جشنواره عودنوازان پشتوانه مهمی در کسب عنوان شهر خلاق موسیقی خمیر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با حضور در اختتامیه پنجمین جشنواره عود نوازان خلیج فارس اظهاركرد: این رویداد پشتوانه بسیار مهمی در کسب عنوان شهر خلاق موسیقی برای مردم خمیر داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن اشاره به سابقه درخشان بندر خمیر افزود:شهرستان خمیر از عقبه فرهنگی هنریدرخشانی برخوردار است و استعدادهای خاصی در حوزه موسیقی به ویژه ساز عود دارد.

رضا کمالی زرکانی ادامه داد:از سال قبل با توجه به ظرفیت های موسیقیایی و موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بندر خمیر بعنوانشهر خلاق موسیقی مفتخر شد و مطمئن هستیم آینده ای درخشان در پیش روی این شهر است.

وي به ویژگی خاص بندر خمیر در بخش هنر اشاره کرد و تصريح كرد:هنرمندان بندرخمیر جایگاه  شاخصی در عود نوازی کشور وآموزش این ساز و اشاعه آن دارند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از همه مسئولان و متولیان بندر خمیر در همراهی و برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر نمودو خاطر نشان كرد:بیماری کرونا باعث کاهش فعالیت های فرهنگی به علت اعمال قرنطینه شد و با بهبود وضعیت، بخش زیادی از برنامهها با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

گفتنی است: در پایان  با اهدای لوح سپاس ،تندیس و هدایا از برگزیدگان این جشنواره تقدیر بعمل آمد.

82 اثر به بخش مسابقه پنجمین جشنواره عودنوازان خلیج فارس در دو رده سنی راه یافت که پس از داوری 10 هنرمند بعنوان برگزیدهانتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/