جلسه هماهنگی عید بزرگ مبعث در شهر بندر چارک برگزار شد
+ پ -
جلسه هماهنگی عید بزرگ مبعث در شهر بندر چارک برگزار شد

جلسه هماهنگی برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن جشن بزرگ عید مبعث امروز در دفتر امام جمعه شهر بندر چارک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز ” این جلسه که با حضور امام جمعه ، روحانیت ، بخشدار،مسئولین ادارات و نهادها و معتمدین اهل سنت شهر چارک برگزار شد، که حجه الاسلام شاکری از تشریف فرمایی میهمانان تشکر نمودند و روز شهادت حضرت موسی بن جعفر (ع) راتسلیت گفتند.

وی با یادآوری دو واقعه بزرگ اسلامی مثل مباهله و عاشورا گفتند: چون مباهله مردمی نشده کمترکسی زمان و موضوع آنرا میداند ولی عاشورا را هر کودکی هم روز و مکانش میداند، چون مردمی شده، مبعث هم بایستی مردمی بشود.

امام جمعه شهربندرچارک در این جلسه از عموم برادران شیعه و سنی خواستند حضور حداکثری را در جشن مبعث روزجمعه در سالن مجتمع فرهنگی ولی عصر ع بندرچارک به نمایش بگذارند.

وی از فضای حضور میهمانان استفاده نموده و پیشنهاداتی جهت گره گشایی از گرفتاری های فقرا ومستمندان دادند.حجه الاسلام والمسلمین شاکری  در بخش دیگری از سخنانشان به تشریح وقایع بعثت پرداختند.

زاهدی بخشدار بندر چارک در ادامه به بیان وقایع بعثت پرداختند و وحدت شیعه و سنی را در این برهه حساس تاریخی امری لازم دانستند.

رئیس اداره ورزش و جوانان بندر چارک نیز در ادامه جلسه از جام فوتبال بعثت پیامبر خبر دادند.وی در ادامه اظهار کرد : بازیهای سه جانبه در امروز و فردا در ورزشگاه تختی بندر چارک برگزار میشود

رئیس اداره ورزش و جوانان بندر چارک افزودند در سال های بعد جام بعثت در ورزشهای گوناگون برگزار خواهد شد

وهمچنین رئیس شورای شهر بندر چارک نیز در جلسه هماهنگی جشن بعثت پیامبر اکرم با ذکر خصوصیات پیامبر خدا به حلال اختلاف بودن وی اشاره نمودند و پیشنهاد شورای مشورتی جهت مشاوره و حل ریش سفیدانه دعاوی و گرفتاری ها با حضور معتمدین و امام جمعه شدند. که این طرح با استقبال خوبی روبرو شد و به مصوبات جلسه اضافه شد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff