جلوگیری از نفوذ و ولنگاری فرهنگی با استفاده از فرهنگ ناب اسلامی امکان پذیر است
+ پ -
جلوگیری از نفوذ و ولنگاری فرهنگی با استفاده از فرهنگ ناب اسلامی امکان پذیر است

امام جمعه کیش بر جلوگیری از نفوذ و ولنگاری فرهنگی با استفاده از فرهنگ ناب اسلامی و دینی تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از کیش پرس ، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در نماز عبادی سیاسی این هفته کیش با توصیه بر رعایت تقوی الهی بر استفاده از فرهنگ ناب اسلامی و جلوگیرری از ولنگاری و نفوذ فرهنگی بیگانه بر جامعه تاکید کرد.

 

وی افزود: امروز به واسطه فضای مجازی بر بخشی از جامعه به خصوص در میان جوانان نفوذ و ولنگاری و تهاجم فرهنگی گسترش یافته و این مسئله از دغدغه های مقام معظم رهبری است.

 

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه فرهنگ ناب اسلامی از بهترین فرهنگ هاست تاکید کرد: مسئولان باید با تهیه امکانات، فرهنگ جامعه را به سوی فرهنگ ناب اسلامی و دینی که بهترین فرهنگ هاست سوق دهند.

 

وی انقلابی بودن و انقلابی ماندن را از دیگر دغدغه های مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: انقلابی بودن یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است اما از آن مهم تر انقلابی ماندن است.

 

امام جمعه کیش با اشاره به تلاش و توطئه های دشمنان در عرصه های مختلف برای دور ساختن مردم از انقلاب اسلامی  تصریح کرد: دشمن با توطئه های وسیع  تلاش می کند تا حساسیت مردم نسبت به ارزش های انقلاب و اسلام را از میان برده و خواص را نسبت به ارزش ها و دستاوردهای انقلاب بی تفاوت کند.

 

وی با یادآوری انقلاب های طول تاریخ در کشورهای مختلف جهان گفت: انقلاب های بسیاری در طول تاریخ به پیروزی دست یافته اند اما به دلیل اینکه خواص از انقلابی ماندن و حساسیت نسبت به ارزش های انقلاب روی گردان شده اند در نتیجه پایداری انقلاب از میان رفته و نتوانسته اند از آن نگهداری کنند.

 

وی به مناسبت های مختلف تلخی و شیرین در ماه خرداد پس از پیروزی انقلاب اسالامی اشاره کرد و افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی ماه خرداد بستر حوادث تلخ و شیرین بسیاری بود. که می توان به رحلت رهبر کبیر انقلاب به عنوان یکی از تلخترین وقایع که کام ملت ایران و جهان اسلام را تلخ کرده و در ماتم فرو برد یاد کرد.

 

وی رخدادها و اتفاقات سال ۸۸ را که از خرداد آغاز شد و فتنه ۸۸ را رقم زد از دیگر حوادث تلخ خرداد ماه خواند و افزود: در این حادثه تلخ،  انقلاب برخی خواص خود را از دست داد.

 

حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه خرداد بستر وقایع شیرینی نیز در تاریخ انقلاب بوده است  انتخاب مقام معظم رهبری به زعامت مسلمانان پس از رحلت امام خمینی(ره) را که با درایت، عدالت و قاطعیت نزدیک به ۳۰ سال سکان هدایت کشتی انقلاب را به دست گرفته اند از وقایع شیرین خرداد دانست.

 

وی  اظهار کرد: فتح خرمشهر که مسیر جنگ را به نفع کشور اسلامی ایران تغییر داد و ایران را از انفعال خارج کرده و به طرف برتر جنگ تبدیل کرد از دیگر وقایع شیرین خرداد ماه است.

 

امام جمعه کیش حلول ماه مبارک رمضان که ماه مهربانی و رحمت و برکت الهی است تبریک گفته و یاد بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت خدیجه را گرامی داشت و افزود: همسر گرامی و باوفای پیامبر اسلام در تمامی لحظه های زندگی پیامبر، تمام دارایی خود را در اختیار پیامبر و تبلیغ اسلام قرار داده و ازبرترین یاوران پیامبر اسلام بود.

 

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه کیش سالروز اعدام چهار تن از اعضای هیئت های موتلفه اسلامی در سال ۴۴ به دست رژیم پهلوی که با شجاعت و دلیری اقدام به ترور حسنعلی منصور نخست وزیر خائن وقت رژیم پهلوی کردند را گرامی داشت.

 

وی با تقدیر از مسئولان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آماده سازی مصلی کیش اظهار امیدواری کرد به زودی شاهد بهره برداری از مصلی باشیم.

 

امام جمعه کیش همچنین ایستادن در مقابل خداوند، مسجد و برنامه های الهی انبیاء را مصداق بارز ظلم به خود، مردم و خالق در جامعه خواند و نمونه ای از آن را برخی فعالیت ها دانست که  برای انحراف جامعه و اسیب به نسل جوان در فضای مجازی دیده می شود و انسان ها را گمراه کرده و به استحاله می کشاند.

 

وی با تاکید بر اینکه نباید پست های حساس جامعه را به دست آدم های نا اهل سپرد خاطرنشان کرد: کسانی که به خدا افترا می بندند، سد راه خدا شده و خدا را تکذیب کرده و انحراف ها و تحریف ها را در راه حق به وجود می آورند مصداق بارز ظالمان هستند.

 

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش و با حضور مردم مومن و خداجوی جزیره در مسجد خاتم الانبیا برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff