تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 380666
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۷:۵۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس جمعیت هلال احمر کشور:

جمعیت هلال احمر با ۲ میلیون داوطلب بزرگترین جمعیت جهان است/ کیش می تواند ظرف ۱۰ سال آینده الگوی تاب آوری و امنیت در کشور باشد

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۲ میلیون نفر داوطلب بزرگترین جمعیت جهان است.

جمعیت هلال احمر با ۲ میلیون داوطلب بزرگترین جمعیت جهان است/ کیش می تواند ظرف ۱۰ سال آینده الگوی تاب آوری و امنیت در کشور باشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سید امیر محسن ضیایی استرآبادی رئیس سازمان جمعیت هلال احمر کشور در حاشیه همایش تهیه و تدوین برنامه پنج ساله هلال احمر گفت: برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر ازابتدای سال ۹۶ اجرایی خواهد شد.

وی افزود: هدف از این همایش که با حضور مدیران عامل، کارشناسان و کسانی که از بیرون به این جمعیت یاری می رسانند بررسی مشکلات و دست یابی به راهکارهایی برای حل آن ها و تدوین برنامه ۵ ساله برای دست یابی هرچه بیشتر به  اهدافف جمعیت با برنامه ای متمرکز است که در این همایش بخش های نهایی برنامه در حال تدوین  و آماده ارائه به شورای عالی جمعیت و مجمع عمومی که مراکز تصمیم گیری حاکمیتی هلال احمر هستند می شود.

ضیایی ادامه داد: در این برنامه ۵ ساله که با ملاحظه نیازها و مأموریت های جمعیت و با توجه به منابع تنظیم می شود مشخص کردیم که با منابع موجود انسانی، مالی و فیزیکی چه برنامه هایی را می توانیم انجام دهیم که هم واقع گرایانه باشد و هم امکان عمل داشته باشد.

وی با ارزیابی عملکرد سازمان جمعیت هلال احمر، کیفیت را مسابقه ای دانست که پایانی ندارد و تاکید کرد: بی تردید میان آنچه واقع شده و ایده آل و مطلوب است فاصله وجود دارد و این امری طبیعی است.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: برای رسیدن به کیفیت مطلوب باید همیشه کار کنیم که به وضعیت برتر دست یافته و نیازهای بیشتری را تامین کنیم.

وی بیان کرد: در بسیاری از بخش های امدادی و خدماتی به استاندارهای جهانی نزدیک شده ایم اما در برخی بخش ها با استاندراها هنوز فاصله داریم و به دنبال راهکارهایی برای کاهش این فاصله با حضور سریعتر، موثرتر و حرفه ای تر هستیم.

ضیایی با اشاره به اهمیت حضور رسانه در کنار جمعیت هلال احمر اظهار کرد: بخش مهمی از فعالیت های هلال احمر ارتباط با مردم است که رسانه ها در برقراری این ارتباط نقش غیرقابل انکاری دارند تا هم جمعیت خوب دیده شود و هم فعالیت های جمعیت برای جلب مشارکت های مردمی به خوبی اطلاع رسانی شود.

وی در رابطه با میزان افزایش بودجه جمعیت هلال احمر در برنامه ششم توسعه گفت: تدوین برنامه ۵ ساله که هم اکنون در حال بحث و بررسی است با برنامه ششم بودجه متفاوت است اما بخش هایی از این برنامه با برنامه ششم در ارتباط است و ما امیدواریم در این بخش که مربوط به دولت است بتوانیم منابع بهتر و بیشتری برای جمعیت هلال احمر دریافت کنیم.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه هدف جمعیت هلال احمر کشور طی دو برنامه ۵ ساله و برای مدت ده سال تدوین می شود و برنامه حاضر نخستین بخش این برنامه است بیان کرد: کمک به تاب آوری جامعه، ایجاد جامعه ای امن با توسعه فعالیت های بشردوستانه، ترویج صلح و دوستی و استفاده از ظرفیت های جوانان در فعالیت های جمعیت از عمده ترین اهداف این برنامه است.

وی با تعریف تاب آوری یادآورشد: اگر جامعه ای دچار حادثه یا سانحه ای شده و بدون اینکه اتفاق مهمی در وضعیت عادی جامعه پیش آید بتواند این حادثه را از سر بگذراند جامعه تاب آور خواهد بود و این تاب آوری هرچه بالاتر باشد کمک می کند تا جامعه دچار بحران نشود.

ضیایی ادامه داد: در حقیقت تاب آوری یک ظرفیت است که می تواند جامعه را از بحران نجات دهد و این ظرفیت هرچه بیشتر باشد شما جامعه بهتر می تواند به حیات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خود ادامه دهد.

وی تاکید کرد: مهمترین بخش تاب آوری، تاب آوری اجتماعی است. یعنی مردم باید تاب آوری باید برای هر گونه رخدادو حادثه ای آماده  باشند و جمعیت هلال احمر می تواند با آموزش همگانی، حمایت طلبی، مطالبه گری و دیده بانی علمی به مردم کمک کند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه با وجود زلزله هایی که در شهرها اتفاق می افتد ساخت سازه های شهری باید به سوی مقاوم سازی پیش برود در حالیکه این روند در کشور ما در طی سال های گذشته به کندی صورت گرفته است. در این میان سازمان هلال احمر وظیفه آگاه سازی مردم و آماده سازی آنان برای مطالبه گری این مسئله از مسئولان است اگر چه مردم نیز باید در این آماده شدن مشارکت فعال داشته باشند و کار کنند.

وی جمیعت هلال احمر جزیره کیش را سازمان یافته و خوب توصیف کرده و افزود: همکاری و مشارکت خوبی که جمعیت هلال احمر کیش با سازمان منطقه آزاد دارد می تواند به نفع مردم باشد زیرا برای دست یابی به بسیاری از اهداف جمعیت نیاز به مشارکت با دستگاه های اداری است و تمرکزی که مدیریت سازمان در کیش دارد می تواند به جمعیت هلال احمر در دست یابی به اهداف آن کمک بزرگی باشد.

ضیایی فعالیت برون مرزی جمعیت هلال احمر را مثبت ارزیابی و اظهار کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بسیار معتبر و بین ۵ جمعیت شناخته شده در دنیا قرار داشته و بسیار مورد احترام است.

وی در ادامه یادآور شد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سازمان بین المللی در ۱۸ کشور جهان با ۲۵ مرکز در حال حاضر به طور مستمر فعالیت می کند و به طور مقطعی هم جمعیت هلال احمر کمک های بسیاری هم در سطح منطقه و هم در دنیا انجام میدهد.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر دست یابی به یک جامعه تاب آور را نیازمند داشتن طرحی جامع دانست و افزود: برای اینکه یک شهر امن و تاب آور ایجاد کنیم نیازاست که سازه های امن و گذرگاه های امن بسازیم، ملاحظات زیست محیطی را در نظر بگیریم و شهر سبز ایجاد کنیم این ها شاخصه های تاب آوری است که باید مردم نسبت به آن ها آگاه شوند.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیش از۲ میلیون داوطلب و بیش از یک میلیون نفر از جوانان که با آن همکاری می کنند از نظر شاخص تعداد، بزرگترین جمعیت دنیا است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=380666
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,208 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی