جلوگیری از ترخیص ۴۰۰ کانتینر لوازم خانگی خارجی به منظور حمایت از تولید ملی+تصاویر

صالحی از اقدام به موقع دستگاه قضایی در ممانعت از ترخیص محموله ۴۰۰ کانتینری لوازم خانگی خارجی با هدف حمایت از تولید ملی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛رییس‌کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: بنا بر گزارش گمرک و سازمان اطلاعات سپاه ، شرکتی که واردکننده لوازم خانگی یکی از برندهای معروف کشور آلمان (بوش) است، ۴۰۰ کانتینر کالا از محصولات این شرکت را وارد گمرک شهید رجایی بندرعباس کرده است که دستگاه قضایی با توجه به نوع اظهارکالا و قرارگیری آن در گروه ۴ و دلایل موجود بر ممنوعیت واردات این محصولات صنعتی خانگی، از ترخیص آنها جلوگیری نموده است.

وی افزود: با توجه به گزارشات واصله از سازمان اطلاعات سپاه هرمزگان و گمرک، به دستور مقام قضایی از واردات این حجم زیاد از کالاهای خارجی که دارای تولیدات مشابه در داخل کشور می باشند با هدف حمایت از تولید و صنایع ملی و همچنین ایجاد فرصت اشتغال برای متخصصین و کارگران ایرانی ، ممانعت به عمل آمده است.

علی صالحی خاطرنشان کرد: به دلیل آسیبی که تبعات ناشی از ترخیص این حجم زیاد از کالاهای خارجی بر پیکره تولید و صنایع ملی وارد می نماید ، با ورود به موقع دستگاه قضایی از واردات آنها جلوگیری شد و حتی یک کانتینر از این کالاها نیز وارد کشور نشده است.

رییس‌کل دادگستری استان هرمزگان ارزش این کالاها را با توجه به گزارش مسئولین گمرک استان در مجموع ۲۰ فقره اظهارنامه به ارزش ۱۲ میلیون یورو عنوان کرد.

انتهای پیام/