جهان اسلام امروز نیاز به یک اتحاد و همدلی دارد/ نبود مصلی در شهر برای مردم رودان زشت است/زکات سال ۹۴ شهرستان رودان صفر بوده است
+ پ -
جهان اسلام امروز نیاز به یک اتحاد و همدلی دارد/ نبود مصلی در شهر برای مردم رودان زشت است/زکات سال ۹۴ شهرستان رودان صفر بوده است

امام جمعه رودان با بیان اینکه مسلمانان جهان امروز نیاز به وحدت دارند، افزود: همه جهان اسلام رو به یک قبله نماز می خوانند و نیاز به یک اتحاد و همدلی و برادری است که دست رد به سینه شیطان و شیطان صفتان بزنند و با هم یک صدا تکبیرهای نماز را بخوانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های نماز عید سعید فطر امسال، ضمن تشکر از مردم بخاطر حضور حماسی در راهپیمایی روز قدس و تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) درباره عید فطر، اظهار کرد: از امام هشتم نقل شده است که ایشان فرمودند؛ روز فطر که عید قرار داده شده است به خاطر اینست که مسلمانان در یک محل جمع شوند، یک جمعی برای خدا از خانه یشان بیرون بیایند و خداوند متعال را به خاطر نعمتی که به آنها ارزانی داشته را تمجید و سپاسگزاری کنند، و روز فطر روزعید و شکستن روزه است، روز زکات و روز خوب بودن و خوبی است.

 

وی با بیان اینکه مسلمانان جهان امروز نیاز به وحدت دارند، افزود: همه جهان اسلام رو به یک قبله نماز می خوانند و نیاز به یک اتحاد و همدلی و برادری است که دست رد به سینه شیطان و شیطان صفتان بزنند و با هم یک صدا تکبیرهای نماز را بخوانند.

 

تاج زاد ریشه اصلی اختلاف و تفرقه بین مسلمانان را وجود رژیم آل سعود عنوان کرد و ادامه داد: به تعبیر بعضی از بزرگان، آل سعود را باید آل یهود نامید، و اگر امروز می بینیم در کشورهای مسلمان این همه انفجار و کشتار مسلمان صورت می گیرد، بخاطر آل سعود است، این در حالی است که همه رو به یک قبله نماز می خوانیم و کتابمان یکی است.

 

امام جمعه رودان در ادامه سخنانش با اشاره مشکلات شهرستان رودان و نبود یک مصلی برای اقامه نماز و اجتماع معنوی مردم این شهرستان، گفت: سی و چند سال از نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشته، اما هنوز یک فضای خوب برای اقامه نماز در شهرستان وجود ندارد و این برای مردم شهرستان رودان زشت است، در حالیکه شأن و منزلت مردم رودان خیلی بیشتر از این چیزهاست.

 

وی اظهار کرد: شما مردم ولایتمدار رودان از مسئولین بخواهید به هر نحوی که شده یک زمینی در اختیار مصلی شهرستان قرار بدهند، و از آنجایی که نماد مذهبی و انقلابی یک شهرستان، مصلی آن شهر است، اگر نباشد یک کمبود بزرگی محسوب می شود.

 

تاج زاد با اشاره به پرداخت نکردن زکات از سوی مردم رودان، افزود: در حالیکه چند میلیارد گندم بفروش رفته اما زکات سال ۹۴ شهرستان رودان صفر بوده است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مردم فقط زکات واجب خودشان را پرداخت می کردند، اینقدر فقیر در جامعه نبود، و الآن در شهرستان رودان بعضی از خانواده ها هستند که با اوضاع وحشتناکی زندگی می کنند، و این وظیفه من و شماست که این واجب شرعی را باید انجام دهیم.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff