جزییات بیشتر از غرق شدن شناور خدمات رسان در آب های خلیج فارس

+ پ -
جزییات بیشتر از غرق شدن شناور خدمات رسان در آب های خلیج فارس

“شناور مسرور” که در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بوده در فاصله چهار مایلی دکل حفاری واقع در میدان نفتی سروش از ناحیه موتورخانه دچار آب گرفتگی شده و در آب فرو می رود.

مسئول روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمزدر کیش با اشاره به جزییات غرق شدن یک شناور در آب های خلیج فارس گفت:”شناور مسرور”  که در اجاره شرکت نفت فلات قاره ایران بوده در ۱۲ آبان‌ماه ساعت ١۴ و ٣٠ دقیقه  در فاصله چهار مایلی دکل حفاری واقع در میدان نفتی سروش  از ناحیه موتورخانه دچار آب گرفتگی شده و در آب فرو می رود.

وی با بیان اینکه این شناور به دکل حفاری مستقر در محل خدمات رسانی می کرده است، اظهار کرد: به محض دریافت تقاضای کمک شناورهای کمکی از سکوی ابوذر، میدان سروش و  شناورهای مسافربری برای نجات و حمایت از ۱۲ سرنشین به همراه ۳یدک کش برای کشیدن این شناور به محل اعزام می شوند.

این مسئول ادامه داد: ابتدا تلاش تیم امداد تجات بر آن بود  تا شناور را به وسیله یدک کش از  آب بیرون بیاورند اما چون پاشنه این شناور در آب فرو رفته بود اینکار امکان پذیر نبوده و در نهایت به ناچار طناب را رها می کنند و کشتی در آب فرو می رود.

مسئول روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره با اشاره به نجات جان ۱۲ سرنشین این شناور تصریح کرد: این شناور حامل هیچ کالایی که ارزش اقتصادی داشته باشد نبوده و فقط به دکل حفاری سروش خدمات ارائه می کرده است و در حال حاضر علت حادثه در دست بررسی است.

لازم به ذکر است میدان نفتی سروش از میدان‌های نفتی ایران در حوضه خلیج فارس است، که در استان بوشهر و در ۸۳ کیلومتری جنوب غربی جزیره خارگ، قرار دارد و میدان نفتی سروش از میادین نفتی تحت مدیریت شرکت نفت فلات قاره ایران می‌باشد.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff