گیری‌های پیدا و پنهان شروع شد، مومنی اما، با قدرت به کارش ادامه داد و تا جایی پیش رفت که طی حکمی عجولانه، احمد حبیبی یکی از اعضای هیئت مدیره را که هم‌زمان پست حساس معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی داشت از این مدیریت برکنار کرد. این موضوع باعث دل‌گیری بیشتر اعضای هیئت مدیره از تک روی‌های مومنی شد، ناگفته نماند شعبانی‌فرد هنوز یکی از اعضای هیئت مدیره بود. کار به جایی کشید که اعتراضات پنهان، این موضوع را به پایتخت کشاند و پس از دو هفته، احمد حبیبی با حکم قایم مقامی مدیرعامل سازمان، به قشم بازگشت.
   نبرد ترکان و فریدن کماکان در پشت صحنه جریان داشت؛ و در این سوی، مردمی که چشم به تحقق وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور دوخته بودند، سرگردان؛ و به وعده‌های این و آن دل‌خوش می‌کردند و بعضا خدمات و کارهای پوپولیستی از این‌سو و آن‌سو برای تقویت جبهه‌های قدرت، که در بوق و کرنا می‌شد؛ چه از دوره سرپرستی و چه دوره مدیرعاملی، و البته از این جدال‌ها، مختصر نفعی هم مردم در بحث جاده‌ها و ترمیم آسفالت درون‌شهری و برون‌شهری از هر دو دوره بردند و بیش از آن‌چه اما انجام شد، در بوق و کرنا کردند. وعده‌های دولت اما، همچنان بر زمین مانده بود؛ آب شرب، محرومیت‌زدایی از روستاهای غرب جزیره، اخذ عوارض از بومی‌ها، رفع دوگانگی‌های مدیریتی، به‌کارگیری نیروهای بومی در عرصه‌های مدیریتی و معاونت‌ها، همه و همه بیش از آن‌چه به واقعیت بپیوندد با شعارهای زیبا و طرح‌های پوپولیستی سعی می‌شد رضایت مردم را جلب کنند. انتخابات مجلس از راه رسید و این وعده‌ها با وعده‌های نمایندگان مجلس گره خورد. پس از آن، اندک تحولاتی در بحث بهداشت و درمان، آب شرب و برخی مسائل دیگر، اتفاق افتاد، که اگر نه ورود ادارات کل استانی بود، کمتر محقق می‌شد. به هر روی بحث اصلی مردم، عدم تخصیص زمین به بومیان، ورود خشمانه‌ی منطقه آزاد به اراضی ملکی و اعیانی آن‌ها، اشتغال و رفع دوگانگی‌های مدیریتی با اصلاح ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه، حتی به حدی سنگین بود که در قالب وعده‌ها هم نگنجید و این‌ها شاید بیشترین رنجی است از این مردم، که در میانه‌ی نبرد تهمتن‌ها بر زمین ماند که مگر از فریدون داستان کار برآید، که بر آن ترکان و این فریدون، دیگر امیدی نیست.
   با این اوصاف ترکان هرگز از این نبرد غافل نماند و نه مخالفان مومنی؛ بالاخره دوره‌ی قانونی ماموریت اعضای هیئت مدیره به پایان رسید. ترکان، قبل از این‌که حکم عضویت هیئت مدیره‌ی مومنی را تمدید کند، از موقعیت (احتمالاً) متزلزل این روزهای حسین فریدون استفاده کرد و ۲+۱ از اعضای خودی را به این ترکیب اضافه کرد و به همان نحوی که فریدون در دو سال پیش او را کیش کرد، با شدتی بیشتر، حمیدرضا مومنی را مات کرد. مومنی می‌داند که حسین فریدون در موقعیت دو سال پیشش نیست، مخصوصا اینکه ملاحظات انتخابات ریاست جمهوری را هم دارد. حالا مومنی مانده است که آیا به‌دور از قدرت آن روزهای فریدون، این وضعیت را تحمل کند، یا بازی را واگذار کند.


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff