جزیره کیش در شب عاشورای حسینی غرق ماتم شد
+ پ -
جزیره کیش در شب عاشورای حسینی غرق ماتم شد

جزیره کیش، نگین خلیج فارس در شب عاشورای حسینی با حضور هیئت های عزادار، در رثای سالار شهیدان غرق ماتم و عزا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، در شب عاشورای حسینی درحالی که اهل بیت پیامبر آخرین ساعات حضور در کنار یکدیگر را به صبح می رسانند و کاروان شهادت آرام و آهسته به آنان نزدیک می شود و فرزندان رسول الله(ص) با یکدیگر وداع می کنند تا در سرای باقی و در کنار پدر و مادر و جد بزرگوار خود بار دیگر گرد هم آیند؛ عزاداران حسینی در سراسر جهان طبل ماتم کوبیدند و سرشک غم بر چهره باریدند.
در شب عاشورا، جزیره کیش همچون سراسر کشور غرق ماتم و عزا بود و ساکنان جزیره کیش در قالب هیئت های سینه زنی و زنجیر زنی از بخش های مختلف شهر به سوی میدان ساحل حرکت کردند.
در این مراسم پرشور معنوی هیئت های مذهبی اقوام مختلف ایرانی با نوای حزن آلود و طبل و سنج هایی که در دست نوجوانان و جوانان دلداده حسینی بر هم کوبیده می شد نوحه سرایی کرده و یاد سالار شهیدان نینوا و ۷۲ یار با وفایش را گرامی داشتند.
عزاداران عاشورایی با بستن سربندهای یا حسین(ع)، یا ابوالفضل(ع)، یا علی اصغر و یا علی اکبر با حمل پرچم های سرخ، سبز و سیاه منقش به نام امام حسین(,۹ و قمر بنی هاشم، عباس علمدار بی رقیب کربلا نوحه سرایی کردند.
هیئت های عزادار جزیره کیش همه ساله در شب عاشورا با حضور مردم و مسئولان، همچنین گردشگران جزیره مرجانی کیش در قالب هیئت های مذهبی سراسر کشورمان به ایرانی کوچک تبدیل می شود که با گویش ها و لهجه های مختلف بر رثای سرور و سالار شهیدان اباعبدالله (ع)گریستند و با نظم و شور فراوان در میان مردم و مرکز شهر به عزا داری می پردازند.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مساحت و ۳۰ هزار نفر جمعیت و با حضور اقوام مختلف ایرانی کوچک را در اذهان تداعی می کند. هیئت های مذهبی کیش با توجه به شرایط گردشگری و تجاری بودن این بخش از سرزمین ایران در نوع خود کم نظیر است.
مراسم ظهر عاشورای حسینی نیز صبح عاشورا در مصلی کیش آغاز شده و نماز ظهر عاشورا در این مصلی به جماعت اقامه می شود.
شام غریبان حسینی نیز در تمامی مساجد و تکایا برگزار می شود.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff