جلسه هیئت امنای حساب ۱۰۰ امام برگزار شد/ برای حل مشکل مسکن محرومان باید به اطلس فقر استان توجه شود

استاندار هرمزگان در این جلسه با تاکید بر تلاش حداکثری همه دستگاه‌ها برای رفع مشکل مسکن محرومان در سطح استان گفت: یکی از برنامه‌های اصلی و مهم دولت مسئله تولید و تامین مسکن به خصوص برای اقشار محروم و کمتر برخوردار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان و حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان جلسه هیئت امنای حساب ۱۰۰ امام برگزار شد.
استاندار هرمزگان در این جلسه با تاکید بر تلاش حداکثری همه دستگاه‌ها برای رفع مشکل مسکن محرومان در سطح استان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی و مهم دولت مسئله تولید و تامین مسکن به خصوص برای اقشار محروم و کمتر برخوردار است.

وی افزود: فقر در نقاط مختلف استان وجود دارد و منحصر به یک یا دو منطقه و شهرستان نیست از این رو طبقه بندی فقر مهم بوده و بر همین مبنا اطلس فقر استان تهیه شده است.

مهندس دوستی گفت: تا پیش از این متاسفانه تقسیم بندی درستی در خصوص فقر استان وجود نداشت اما باید توجه داشت الان در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این انقلاب در اوج پختگی و بلوغ خود قرار دارد و نباید بر اساس احساسات در خصوص فقر و رفع آن تصمیم گیری کرد.

وی تصریح کرد: آنچه مورد تاکید است رفع محرومیت و فقر و ساخت مسکن محرومان بر اساس شاخص‌ها و توجه به اطلس فقر استان است، از این رو باید افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افراد ناتوان و کمتربرخوردار شناسایی شده و مشکلات را حل کنیم.

استاندار هرمزگان گفت: باید به دنبال حل اساسی مشکل باشیم و منطقه به منطقه افراد را شناسایی و به صورت یکجا مشکلات افراد شناسایی شده و تحت پوشش را حل کرد که مردم احساس کنند کار انجام شده است.

وی ادامه داد: برای این کار نباید منتظر ثبت نام افراد ماند و گروهی از کارشناسان امر شناسایی مناطق نیازمند را انجام دهند و سپس برای انجام کار برنامه‌ریزی شود.

مهدی دوستی گفت: دستگاه‌های مرتبط با رفع فقر و محرومیت زدایی مانند کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بنیاد مستضعفان و بهزیستی نیز باید پای کار باشند و در این زمینه کمک کنند مشکل مسکن محرومان مرتفع شود.

گفتنی است حساب ۱۰۰ امام در سال ۱۳۵۸ و به دستور رهبر کبیر انقلاب و با هدف تهیه مسکن برای اقشار ضعیف جامعه با جذب اعتبار از سوی خیرین و جلب مشارکت مردم افتتاح شد.

انتهای پیام/