جشنواره مکران نقطه عطفی برای میزبانی سیریک از رخدادهای ملی و بین المللی است
+ پ -
جشنواره مکران نقطه عطفی  برای میزبانی سیریک از رخدادهای  ملی و بین المللی است

فرماندار شهرستان سیریک گفت: امیدوارم جشنواره مکران مقدمه و زمینه ای برای میزبانی شهرستان سیریک از جشنواره هایی در گستره ملی و بین المللی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ میر مرسل ایزدی پور، فرماندار شهرستان سیریک در مصاحبه ای اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: به عنوان شهروند سیریکی به خود می بالم که جشنواره ای با نام مکران و قوم بلوچ که نماد صفا، صمیمیت، مردانگی و وفای به عهد  است برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این رویداد ادبی را تلاش در جهت شناساندن ظرفیت های منطقه مکران، ارتقای جایگاه مردمان آن و شناسایی استعدادها و فراهم نمودن زمینه برای شکوفایی منطقه مکران زمین است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک یادآور شد: هنرمندان این خطه باید در راستای تقویت حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان بیش از پیش تلاش کنند و با تقویت بنیه هنری خود شرایط را برای حضور در رخدادهای ملی و بین المللی فراهم آورند.

ایزدی پور بیان کرد: تامل در رابطه با فلسفه وحدت به ما یادآور می شود که این مهم، یک پیام قرآنی، دینی و مورد تاکید رسول مکرم اسلام، ائمه(ع) و پیشوایان دینی است.

وی به عقد اخوت در دوران پیامبر(ص) اشاره و خاطرنشان کرد: آن حضرت از همان ابتدا به دنبال انسجام و پیوند این امت بودند از این رو معتقدیم که مسلمانان باید  ید واحده داشته  باشند و در مقابل دشمنان اسلام ایستادگی کنند.

فرماندار سیریک گفت: امیدوارم همه ما در راستای وحدت، یکپارچگی و همدلی حرکت کنیم و این یادگار گرانسنگ امام راحل(ره) را از یاد نبریم.

ایزدی پور اضافه کرد: کمبود در حوزه زیرساخت های بخش فرهنگ و هنر در شهرستان سیریک وجود دارد که علی رغم همه تلاش ها و اقدامات صورت گرفته طی سال های اخیر باز هم این بخش همچنان در فقر به سر می برد و حتی هنرمندان از داشتن سالن نمایش نیز محروم می باشند و شهرستان نیاز به کانون های فرهنگی هنری بیشتری  برای احیا و شکوفایی  هنر و فرهنگ دارد و از مسئولان استانی و کشور خواست با توجه به استعدادها و ظرفیت های خوب شهرستان نگاهی ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff