جمهوری اسلامی ایران نظامی متکی بر رای مردم می باشد/ مطلق‌گرایی مخالف قانون اساسی است
+ پ -
جمهوری اسلامی ایران نظامی متکی بر رای مردم می باشد/ مطلق‌گرایی مخالف قانون اساسی است

وزیر دولت اصلاحات گفت : جامعه ما بر اساس باورهای دینی شکل گرفته و جمهوری اسلامی ایران نظامی متکی بر رای مردم است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛سید عبدالواحد موسوی‌لاری، وزیردولت اطلاحات در همایش مشارکت حداکثری با بیان اینکه انقلاب باعث هجرت کردن از فضایی  همانند فقر و فحشا در حوزه عمومی  و در حوزه خصوصی‌تر نیز تحجر در بین متدینین شد، گفت:بخشی از جهت‌گیری‌های صحیح و درست در باب قرائت جدید از اسلام در زمان انقلاب محقق شده است .
نائب رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان اظهار کرد:برای تشخیص حق از باطل باید مجال عرضه دیدگاه‌های مختلف را در چهارچوب قانون اساسی داد از این رو حق نداریم که اگر قدرتی در اختیارمان بود بگویم که آن سلیقه‌ای که من دارم اجرا شود.

موسوی‌لاری تصریح کرد:همه باید حقوق و تکالیف خود در برابر قانون را احترام بگذارند لذا مطلق‌گرایی در برابر شهروندان مخالف قانون اساسی است.
نائب رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان با اشاره به اینکه انقلاب  فضا را برای حضور حداکثری در رقم زدن سرنوشت خود فراهم سازید گفت: این کار زمانی ممکن است که همه جامعه در انتخابات حضور سالم و مناسب در داشته باشند.
موسوی لاری اظهار کرد: برخی‌ از افراد با به دنبال انگ‌زدن و حذف کاندیداها هستند که این امر نباید در کشور باشد.

 

وی با بیان اینکه جامعه ما بر اساس باورهای دینی شکل گرفته و جمهوری اسلامی ایران نظامی متکی بر رای مردم است، افزود: برخی‌ها از شعار میزان رای ملت است، برداشت نادرست دارند،در حالی است که حتی امام هم فرمودند که میزان رای ملت است .
نائب رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان تصریح کرد: مردم می خواستند تغییراتی در رویه اداره جامعه و کشور باشند و برای تغییر رفتار مدیران به پای صندوق آمدند.
موسوی‌لاری اظهار کرد: مردم همواره تعامل با دنیا و نامحدود شدن کشور را می‌خواستند و دلیلی نمی‌بینند که در دنیا دور بمانند و خواهان سیاست خارجی نباشند.
وی با بیان اینکه مردم بهترین انتخاب کنندگان جریان‌ها و مدیران خود هستند و باید فرصت انتخاب را به خود آنها داده شود، اظهار کرد: باید شرایطی را ایجاد کنیم که با حفظ منافع نظام و با سیاست خارجی نگاهها را متوجه جمهوری اسلامی در دنیا کند.

وی تاکید کرد: نباید طوری رفتار شود که فرصت بیان نظرات و دیدگاه‌های اشتباه به بیگانگان داده شود.
نائب رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان تصریح کرد: مردم خود باید بتوانند کسانی را انتخاب کنند که می‌دانند برای آینده کشور دلسوز و دارای توانایی هستند .
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff