تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 532101
تاریخ انتشار:شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

قتل و عام بی رحمانه مسلمان هندی جنایتی بی سابقه است /جنایات هندوها نشأت گرفته از حضور ترامپ در این کشور است

ائمه و بزرگان اهل سنت هرمزگان ضمن محکومیت کشتار مسلمان هندی به دست هندوهای افراطی گفتند: دولت هند با تصویب قانون بازنگری تابعیت دراین کشور و نادیده گرفتن حقوق مسلمانان باعث هجوم هندوها افراطی و سپس سرکوب مسلمانان توسط آن ها گردید.

قتل و عام بی رحمانه مسلمان هندی جنایتی بی سابقه است /جنایات هندوها نشأت گرفته از حضور ترامپ در این کشور است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ائمه و بزرگان اهل سنت هرمزگان ضمن محکومیت کشتار مسلمان هندی به دست هندوهای افراطی گفتند: دولت هند با تصویب قانون بازنگری تابعیت دراین کشور و نادیده گرفتن حقوق مسلمانان باعث هجوم هندوها افراطی و سپس سرکوب مسلمانان توسط آن ها گردید.

قانون بازنگری تابعیت در هند ناعادلانه است

شیخ علی ماهیگیر، محقق و اندیشمند اهل سنت  شرق هرمزگان درگفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز بابیان اینکه هرگونه ظلم و جنایتی که در جهان برای مسلمانان اتفاق می افتدنقشه و فتنه ی آمریکا و هم پیمایان آنهاست، اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل همواره در طول تاریخ اثبات کرده اند که بزرگترین جنایت ها را انجام می دهند لذا کشتار مردم‌مسلمان هند هم از این قاعده مستثنی نبوده و رد پای آمریکا به خوبی در آن مشهود است.

وی تصویب قانون بازنگری تابعیت در هند را ناعادلانه دانست و افزود: دولت هند با تصویب این قانون و نادیده گرفتن حقوق مسلم و بحق مسلمانان در این کشور باعث هجوم هندوها افراطی و سپس سرکوب مسلمانان توسط آن ها گردید لذا مسلمانان در این کشور به بهانه های واهی از حقوق حقیقی خود محروم مانده اند.

محقق اهل سنت استان هرمزگان با اشاره به کشتار مردم مسلمان هند افزود:همانطور که کشور ایران با موضع گیری ضریح خود  این حرکت جنایتکارانه که توسط آمریکا و اسرائیل انجام شده است را محکوم کرد،لذا از  تمامی اذهاب،انجمن های بین المللی خواستاریم که فشار لازم را بر دولت مرکزی هند وارد سازد تا از خشونت بیشتر هندوهای تندرو در برابر مسلمانان پیشگیری کنند.

ماهیگیر در ادامه تصریح کرد: قانونی که به تازگی در هند تصویب شده است یک قانون ننگین از جانب دولت هند است که با فریب و نیرنگ در حال ظلم به مسلمان است.

سازمان های بین المللی تحت سیطره آمریکا و اسرائیل هستند 

عالم اهل سنت استان هرمزگان با تاکید بر نقش سازمان حقوق بشر بر اجرای وظایف خود بیان کرد: این سازمان وظیفه دارد که براساس رسالتی که دارد در خصوص جنایات رخ داده در سطح جهان اقدام‌کند اما میبینیم که تمام سازمان های بین المللی تحت سیطره آمریکا و اسرائیل هستند و بر طبق سیاست های آنها  عمل میکنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی با تکیه بر قدرت و توان خوداعمال فشار را بر دولت هند زیاد کنند تا قوانین را در راستای عدالت و عدم تبعیض ملی و مذهبی اصلاح کند لذا این فشار از سوی دولت های اسلامی می تواند به کاهش ظلم و خشونت دولت هند به مسلمانان در این کشور کمک کند تا مسلمانان به حق طبیعی و شهروندی خود دست یابند.

قتل و عام بی رحمانه مسلمان هندی جنایتی بی سابقه است

شیخ مسعود راهبر، ازعلمای اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگارهرمز با اشاره به سرکوب مردم مسلمان هند توسط دولت این کشورآن را به عنوان جنایات بی سابقه ای یاد کرد واظهار کرد: قتل و عام بی رحمانه مردم مسلمان هند توسط هندوهای افراطی یک جنایت بی سابقه است که امروز در سکوت خبری مجامع بین المللی در حال رخ دادن است.

جنایاتی که امروز در هند شاهد هستیم نشأت گرفته از حضور ترامپ

وی سفر رئیس جمهور آمریکا به هند و چراغ سبز آمریکا به این کشور را با اتفاقات تلخ اخیر بی ارتباط ندانسته و افزود: جنایاتی که امروز در هند شاهد هستیم نشأت گرفته از حضور ترامپ در کشور هند وارتباط این کشور با آمریکا است و در زمانی که جهان درگیر ویروس کرونا و از بین بردن این بیماری است دولت هند در سکوت محض خبری جنایت بشری را صورت می دهد.

امام جمعه اهل سنت بندر چارک با اشاره به موضع گیری های کشورهای اسلامی نسبت به سرکوب مسلمانان هند بیان کرد: امروز جهان اسلام باید یکپارچه وارد میدان شود و این عمل جنایت گونه را محکوم کند.

راهبر گفت: جنگ های پیاپی در کشورهای اسلامی و حضور پررنگ آمریکا در این جنگ ها نشان دهنده ی آن است که با وجود مسلمانان اعم از شیعه و سنی مخالف است و در تلاش است که آنان را از بین ببرند لذا از هیچگونه آزار و اذیتی نسبت به آنان فرو گذاری نمی کند این در حالی است که کشتار مسلمانان میانمار و تفرقه افکنی در کشورهای اسلامی گواهی بر این ادعاست لذا مسلمانان در کشورهای اسلامی با صلاح ایمان و توکل بر خدا در برابر ظلم و ستم خواهند ایستاد.

جهان اسلام باید نسبت به کشتار مسلمانان هند موضع گیری صریحی را اعلام کند

امام جمعه اهل سنت بندر چارک با تاکید بر نقش جوامع بین المللی به ویژه حقوق بشر در دفاع از حقوق انسان ها در برابر ظلم و تزویر عنوان کرد: جوامع بین المللی در برابر جنایاتی که  امروز در کشورهای مسلمان و یا کشتار مردم مسلمان در کشورهای استعماری که در حال رخ دادن است مسئول هستند لذا آنان همانطور که در کشورهای اروپایی مدافع حقوق غربی ها هستند باید در برابر این جنایات پاسخگو باشند.

وی موضع گیری صریح کشورهای اسلامی از قبیل ایران،ترکیه، پاکستان ودیگرکشور های را نسبت به کشتار مردم هند را یکی از وظایف اصلی انان برشمرد و افزود: همه ی کشورهای اسلامی باید موضع خود را نسبت به کشتار مردم مسلمان هند مشخص کنند و این جنایات را محکوم سازند لذا این اتفاق سبب شد که مسلمانان بار دیگر به اتحاد و همدلی نسبت به این اتفاق تلخ واکنش نشان دهند و تا جای که میتوانند با سرکوب کردن جنایات تلخی که امروزه بشر متحمل ان است صدای اعتراض خود را به گوش جهانیان برسانند.

عالم اهل سنت استان هرمزگان در ادامه با اشاره به تصویب قانون بازنگری تابعیت در هندخاطرنشان کرد: قانون بازنگری تابعیت در هندیک جانبه است که بدون در نظر گرفتن حقوق مسلمانان توسط دولت هند تصویب شده است لذا بی توجهی به حق و حقوق مسلمانان از سوی دولت هند نشان دهنده ی بی عدالتی محضی است که نشات گرفته از بی تدبیری این کشور در برابر حق و حقوق مذاهب اسلامی است.

وابستگی سازمان های حقوق بشری به کشورهای غربی  

شیخ محمد صدیق بهجتامام‌جمعه اهل‌سنت بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مابا اشاره به کشتار مردم مسلمان هند در در روزهای اخیر اظهار کرد: این حجم از خشونت دولت هند دربرابر مسلمان نشات گرفته از ارتباط آنها با دولت های استعماری همچون آمریکا و اسرائیل است زیرا آنها از قدرت مسلمانان وحشت دارند و احساس می کنند منافع آنها در خطر است بنابراین در تلاش اندکه مسلمانان را از بین ببرند.

وی نقش سازمان حقوق بشر را در حمایت از مظلومان جهان حائز اهمیت دانست و گفت: سازمان های حقوق بشر باید در راستای وظایف خود که حمایت از مظلومان عالم است فعالیت های مثمر ثمر و داشته باشد اما این سازمان به دلیل وابستگی به کشورهای غربی از جمله آمریکا و اسرائیل و در نظر گرفتن منافع آنها، بر روی هر گونه جنایتی که در جهان چشم پوشی می کند و عملا قوانین زیر نظر این سازمان را نقض می کند.

عالم اهل سنت استان هرمزگان در پایان خاطر نشان کرد: نقش کشورهای اسلامی در دفاع از حقوق مردم مسلمان به ویژه مسلمانان هند مهم دانست و از همه خواست اعتراض خود را نسبت به جنایات رخ داده تا پایان سرکوب مسلمانان ادامه دهند.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=532101
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

11,090 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی